USB hub s ext. napájaním napája aj PC

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

USB hub s ext. napájaním napája aj PC

Príspevok od používateľa Edgar » 02 Aug 2015, 21:42

Mám tento USB hub http://www.belkin.com/us/F5U701-Belkin/p/P-F5U701/ a je to tam asi debilne spravené že konektor možno aj je s vypínačom, lenže keď odpája mínus tak to sa zase spojí cez zem USBčiek a ide to až do PC. Čiže mám akoby spojený adaptér z toho hubu aj zdroj z PC. Dnes som dával nové RAMky tak som ho odpojil z elektriky a kontrolka na doske svietila. Svietilo cez 1 minútu takže kondenzátor to nemohol byť. Odpojil som hub z elektriky, kontrolka zhasla. Dávam to sem preto či náhodou sa niekto stretol s takou vecou že by to nebolo ošetrené ešte napr. diódou ale ide to spolu do PC. Stávalo sa mi aj že mi nezaplo PC (ukazovalo len logo výrobcu a nič ďalej, musel som PC vypnúť tlačítkom, a zapnúť zase) a vtedy sa stávalo aj to že keď som klikol na myši pri vypnutom PC tak zrazu svietila, pričom USB porty som napájané nikdy nemal (myš nemám v hub-e ale rovno v PC). Plánujem to spraviť tak že na kábel od hub-u napajkujem novú koncovku a zapojím len D+ a D-, to pôjde normálne keď napájanie bude z toho adaptéra nie?
0

Používateľov profilový obrázok
enigma
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2508
Dátum registrácie: 24 Dec 2011, 15:21
Bydlisko: Nitra

Re: USB hub s ext. napájaním napája aj PC

Príspevok od používateľa enigma » 02 Aug 2015, 21:57

a nie je jednoduchšie namontovať ( vymeniť ) spínač za dvojitý ? ( aj L aj N aby prerušoval )
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2440
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: USB hub s ext. napájaním napája aj PC

Príspevok od používateľa Edgar » 02 Aug 2015, 22:13

OK nezmyselne som sa rozpísal :D Hovorím o tomto konektore. Dva vývody sú spojené až dokým tam nestrćíš samca, vtedy to jeden odpojí úplne a do jedného ide prúd len zo samca.
Prílohy
21138.jpg
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok