ASUS U50V,výpadky obrazu

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Aug 2016, 18:46

Zdravim,
Už sa mi dosť často stávalo to ze po spustení notebooku, sa spustila biela/siva obrazovka. Vyzerá že svieti len podsvietenie displeja.
2016-08-21 17.30.34.jpg
Niekedy sa to opravilo tuknutím do plastu NB, inokedy restartom. Teraz to už nereaguje na nic. Stále je to biele. Ak ho napojim na TV, tak tam to ide, viď obrazok.

Už som odpojil a pripojil káblik monitora od MB, no bez zmeny. Biela obrazovka naskoci hneď ako sa zapína NB.
Windows v pohode nabehne, takže NB funguje. Fn +F7 vypnutie monitora tiež funguje biela obrazovka sa vypne aj zapne.

Čo to môže byt? Prerušený káblik monitora niekde pri pantoch NB? Tam som to ešte nekontroloval, nakoľko NB musím kompletne rozobrat. Alebo nedaj bože mi odišiel lcd monitor?
Býva konektor aj na LCD displeji?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Niečo mi umrelo V notebooku

Príspevok od používateľa amater63 » 21 Aug 2016, 19:10

Ahoj,a není to ASUS_.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Niečo mi umrelo V notebooku

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Aug 2016, 19:18

Je, U50V. Ty máš asi veštecku gulu.
Mení to na tom niečo že je to ASUS?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: Niečo mi umrelo V notebooku

Príspevok od používateľa amater63 » 21 Aug 2016, 19:43

Opravit se to dá.Na situaci to nemění nic,ale závada budu podobná,ne li stejná.

Poprosím,aby si sa vyjadroval trošku zmysluplnejšie k meritu veci a čítal pred odoslaním príspevku po sebe napísaný text,pretože niekde buď chýbajú,alebo tam vôbec nepatria písmená.Ďakujem za pochopenie. mirosne
0
Naposledy upravil/-a amater63 v 21 Aug 2016, 20:26, upravené celkom 2 krát.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Niečo mi umrelo V notebooku

Príspevok od používateľa romiadam » 21 Aug 2016, 20:04

Amatér
Mozes prosím ťa preštylizovat tu odpoveď alebo tam doplniť niektoré chýbajúce slova, nakoľko som ju nepochopil a myslim ze nebudem sam. Prečo si mám nájsť niekoho nablizku, a závada bude stejna comu?
Nedáva to zmysel.
Otázka je či z vás niekto mal už podobnú chybu, ak ak áno tak v čom bol problem u neho. Nerád by som kúpil nový LCD a problem bude len v kabliku.

UPDATE:
Tak, demontoval som kryt LCD displeja a postlacal vsade na spodnej hrane displeja, konektor, plosak podsvietenia.... a naskocilo to.

Len je to cele prelepene ciernou lesklou paskou. Nechcem juzatial odlepovat, lebo ju uz naspat neprilepim. Co je to za pasku. Neaka specialna silno lepiaca, alebo hociaka cierna paska?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: Niečo mi umrelo V notebooku

Príspevok od používateľa mirosne » 22 Aug 2016, 09:20

Tieto závady sú "mačka vo vreci"(buď,alebo),ja osobne by som začal tým najlacnejším,výmena flex kábla.Potom už len LCD.Tá čierna páska nie je nič špeciálne (samozrejme,že to nie je obyčajná izolačka,len tenšia dobre lepivá páska),ktorú ani moc nemá význam odliepať a čo sa týka konektorov,neodchádzajú.
OT:Doplnil som typ do názvu témy a trošku som pozmenil text.
0
Pozdravuje vás Miro.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 22 Aug 2016, 23:00

Doplnil som typ do názvu témy a trošku som pozmenil text.
Dobre si spravil. Aj ja som uz rozmyslal ze to neako premenujem, nakolko ten povodny nazov bol nejasny. Diki.

Zatial to stale ide bez vypadku obrazu. Ja som sa pytal na tu paslu, lebo ak este razniekedy vypadne a zase mi bude stacit postlacat ten plosacik, tak ze tu pasku odlepim a popozeram sa ci tam nahodou nie je studak alebo nieco podobne. No a ked uz ta paska bude prec, tak ze tam nalepim potom novu. Len neviem ako sa vola a kde taku zohnat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa mirosne » 22 Aug 2016, 23:46

Mohol by si to nafotiť,nech som v obraze?
0
Pozdravuje vás Miro.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Aug 2016, 14:04

Pod pojmom 'to nafotit' myslíš na tu čiernu pasku aby si videl ako vyzera, alebo ten LCD kde som to postlacal alebo niečo ine?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa mirosne » 24 Aug 2016, 16:02

No ukáž,kde je tá páska a kde si to postláčal.
0
Pozdravuje vás Miro.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Aug 2016, 17:12

Sakra, to budem musiet zase dat dole kryt. Ked som to daval dole, tak som ulomil jedno usko co sa tam zacvakne. Nechcelo to vyskocit. Zajtra alebo pozajtra to skusim dat zase dole. Dnes tsom v robote, taham 12tky a vecer budem mat dost.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa mirosne » 24 Aug 2016, 18:39

Tak to nehaj tak,pokiaľ to ide.Potom to nafotíš,keď to zdochne.
0
Pozdravuje vás Miro.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Aug 2016, 19:44

OK, nezabudnem.
Ako ilustracne foto som si pozical z youtube (printscreen z flash playeru), preto kvalita fotky je taka aka je. Mam presne ten laptop. Takze na tom obrazku je vyznacene kde som to postlacal. Aj tu ciernu pasku tam je vidiet. Ona je po celom spodku LCD.
LCD.png
Link na to video, z ktorej som si tu fotku pozical, ak by to niekto chel pozriet:
https://www.youtube.com/watch?v=o7vSFvHphxM
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
mirosne
Moderator
Moderator
Príspevky: 5066
Dátum registrácie: 07 Sep 2009, 00:00
Bydlisko: BLUE STONE,VK

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa mirosne » 24 Aug 2016, 21:32

No to máš problém,tú pásku nesmieš brať dole,je tam plošák s pásovými vývodmi a pri odstraňovaní by si mohol tie pásy odrapiť od LCD.Nehaj to tak,pokým to beží a nechcem ťa strašiť,ale pravdepodobne budeš čoskoro meniť display,lebo s tým nebudeš vedieť nič urobiť.Jedine tam ešte pod plast vložiť nejakú gumu,čo bude dotláčať ten plošák pod tou páskou.ale to bude tiež len načas. :roll:
Prílohy
pantalla-lcd-156-708521-MLM20814818842_072016-O.jpg
0
Pozdravuje vás Miro.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 24 Aug 2016, 23:37

.... noo nepotesil jste mě, ani ja vas nepotesim... (marecku podejte mi pero)

No nic, pockam kym LCD umrie a potom to uz bude jedno ci to odlepim alebo nie. Mozno trochu zohrejem tu pasku nech lepidlo pasky povoli. Pozrieme sa mu na creva nech vidime co presne tam je a dam sem foto. ALe to az ked mi LCD umrie.

Diki za info.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa alidedko » 25 Aug 2016, 00:17

Zo skúsenosti:

ak je problém medzi radičom LCD a LCD samotným, môžeš robiť čokoľvek a nedáš to ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Aug 2016, 00:20

To tam pod tou ciernou paskou na LCD je radic?

Ak to je radic tak,
môžeš robiť čokoľvek a nedáš to ...
sa mu aspon pozrieme na creva. :biggrin:
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa alidedko » 25 Aug 2016, 00:30

Nie tak celkom. Dopredu idu len flexy.

Obrázok
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa romiadam » 28 Dec 2016, 01:06

Tak obovujem tuto temu. 4 mesiace to ako tak islo tukanim, ohybanim plastu dolnej casti LCD az do teraz. Nabehla zase biela obrazovka a uz nepomohlo nic. Tak som zase demontoval predny kryt a nepomohlo ani postlacanie tej ciernej samolepky. Pomohol tomu reastart.

Takze to zhrniem:

Ak zblbne displej (tym ze ho zatvorim, otvorim, pootvorim viac, privriem trosku alebo sama znicoho nic - pravdepodobne teplota) tak ze je biela obrazovka (vid zaciatok prispevku), tak niekedy pomoze postlacanie tej ciernej pasky (pod nou je plosak so suciastkami po celej spodnej casti LCD od od laveho pantu az po pravy pant - predpokladam ze je to radic) a niekedy postlacanie + restart PC.

Niekedy displej zblbne tak ze ako keby vypadol kazdy druhy, treti pixel. Na obraze sa to prejavi tak ze vidim jemne mriezkovanie a vyzera to akoby obraz bol v 256bit color mode a obrazovka je zmrznuta, ale v pozadi (napr. film) ide (ak sa to najblizsie stane odfotim a dam to sem). Tak postlacam tu ciernu pasku a obraz nabehne a niekedy to uz ide inokedy to treba posltlacat este par krat a az potom to ide. Ked to uz potom ide, neviem zase to dostat do zleho stavu - do bielej obrazovky alebo do mriezkoveho obrazu so zamrznutim. Ono sa to vzdy stane samo. Neviem to ja vynutit. Toto je zaujimave.

Otazka:
Podla tohoto dalsieho popisu spravania, je to naozaj problem LCD displeja s radicom? Viem ze mi to nikto nepotvrdi na 100%, ale aspon mi mi pomozete sa rozhodnut ci kupit novy LCD alebo nie. Nerad by som kupil novy LCD a bude to robit to iste, ale niekedy to treba risknut.

Takze teraz pouzivam Notebook bez predneho plastoveho krytu displeja (vid fotky) uz 2 tyzdne a skoro kazdy den (kazdy druhy) musim dat radicu LCD masaz cez tu ciernu pasku :-D.
20161227_231349m.jpg
20161227_231608m.jpg
20161227_231652m.jpg

Inak aky mate nazor na kupu LCD z aliexpress? Narychlo som tam nasiel tento isty displej za 71 dolarov free shipping. Sedi aj model number a aj na fotke to vyzera presne rovnako.

https://www.aliexpress.com/item/Free-sh ... fd41a3ae3c
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: ASUS U50V,výpadky obrazu

Príspevok od používateľa alidedko » 28 Dec 2016, 08:13

K problemu neviem dat ziadnu radu, ale 71USD je za displej strasne vela.

Napis chalanom na lacny-displej.eu a popytaj sa, ci nemaju. Daju ti aj zaruku a mas ho doma do dvoch dni, casto za lepsiu cenu. Berieme od nich uz velmi dlho.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok