Zostavenie PC

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Zostavenie PC

Príspevok od používateľa Juroo » 06 Aug 2015, 19:36

Zdravím,
chcel by som poprosiť miestnych členov o radu.
Plánujem si postupne postaviť desktop a potreboval by som pár rád s výberom komponentov, už nejakú chvíľu sa v tom neorientujem.
Do PC plánujem postupne investovať cca 600-700€. PC bude ako aj na prácu tak aj na zábavu. Jediná moja podmienka je skladnosť a prenositeľnosť, preto chcem ísť do ITX dosiek (čím som sa podľa ponuky obmedzil asi len na zostavy s Intelom).
Pre predstavu čo od PC očakávam ... som stavebný projektant, tak že by tam mali bez problémov bežať programy ako AutoCAD, Allplan, Revit a im podobné ... taktiež sa občas robí render (väčšinou cez napr. Lumion, občas sa hrám v 3D Studiu atď).
Neviem či ma zmysel uvádzať moju dosluhujúcu zostavu : Core2Duo P8400 / 4GBram / GF9600GT 512MB ktorá už na niektoré veci nestačí (taký lumion na tom viac nejde ako ide) ... no v práci mám novší Core i5 / 8GBram / GTX750 (asi 2GB) a výkonovo mi vcelku vyhovuje.
(Pracovné Quatro grafiky riešiť nechcem, zas až tak prekombinované projekty nemám)
No občas by som si ale rád na PC aj niečo zahral. Zatiaľ neplánujem ísť do vyššieho rozlíšenia ako je fullHD a od toho by som sa rád odrazil vo výbere grafiky.

Toľko k obkecu. Pozeral som zatiaľ alzu ... pre ITX dosku iný ako 1150 socket v ponuke ani nie je (staré FM2+ pre AMD nepočítam). Moja otázka na začiatok znie, do akého čipsetu ísť (s vyhliadkou do budúcnosti o možnom upgrade) ? Taktovať neplánujem, takže Ztkové rady mi netreba. Ale aký je potom rozdiel povedzme medzi H87 a H97 ? Resp. čo si všímať.

Vďaka :wink:

Edit // Povezdme táto : https://www.alza.sk/msi-h97i-ac-d1531962.htm#popis
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Zostavenie PC

Príspevok od používateľa Jerry19 » 01 Sep 2015, 13:37

Vykaslal by som sa na nejake mini dosky a poskladal normalny desktop a k tomu nejaky lacny tablet alebo notebook na cesty, ked potrebujes byt mobilny. Alebo chces mat moznost hrat nejake hry aj napr. vo vlaku ? Alebo ked budes na sluzobke niekde ubytovany ? V tom pripade herny notebook.

Ide mi o to, ze je vyhodnejsie investovat nieco naviac do vykonnejsich/lepsich komponentov namiesto toho, ze investujes do dosky ktora je mensia+mas mensi vyber automaticky a to iste skrinka. Oberas sa o vyhody ktore ma klasick desktop a aj tak tym neziskas nejaku super mobilitu resp prenositelnost.
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Zostavenie PC

Príspevok od používateľa dxr » 01 Sep 2015, 14:44

Na PC typu Acer Aspire krabice budes nadavat lebo je tam obmedzeny pocet slotov portov.
Potom musis vyberat aj karty ktore sa tam zmestia pripadne neutlacaju dalsi vedlajsi slot.
Ked uz prenosne zobrat rovno cele PC. Inak taky Acer Aspire som tu mal nastole len som ho posunul dalej.
Nieje lepsi Notebook a docking station? Tam budes mat aj porty aj LPT a velku mobilitu.
0
Naposledy upravil/-a dxr v 01 Sep 2015, 15:01, upravené celkom 1 krát.
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Zostavenie PC

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 01 Sep 2015, 14:51

Šiel by som osobne do notebooku ako je napríklad lenovo Y50. Za 1000€ nieje čo riešiť a programy a hry ti na tom pofičia.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Zostavenie PC

Príspevok od používateľa alidedko » 01 Sep 2015, 15:21

Asi si si nevsimol cislo 600-700 ...
Sak liter nie je az tak vela!
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
AlbertEinstein
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2099
Dátum registrácie: 03 Mar 2012, 21:07
Bydlisko: Michalovce
Vek: 28

Re: Zostavenie PC

Príspevok od používateľa AlbertEinstein » 01 Sep 2015, 23:01

Všimol, len som navrhol niečo už výkonnejšie a prenosné. Ak to nechce prenosné tak sa do tej ceny vojde a bude to na rovnako s tým lenovom.
0
Nikto nieje najmúdrejší a preto sú rady od druhých tiež dobré. Sám to vidím na sebe.
FUNKTION 1 is number 1.
Maroš Makšin

Používateľov profilový obrázok
Juroo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 698
Dátum registrácie: 24 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Bratislava/Prievidza
Vek: 34

Re: Zostavenie PC

Príspevok od používateľa Juroo » 21 Dec 2015, 11:22

Chalani, už to nie je je aktuálne :wink: . Každopádne aby bola téma kompletná, poskladal som takúto zostavu :
CPU : Intel Core i5 4690K (zatiaľ na základných taktoch, zatiaľ nie je potreba zvyšovať), Chladič je slim verzie a to Akasa Nero LX2
MB : Gigabyte Z97N-Wifi
tá doska má pre moje potreby všetko, vstavané wifi, BT, množstvo interných aj externých portov. Áno, je to ITX a tým pádom len dva sloty pre RAM a žiadne rozširujúce PCI sloty (ale nepotreboval som ich doteraz, a nemyslím že sa to najbližšie zmení).
RAM : 8GB DDR3 / 1600Mhz Crucial, keď začne byť málo, dokúpi sa druhá
GPU : Gigabyte GeForce GTX770 4GB GDDR5 (OC verzia s Windforce 3X vetrákmi)
PSU : EVGA 600B (600W)
Skrinka od Cooler Master Elite 130, akurát som zamenil pôvodné vetráky za niečo tichšie a výkonnejšie, napriek rozmerom sa dosť toho do nej zmestí, človek ale musí rozmýšľať čo kam dať a čo skôr založiť, pretože po založení GPU sa už nedá k ničomu dostať :lol: ...
HDD mám zatiaľ svoj používaný, do budúcnosti tam hodím možno ešte SSD ... ale štart už je i tak celkom rýchli, do 20sek. viem už normálne pracovať ...
S celkovým výkonom tak ako v programoch aj hrách splnil očakávania (aj náročnejšie veci frčia na plné detaily vo FullHD rozlíšení).

K tým rozmerom, NB na hry už určite nie ... výkon desktopu je niekde inde ako v NB, nehovoriac o vysokej cene, hluku a teple z jedného, v lepšom prípade dvoch vetrákov. NB na prácu mám, toto som chcel na občasnú prácu a hlavne pre zábavu na doma.
Malé rozmery som chcel z jednoduchého dôvodu, nezmestím sa :D , okrem toho som v BA ale nie vo svojom, a je ľahšie niečo hodiť do cestovnej tašky a preniesť to keď treba.
0
SOMETHING WILL NEVER CHANGE !!
Takto to vyzerá keď sa Stavbár montuje do elektra ...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok