priehladne dvd

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

martin286
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 04 Sep 2014, 20:17
Bydlisko: Rimavská Sobota

priehladne dvd

Príspevok od používateľa martin286 » 02 Máj 2015, 12:56

ahojte, uz dlhsiu dobu si vsimam u dvd, verbatim, ze su nejake coraz priehladnejsie. to iste je aj u cd. preco je to tak? mam sa pripravit ze dvd vydrzi menej ako to predtym,ked cez neho nebolo vidiet?
0

Používateľov profilový obrázok
Jirka84
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2493
Dátum registrácie: 21 Mar 2012, 20:30
Bydlisko: kousek na sever od Olomouce
Vek: 73

Re: priehladne dvd

Príspevok od používateľa Jirka84 » 02 Máj 2015, 19:59

Výrobci potřebují vyrábět, proto "poločas rozpadu" musí krátit, abychom museli častěji kupovat CD a tím i obnovovat i doma archiv... :lol:
0
LAIK se DIVÍ, odborní žasne nad schopnostmi LAIKA...
...nejen tady jsi bastlíři doma... ...taky pro radost i poučení
Zábava pro naše polovičky - Církvice (Čáslav = ČR)
..mladí nedělají vždy , co se jim říká... :rock:

martin286
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 04 Sep 2014, 20:17
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: priehladne dvd

Príspevok od používateľa martin286 » 02 Máj 2015, 22:26

tak kolko mi toasi vydrzi to dvdcko?
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: priehladne dvd

Príspevok od používateľa TomasNM » 03 Máj 2015, 22:35

Ja si myslim,ze ide o setrenie nakladov.
Zrejme zmensili odrazovu vrstvu striebra pri pokovovani.
Uz neviem presne,ake hodnoty by to malo mat,ale toto budu tak polovicne.
Tiez sa setri aj svetlocitlivy Dye,ktory je sucast/vrstva R diskov. Cena za jednotku vahy toho prasku(btw,neskutocny chemicky bordel) je vacsia ako cena zlata(udajne).
Ono ten cisty strieborny "target" pouzivany v metallizeroch je dost drahy a ked z neho jednoduchou upravou parametrov vyrobia dvojnasobok,tak je to pre vyrobcu znacna uspora.
Dalsia vec je mozno v tom,ze taketo disky dokazu precitat iba nove mechaniky a starsie uz na ne jednoducho nevidia a preto treba kupit zase novy. Biznis aj pre vyrobcov mechanik.
Robil som pred 10r v tomto priemysle,ale vtedy boli este CD/DVD poctive. Kazdopadne ani to nestacilo,aby som si u optickych diskov udrzal doveru a uz min.tych 10r ich nepouzivam.
Odpoved na zivotnost nemam.
0

Používateľov profilový obrázok
spin90
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4642
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Kosice
Vek: 33

Re: priehladne dvd

Príspevok od používateľa spin90 » 03 Máj 2015, 22:56

Minule som zachytilz e existuju nejake specialne DVDcka, vyrabane v CR, ktore vydrzia cez 100 rokov. Nejaky iny sposob vypalovania do polykarbonatu ci kde. Celkom ma to zaujalo a moze to byt pravda. Ale tak cena asi 3e za kus , cize drahee. Ale jedno 2 na dolezite udaje, alebo nejake fotografie kludne. Len treba na to aj kompatibilnu mechaniku, ktora to napali.
0
"Je to smutná epocha, keď je ľahšie rozbiť atóm ako predsudky."
A. Einstein

martin286
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 371
Dátum registrácie: 04 Sep 2014, 20:17
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: priehladne dvd

Príspevok od používateľa martin286 » 04 Máj 2015, 08:46

o tom dvd cko co vydrzi 100 rokov viem, uz som ho palil :P
ale ci vydrzi 100 rokov neviem povedat mam ho len rok a zatial potvrdzujem ze drzi :thumbup:
len ide o to ze tych dat je rokom a rokom viac a viac a vypalit to vsetko na tie dvdcka za 3e by bolo kus drahe, tak to napalujem na obycajne... este sa mi nestalo ze by som s nejakeho dvd nevedel precitat aj po 10 rokoch. samozrejme ich treba skladovat na predpisanom mieste a nie je problem. za to uz mi stihli odsit 2 disky s datami aj ked som ich nosil ako vo vaticke, takze väcsi konzum by som pripisoval dnesnym diskom. samozrejme dnesny trend konzumu je taky, ze si kupime 1TB disk,naplnime filmami a ked ho na druhy den nenajde pc, pojdeme vyreklamovat, stratime vsetky data, ale to nevadi, ked sa vrati novy plnime ho znova akoby sa nic nestalo a o rok si toto cele pekne zopakujeme... no tieto priehladne dvd ma zaskocili, dnes uz asi nie je mozne fakt nijak zalohovat udaje len vykupi polku obchodu a nahrat na 10 ulozisk to iste... a zevraj uspora miesta :potlesk:
inak to dvd som rozobral a vrstva sa javi rovnaka ako u predoslych,ktore este touto neduhou priehladnosti netrpia. tak ma napadlo, ci nahodou nemaju nejaku novu receptruru a nedavaju tam inu latku,ktora je priehladnesjia :confused: lebo okrem ineho, som to aj cuchal,a smrdi inak, ako ta vrstva,ktora nie je az tak priehladna. takze neviem.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok