Monitor Belinea BJ10003,OS/WIN8,zaujímavosť

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

marekvarga
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 15 Apr 2012, 20:01

Monitor Belinea BJ10003,OS/WIN8,zaujímavosť

Príspevok od používateľa marekvarga » 30 Apr 2015, 08:10

Ahojte. Mám takú kuriozitu a neviem od kade začať. Pri púšťaní PC musím zapínať PC na starom monitore a po zobrazení prehodiť kábel na nový monitor. Inak sa mi pri spustení nič na novom neukáže. PC je Asus a OS windows 8. Monitor Belinea. Windows je aktualizovaný a ovládač grafickej karty je podla OS dobrý. Ako mám postupovať pri odstranovaní poruchy? Pomali ma prechádza trpezlivosť prehadzovať monitory.

Marek.

! Upravený názov témy pre lepšie vyhľadávanie.Snažte sa písať do názvu témy typ zariadenia + OS. upravil: 13.5.2015 mirosne !
0

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Monitor zaujímavosť

Príspevok od používateľa mirosne » 30 Apr 2015, 08:30

Najprv skús ten "nový" monitor na druhom PC, aby si vylúčil chybu v samotnom monitore.Do názvu témy si dopíš typ monitora.
0
Pozdravuje vás Miro.

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Monitor zaujímavosť

Príspevok od používateľa miroja » 30 Apr 2015, 09:10

Podla popisu to vyzera, ze pocas bootovania ti dava grafika rozlisenie, alebo obnovovaciu frekvenciu mimo moznosti monitora (predpokladam, ze priliz nizke). Skus predsalen pozriet nejake novsie oovladace na grafiku.
0

marekvarga
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 15 Apr 2012, 20:01

Re: Monitor zaujímavosť

Príspevok od používateľa marekvarga » 13 Máj 2015, 08:29

Ahojte. Problém stále pretrváva.
No aktualizoval som všetko čo sa dalo PC aj ovládač na grafickej karte. Typ monitora BJ10003. Ešte takú vec som odpozoroval že: Monitor po spúšťaní PC nabehne zvyčajne bez problémov iba vtedy keď PC nevytiahnem zo siete. Akonáhle ho vytiahnem po vypnutí zo siete , musím monitor spúšťať najprv iným monitorom a potom už len prehodiť káble... Vďaka.
Marek.
0

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: Monitor Belinea BJ10003,OS/WIN8,zaujímavosť

Príspevok od používateľa RoboR5 » 04 Júl 2015, 00:29

Chyba komunikácie DDC tvojho PC resp. VGA s monitorom. Skús nejakú live edíciu windows 7 prípadne si na nejaký testovací disk nainštaluj W7 (samozrejme pri odpojenom systémovom disku). Mal som raz podobné problémy kedy starý AOC 4:3 pod Windows 8 odpaľoval nové grafické karty GT730 2Gb. Nakoniec to skončilo downgradom OS nakoľko zákazníkova špecifická práca vyžadovala 4:3 monitor a nemal chuť dať za nový Eizo 1:1 pomer strán 1200€
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
Duro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 458
Dátum registrácie: 30 Aug 2014, 21:36
Bydlisko: Bratislava
Vek: 37

Re: Monitor Belinea BJ10003,OS/WIN8,zaujímavosť

Príspevok od používateľa Duro » 04 Júl 2015, 00:40

pripajas to cez VGA alebo DVI ?

ak by som mal takyto problem ja, asi by som "otvoril" kabel prerusil SDA, SCL a pridal tam neaku 24Cxx a nahral do nej EDID data z funkcneho monitoru, a tiez tam natvrdo spojil hotplug.

Vo vacsine podobnych pripadov to pomaha.
0
Merať znamená vedieť.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok