Lenovo Z61m inverter board

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
MichalS
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13 Aug 2013, 09:04
Bydlisko: Levice
Vek: 26

Lenovo Z61m inverter board

Príspevok od používateľa MichalS » 07 Apr 2015, 22:56

Zdravím,
opravujem členovi rodiny notebook Lenovo Z61m ktorému nefunguje podsvietenie LCD displeja. Samotné LCD funguje, skúšal som ho podsvietiť lampou. Z inverteru, ktorý napája výbojku vedie dvojica vodičov. Tie som odpojil, zapol notebook a skúsil zmerať nejaké napätie či chyba nie je tam. Žiadne napätie som nenameral (jednosmerné). Striedavé bolo najprv 8V ale potom klesalo, takže to by som pripísal nejakej súčiastke ktorá interferovala.
Aké napätie potrebuje taká výbojka ktorá podsvecuje obrazovku? Aký prúd? Rád by som ju vyskúšal, aby som si bol istý, že na chybe je len menič.
Mimochodom, na e-bay si za takú dosku pýtaju aspoň 25$ plus doprava. Na bazoši som zas našiel inzerát, kde je za 20€, čo mi pripadá nehorázne premrštená suma.
Ďakujem.
0

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: Lenovo Z61m inverter board

Príspevok od používateľa RoboR5 » 17 Apr 2015, 01:55

Ak som správne pochopil, tak si sa snažil merať výstup invertoru ktorý sa napája na trubicu podsvietenia.
Toto sa v budúcnosti nesnaž opakovať, ak netúžiš po výmene meracieho prístroja nakoľko pochybujem, že disponuješ prístrojom s rozsahom niekoľko tisíc voltov :idea:

Zmerať musíš kábliky ktoré vedú z dosky a napájajú invertor. To je to miesto kde sa začínajú problémy. Mal by si tam mať 12,15 alebo 19V. Aj keď ich tam máš, môže ti chýbať štartovací impulz pre invertor a trubica sa nerozsvieti. Ale o tom potom. Najpravdepodobnejší je vadný invertor alebo samotná trubica v displayi.
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Lenovo Z61m inverter board

Príspevok od používateľa mirosne » 17 Apr 2015, 07:32

...alebo zlomený (prerušený) flex.V trubice moc neverím,aspoň by to na chvíľu bliklo. :pain:
Pozri na invertore SMD poistku,či je dobrá.Je to len na skúšku,samotnú závadu opravou poistky však neodstrániš.
Prílohy
$_57.JPG
0
Pozdravuje vás Miro.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok