Hdd je asi poskodeny

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Hdd je asi poskodeny

Príspevok od používateľa marek181818 » 29 Aug 2015, 19:12

Riesim jeden problem na jednom notebooku.Cely win Xp co je nanom je strasne pomaly .Pri spusteni OS , nacita normalne XP logo , uvodne ikony.Ale vtedy sa uz ako ich donacitava spomaluje , az praca, instalacia niecho nanom je nemozna.Akurat to scanujem HDD Regeneratorom. Majitel je trosku zufaly.Ma tam dost sukromne veci.A jeden program.ktory je dost drahy ci co, Len licencny kod nema.Len program co tam ma funguje tak ze je k nemu este take USB cko funguje to presne len natom ntb ziadne kopie nic nejdu.Je to nejak sparovane..Bez usb cka sa program ani nezapne.Jedine co by mohlo aspon ist bud to nejak cely disk zalohovat spravit image .Inak neviem .Len to je problem ze praca je nanom nemozna.Uz to ma asi za sebou.Napada vas nieco pripadne ako to obnovit.Inak tieto NTB disky co som pozeral mali by sa dat pripojit aj na PC ci ? Je to klasicke sata , len to napajanie neviem 5V.Diky

Edit je len 1% a tych chyb je vyse 300
Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Hdd je asi poskodeny

Príspevok od používateľa remusator » 29 Aug 2015, 22:54

Zakladom, ak chces nieco obnovit je toho disku sa "nechytat".
Zozen si nahradny harddisk, henten si zimageuj sector-by-sector na novy, funkcny.
Recovery operacie rob az na tom novom.

Tym ze budes skusat obnovit data a robit s nim, mozes o data dojst uplne.
0

Používateľov profilový obrázok
rogi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 401
Dátum registrácie: 23 Apr 2009, 00:00
Bydlisko: Ružindol

Re: Hdd je asi poskodeny

Príspevok od používateľa rogi » 30 Aug 2015, 06:14

ano HDD z notbooku ide pripojit cez sata na klasicky PC, po umreti booku HP som tak musel urobit :wink:
0
viem iba základy s elektrotechniky, viem urobiť plošák foto cestou, osadiť súčiastkami, keď to nefunguje som v koncoch :( ale nie celkom :D
požívam tieto MM, DT9205B, PU500, PU140, najviac BM235

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hdd je asi poskodeny

Príspevok od používateľa marek181818 » 30 Aug 2015, 08:24

No HDD Regenerator som po 2% bolo by to velmi nadlho.Od vera do rana som spustil jeden program VIVAdo.No zazrakom tom dost urychlilo pc, dokonca sa da nanom daco aj robit :D .AKurat som zapol este fdisk a potom to teda dam zalohovat ak sa bude vobec dat.Myslim kopirovat data
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Hdd je asi poskodeny

Príspevok od používateľa Jerry19 » 30 Aug 2015, 09:33

Ja mozem odporucit ddrescue. Pripojit si ten problematicky disk spolu s dalsim na ktorom mas dost miesta, nabootovat si z kluca nejaky linux v ktorom uz mas ddrescue a cez to ten disk skopirovat, alebo spravit image. Z viacerych nastrojov ktore som skusal mi pripadalo toto ako najlepsie. A casto krat bol problem vobec sa do windowsu dostat ked bol v PC pripojeny disk ktory mal problem, trvalo to strasne dlho. Linux nemal problem a nemusi mat taketo problemy a asi aj preto, ze ked sa pri bootovani nesnazi disky vobec mountnut, tak na disky nesaha prakticky vobec nijak kym nezacnes ty nieco s diskami riesit ked uz je system nabootovany.

Casto krat sa stane, ze po tom ako viac alebo menej dat z toho disku zachranis a ten disk sformatujes, ale sposobom ze aspon enjakych 10% zo zaciaktu toho disku prepises nulami, na co je zas vyhodne mat linux a prikaz dd a kopirovat z dev/zero. Ale da sa to aj inak samozrejme. Resp spravit low level format toho disku, resp pouzit nejaky nastroj na wipe-ovanie diskov. Casto krat ked toto spravis sa firmware disku spamat a aj sa znuluju niektore veci v SMARTku ako napr. C5 Current Pending Sector count. Sektory ktore cakaju kym sa uvolnia aby mohol firmware disku nieco s nimi poriesit a dovtedy su ako pennding. Po wipenuti disku sa moze toto cislo znizit alebo uplne znnulovat a disk sa po naformatovani moze znova chovat normalne. Ale samozrejme nie je to vzdy tak a uz by som tne disk asi aj tak nepouzival na ukladanie dolezitych dat.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hdd je asi poskodeny

Príspevok od používateľa marek181818 » 30 Aug 2015, 09:49

No disk mam uz pripojeny k pc. IDem spravit to image ale cez AcronisTrueImage.Pozeral som aj nejake softy na zistenie tych licencnych klucov , no ani jeden mi zatial nenasiel to co treba.Windows ano ten je oriiginal, taktiez tie programy neviem neviem.Samotny notebook nieje obycajny.Zo spodu ma taky velky konektor a este jeden maly.Proste dal sa ze polozit na nejaku konzolu ci co .Ale vykonovo slabota.Majitelovi ide hlavne o ten program, kedze kluc licencny nema .Tak neviem
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Hdd je asi poskodeny

Príspevok od používateľa kubo150 » 30 Aug 2015, 12:32

Neviem čo si mám o tom myslieť, ale asi by bolo dobré sa poinformovať či ten program nepotrebuje HW klúč.

Ja nechápem, pracuje ten chlap pre nasa, že názov programu o ktorý najviac ide je inkognito?

V prípade že sa program licencuje HW klúčom, tak nemusí potrebovať žiaden inštalačný kód, takže stačí stiahnuť inštalačku, nainštalovať na inom PC, nainštalovať klúč a je vybavené.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hdd je asi poskodeny

Príspevok od používateľa marek181818 » 30 Aug 2015, 12:41

Skusil som spravit klon disku aj ukazalo 100% len na konci daco zo zapisom disku, ze nevie daco zapisat nejake sektory.klon disku inak ide.Len aj zly disk aj klon maju skroo rovnaku kapaciu, Zly disk ma 74,53GB a moj 76,34 .Ale aj tak ono to upravi .Este skusam spravit image disku, ale lepsi by bol klon len nemam disk

Edit: Kubo no neviem ako to ma .Ten majitel je Slovinec, cize detabata je o tom taka ze nie vsetko rozumiem :D Ten program je nejaky stavbarsky , A co vravel ze dost drahy.
0

Jerry19
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1428
Dátum registrácie: 10 Júl 2007, 00:00

Re: Hdd je asi poskodeny

Príspevok od používateľa Jerry19 » 01 Sep 2015, 08:21

To je zrejme firemny notebook alebo bol firemny a ked firma ma normalne zabezpecenie, tak ty tam nic nerozbehnes a ako tu uz bolo spomenute je dost mozne to, ze sa vyzaduje Smart Card resp. hardwarovy kluc.

Konektor na spodku co popisujes je konektor ktorym sa NTB pichne do dockovacej stanice, ktoru mas v kancliku v robote a ked si v robote, tak pouzivas 2 vleke monitory a normalnu klavesnicu a mys, ked ides s notebookom na meeting alebo sluzobku, tak len vtedy ho z docku do ktoreho mas pripojene monitory, nabijacku a klavesnic ua dalsie veci vytiahnes. Ked ten clovek nieco chce riesit s firemnym notebookom tak na to maju urcite na firme team ITckarov a ked ten notebook uz neni firemny a je vyradeny, no tak nech si tam da svoj HDD a nainstaluje normalny windows a nie nejaky korporatny.

No asi to bude vyradeny firemny NTB. Pretoze pouzivat dnes este XP je ciste sialenstvo. Treba si dat minimalne Win7. a ked ide o nejaky starsi notebook a je problem tam dat novsi Win, lebo nie su drivere na vsetko pre novsi win, tak by som tam dal nejaky linux.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Hdd je asi poskodeny

Príspevok od používateľa marek181818 » 01 Sep 2015, 09:29

No notas som mu uz vratil.Zistil som aj viac o tom progame.ma original DVD instalacku.Pri instalacke ako licenisu pyta disketu ma aj tu ten kluc sa pouzva v tom programe tak ze:Bez neho sa da spustit program ale len ako pozeranie.Ak chcete daco upravovat treba kluc, vtedy sa automaticky odomknu moznosti .Disk je poskodeny na 12,9% a divne je ze v teste HD tune ku koncu ako vidno proste test akokeby nedokoncil .Ale podla udajov hore co som skusal dokoncil, len to nejak nezobrazilo.

Obrázok Obrázok
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok