Utopený IBM Thinkpad x40

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Utopený IBM Thinkpad x40

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 02 Feb 2015, 12:57

Zdravím všetkých členov SVETELEKTRO.COM

Opravujem tento notebook po utopení.Všetko som rozobral,vyčistil,nechal sušiť 24 hod a zase poskladal.Teraz ho testujem
Po pripojení k prúdu(ale bez baterky) sa rozsvieti zelené svetielko,čo znamená,že je pripojený k elektrike(hurá,aspoň že dačo :potlesk: ,predtým bol úplne mŕtvy) a preblikne kontrolka batérie.Nereaguje na klávesnicu,ani sa neroztočí ventilátor(skúšal som ho na baterku,a normálne sa točil),ani sa nič neukazuje na obrazovke.Zoxidované miesta vyčistené,všetko vizuálne O.K.
Neviete niekto,čo s tým??

Uvítam každú radu

Dovidenia
0

Ruby
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08 Sep 2014, 12:06

Re: Utopený IBM Thinkpad x40

Príspevok od používateľa Ruby » 02 Feb 2015, 14:22

Nepíšeš,čím to bylo utopený, ani jak dlouho. Před dávnem jsem oživoval pár přístrojů (povodně 2002),a protože ležely pár dní v bahně,tak jsem je nejdřív opláchl silným proudem teplé vody,(ne Wapkou) za soustavného čištění kartáčkem a potom nechal pomalu sušit.Pak se dá ještě použít destilovaná voda,ale to jsem nedělal. 24 hodin sušení je podle mne málo, to ti nestačí vyschnout voda pod součástkama.Hlavně bych to nechal sušit přirozeně,ne nějaký urychlování v troubě, a když,tak 40-50°C.
Od tý doby jsem použil stejný postup několikrát, jednou třeba na mobil,který projel celý prací cyklus v automatce :)
Je ovšem možné,že pokud se utopil i s baterkou,že už může být pozdě na sušení.
0

Používateľov profilový obrázok
jirka.jirka.
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1537
Dátum registrácie: 17 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: Uherské Hradiště
Kontaktovať používateľa:

Re: Utopený IBM Thinkpad x40

Príspevok od používateľa jirka.jirka. » 02 Feb 2015, 15:42

Sice s tím nemám žádné zkušenosti, ale čistit to obyč. vodou z kohoutku :?: :?: :?: :?: Kdo ví, jestli už není potom. :D :D

Když už to čistit, tak destilovanou vodou. :!:

Vizuální kontrola provedena aspoň velkou lupou?? Protože okem toho spoustu neuvidíš.
0

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Utopený IBM Thinkpad x40

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 02 Feb 2015, 16:29

čistil som to liehom,samozrejme vizuálna kontrola lupou urobená.Skúsim to urobiť,a ak nepôjde,tak kúpim celú novú základnú dosku(mám tip,kde)bol utopený v sprche
0

Ruby
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 152
Dátum registrácie: 08 Sep 2014, 12:06

Re: Utopený IBM Thinkpad x40

Príspevok od používateľa Ruby » 02 Feb 2015, 16:30

Problém je,že potřebuješ tu desku vystříkat,abys ji vymyl i pod součástkama,a to destilkou z láhve neuděláš.Kartáčem se pod SMD nedostaneš. Ale došlo mi, že není voda jako voda :D Moje zkušenost je s vodou ve velkoměstě,která je opravdu dost měkká,horší by to asi bylo,kdyby to někdo dělal studniční ohřátou v boileru. Krom jiných věcí jsem takhle myl jeden LCD monitor,který byl metr pod vodou 2dny,takže tam jsem ho rozebral i s displejem na jednotlivý fólie, takže po vyschnutí bylo hezky vidět občasný usazeniny, nebylo to nic hroznýho,desky z Číny chodí v podstatně horším stavu už nový :D
EDIT: Jen reaguju na to info o sprše a lihu: Takže čistá voda,v tom případě bych ho nechal vyschnout,ale déle,jestli schnul 24hod při pokojové teplotě, je to docela krátká doba.
0
Naposledy upravil/-a Ruby v 02 Feb 2015, 16:35, upravené celkom 1 krát.

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Utopený IBM Thinkpad x40

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 02 Feb 2015, 16:31

Bol utopený BEZ baterky
0

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Utopený IBM Thinkpad x40

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 04 Feb 2015, 21:12

Zdravím celý SVETELEKTRO.COM

Tak vďaka Vašim radám notebook zase maká!!Ale ešte mám jeden problém.Po pripojení k zdroju sa spustí niekedy až na 3-krát.Meral som,a napätie na konektore pre zdroj sedí-16 V ale nič sa nerozsvieti,musím ho niekedy dlhšie nechať bez prúdu aby sa prebral.Niekedy sa to podarí,niekedy nie.Neviete,čo by sa s tým dalo urobiť??Mám podozrenie na nejaký zlý kontakt

Dovidenia a uvìtam každú radu
0

Schwarz15
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 25 Jan 2015, 08:34
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 24

Re: Utopený IBM Thinkpad x40

Príspevok od používateľa Schwarz15 » 02 Aug 2015, 18:28

Notebook funguje akurát nenabíja batériu
0

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Utopený IBM Thinkpad x40

Príspevok od používateľa jmalik93 » 13 Aug 2015, 08:28

Utopená elektronika by sa mala čistiť isopropylom
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok