Baterka do notebooku smrdi zhoretou elektronikou

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Baterka do notebooku smrdi zhoretou elektronikou

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Máj 2016, 17:37

Zdravim,

Kupil som si cinsku baterku z ebay
http://www.ebay.ie/itm/331555774417?_tr ... EBIDX%3AIT
nahradu do notebooku za 25€, v marci 2016 a teraz som zistil ze smrdi zhoretou elektronikou. Tak som ju otvoril a hla:
20160518_083457.jpg
20160518_083514.jpg
Vyzera tona skrat na clanku (posudte sami)

Predstavte si ze by sa ta baterka tak prehriala,ze by vznikol poziar. NAstastie to notebooku neublizilo.


Tak som si poveal, ze si kupim original. No na oficialnej strane Asus to vyzera ze ho uz nepredavaju (pre ASUS U50VG).
Z ebay-u uz nechcem napodobeninu. Od neakeho neznameho obchodnika, co nakupujebaterky ktovie kde, mozno aj z ciny cez ebay tiez nechcem kupit. Tak je tu este jedna varianta:

Da sa to urobit tak, ze si kupim len clanky (uz zvarene dokopy) a vymenim len clanky v originalnej baterke (ktora sa nabije za 10 minut a PC mi na nej vydrzi 2 minuty - cize predpokladam ze clanky su uz v ... ?).
Robil to uz niekto?

Ak ano, viete mi odporucit kvalitne clanky, co nevybuchuju a neskratuju sa sami od seba? (nie z ebay)
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
Andrej152
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 29 Júl 2013, 12:49
Bydlisko: prešov
Vek: 22

Re: Baterka do notebooku smrdi zhoretou elektronikou

Príspevok od používateľa Andrej152 » 18 Máj 2016, 18:00

ja rad kupujem baterie z ntb ( ale nie z ciny ) koli clankom , ktore su niekedy az velmi dobre ... zaujima ma preco zhorel spoj medzi bateriov a kablikom .. hm
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Baterka do notebooku smrdi zhoretou elektronikou

Príspevok od používateľa romiadam » 18 Máj 2016, 19:18

Zhorel na tom istom clanku aj na + aj na - polarite. Tie clamky su zapojene seriovoparalelne. 3x2 clanky paralelne a potom to vsetko seriovo medzi kazdy seriovy spoj ide jeden kablik teda 4 kabliky. Mne tovyzera na skrat na jednej z tych bateriek zapojene paralelne. Meral som vsetky tri paralelne clanky a voltmeter ukazoval 3.9V. Chcelo by to ich rozstrihnut a zmerat kazdu somostatne.Zatial to necham tak.
ja rad kupujem baterie z ntb ( ale nie z ciny ) koli clankom
Kde, ked sa mozem opytat.

Trochu som ta nepochopil:
Pises ze "z notebookov" to ich kupujes uz stare, alebo si mal na mysli "do notebookov" nove a potom z nich vyberas clanky?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
troodon
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 529
Dátum registrácie: 04 Nov 2010, 00:00
Bydlisko: Nitra
Vek: 44

Re: Baterka do notebooku smrdi zhoretou elektronikou

Príspevok od používateľa troodon » 18 Máj 2016, 19:25

klasika, smejdi setrili na kabloch a vhodnej izolacii..
vysoky odber + tenky nekvalitny kabel = vysoka teplota kabla => pretavenie izolacie kabla, izolacie clanku a nasledne skrat.

Pri vymene clankov v origo baterke si tiez nemusis pomoct ak ma elektronika kurwitko v podobe pocitadla kapacity alebo poctu vybijacich/nabijacich cyklov.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Baterka do notebooku smrdi zhoretou elektronikou

Príspevok od používateľa alidedko » 18 Máj 2016, 20:03

Ale ak je ta baterka nova, tak by to mohlo fungirovat ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Baterka do notebooku smrdi zhoretou elektronikou

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Júl 2016, 12:13

Andrej152 napísal: ... zaujima ma preco zhorel spoj medzi bateriov a kablikom .. hm
Minule som nemal cas sa podrbne zaoberat s touto baterkou, tak som ju len otvoril a narychlo pokukal a hodil sem ze co sa mi stalo. Dnes som sa k tomu konecne dostal a poriadne vsetko pomeral a popozerala hla.....

Na tom prvom obrazku, ten cerveny kablik ide z minus polu dvojice bateriek na plosak (tam su baterky zapojene 3x2baterky paralelne a tie dvojice potom do serie) a prechadza medzi spojom plus a minus polu dvoch bateriek (nestastne som to odfotil a chyba ten detail na tej prvej fotke). Cinania tam ten cerveny kablik moc pritlacili na ten spojovaci pliesok dvoch bateriek. Ten pliesok narezal izolaciu cerveneho kablika ale nie az po medenne vodice (preto to na zaciatku fungovalo v pohode). Ale muselo to byt velmi tesne blizko, lebo po case sa ten pliesok zarezal do cerveneho kablika tak ze to sposobilo priamy skrat na tej dvojici clankov.(horny obrazok). Neviem ako dlho trval ten skrat a aky prud tam mohol tiect (kapacita neudana na baterkach tam je iba toto prvy riadok: TS18650 01 3.7V 0829 a druhy riadok: 150804 19285 H6), mozete posudit sami z tych ohoretych kontaktov.

Viem ze priamy skrat znizuje zivotnost baterky a mohol aj poskodit tu dvojicu bateriek. Neskratovane dvojice clankov maju napatie 3,93V naprazdno a ta skratovana dvojica ma 3,89V. Teno accu pack mi stal v sufliku uz dost dliho vlastne od 18 Maja 2016 az dodnes a stale ten skratovany pack ma 3,89V. Vyzera ze aj ked bol skratovany tak este stale drzi napatie.

OTAZKA:
Co si myslite, mozem skusit len vymenit ten cerveny kablik a vyskusat ci to funguje a ked ano tak, pouzivat nadalej alebo to z nekeho dovodu nemam robit?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
fandapro
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 24 Júl 2015, 10:38
Bydlisko: Litoměřice
Vek: 73
Kontaktovať používateľa:

Re: Baterka do notebooku smrdi zhoretou elektronikou

Príspevok od používateľa fandapro » 31 Júl 2016, 15:03

Rozhodně to zkus nic tím nezkazíš, Baterie 19650 mají kapacitu 47 Whod děleno 10,8 je přibližně 4.6 Ah hod oba články čili jeden článek 2,3 Ah. Aby jsi měl jistotu, že oba články mají po chvilkovém zkratu dostatečnou kapacitu a jsou plně funkční, doporučuji po nabití v noteboku vystřihnout, vybít na 3,4 V a udělat kapacitní zkoušku. Já tyto baterky z notebooků sbírám, nabíjím a repasuji
Aku vrtačky s původními NiCD, které po roce zatvrdnou a jsou k ničemu. LiOn nemá samovybíjení a má 4 x větší kapacitu, než původní NiCd.
0
fandapro.blogspot.cz fandapro@seznam.cz

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok