Nabijanie notebooku v aute

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

Nabijanie notebooku v aute

Príspevok od používateľa gegoo » 22 Sep 2015, 03:08

zdravim mam notebook acer aspire v-5 531 a chcem na nom pozerat filmy v aute , pred tym som mal notebook hp lenze ten mal tpd 70 W cize to dost nicilo baterku v aute , tento ma 17 lenze mam problem na nabijanim baterie a celkovo chodu na menic dc-dc up , na tom predoslom co mi to v pohode bezalo mam nastavenych 19,5 V a ked strcim konektor tak sa odpaja pripaja odpaja pripaja , konektor mam spravny pretoze bez baterie notebook zapnem ale akonahle nabehne pracovna plocha tak sekunda a hned sa vypne myslel som ze je to mekky zdroj , pritom napetie na menici je 19,55 V stale , cize by to nemalo byt mekkym zdrojom uvazoval som nad nevyhladenym napetim je to mozne ? ci nejaka ina rada ?
0

TomasNM
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1371
Dátum registrácie: 22 Jan 2012, 19:24
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom
Vek: 43

Re: Nabijanie notebooku v aute

Príspevok od používateľa TomasNM » 22 Sep 2015, 07:39

Nema ten DC-DC menic velke ripple v zatazeni?
Nemeral si to skopom?
Ked tak skus na vystup pridat LC filter,tak 220μH,470μF elyt a blokovaci 100nF.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Nabijanie notebooku v aute

Príspevok od používateľa misocko » 22 Sep 2015, 08:51

origo nabijacka k tomu notasu ma 19,5V ?
aky prud ma napisana origo nabijacka a aky prud je schopny dodat ten tvoj menic? vyzera to tak ze sa resetuje a merakom to nenameras (jedine zeby si mal rucickovy tak zbadas pokles rucicky alebo potom skop)
0

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

Re: Nabijanie notebooku v aute

Príspevok od používateľa gegoo » 22 Sep 2015, 12:39

original nabijacka ma 19,5 V 3,14 A trafo na ktorom meram ma cez 10 A v skrate , uvazujem ci prechodovy odpor tych kablov nieco nerobi a nemeral som to skopom obycajnym multimetrom sak preto sa pytam ci tam nahodou nemusi byt pokles ktory ani nevidim sice pride mi to divne ked pred tym na to notebook slapal , dc dc menic dava 150 w cize tam by problem byt nemal , no nic skusim tvrdsi zdroj , pripadne rovno v aute to vyskusam
0

gegoo
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 118
Dátum registrácie: 19 Aug 2010, 00:00
Vek: 38

Re: Nabijanie notebooku v aute

Príspevok od používateľa gegoo » 24 Sep 2015, 15:27

vyriesene bolo to mekkym zdrojm lenze moj multimeter taky vykyv ani nezaznamenal po napojeni na 12 v vetvu z pc zdroja normalne ide tak isto ako v aute
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4317
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Nabijanie notebooku v aute

Príspevok od používateľa misocko » 24 Sep 2015, 17:30

skus dat niekomu blizkemu precitat co si napisal... (dokopy spominas v jednej vete minimlane tri zdroje, nechapeme teda o co ide).
To si akoze nejake trafo meral tak ze si ho skratol ampermetrom za behu a zistil si ze da viac ako 10A? (to je sice pekne, ale tak sa to nerobi a keby si meral aj napetie tak by si zistil ze je pocas tohto merania blizke nule, a na to ti notas slapat nebude)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok