Nedostatok miesta na CD

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Nedostatok miesta na CD

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Dec 2016, 17:32

Neviem, kam mám zaradiť túto tému, či je to chyba SW alebo HW. Ale stala sa mi vec, že v Ashampoo Burning Studio mi vypisuje, že na CD nie je dostatok miesta, aj napriek tomu že je prázdne a dĺžka hudobných súborov má 79 minút a 45 sekúnd (napaľujem ako zvukový disk, čiže na veľkosti v MB nezáleží, ale aj tak je to len okolo 500MB). Pôvodne som si myslel, že je to chyba CD, skúsil som iné z balíka - výsledok rovnaký. Potom som skúsil úplne inú značku CD - výsledok rovnaký. Skúsil som CD-RW - tam mi najprv napísalo že je OK a že mám potvrdiť mazanie starých údajov, no po vymazaní znova výsledok rovnaký.
Ashampoo ešte ponúka možnosť "nevkladať 2-sekundovú medzeru", ktorú som zaškrtol v domnienke, že tie medzery spôsobujú čas navyše - znova neúspešne.
Skúsil som nahrať tie isté súbory v MP3 formáte (namiesto FLAC) - stále tá istá chyba

Kamarát mi poradil, že to mám napáliť cez Windows Media Player, no ten nevie napáliť FLAC súbory... Síce môžem napáliť MP3 súbory cez WMP, ale každopádne to by bolo posledné riešenie, mňa hlavne zaujíma, ako môže byť nedostatok miesta na disku, keď to časovo neprekračuje a ten album sa v obchodoch normálne predáva na CD?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nedostatok miesta na CD

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Dec 2016, 17:50

a ja som si doteraz myslel, ze audio cd ma 74 minut. Na wikipedii citam, ze max. je "79 minút a 40 sekúnd" + musis tam pocitat aj zaciatocne a koncove stopy (lead-in, lead-out).
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nedostatok miesta na CD

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Dec 2016, 17:56

Windows Media Player ukazuje niečo iné...
nap wmp.png
nap wmp.png (15.2 KiB) 2767 zobrazení
No ale keď aj to je tak ako si písal, prečo s tým neráta Ashampoo Burning Studio a ukazovateľ voľného miesta má 80 min. a presne taký čas tam aj ten program umožňuje vložiť? A čo originál CD toho albumu? Sú špeciálne vyrobené s trochu väčšou kapacitou?
0

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Nedostatok miesta na CD

Príspevok od používateľa Milos66 » 03 Dec 2016, 19:27

Konverzia do CDA prebehla v poriadku?
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nedostatok miesta na CD

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Dec 2016, 19:46

Milos66 napísal:Konverzia do CDA prebehla v poriadku?
To neviem, to ten program nezobrazuje. Ale keď som vymazal jednu pesničku zo zoznamu, napísalo že CD je OK. Takže asi fakt to bude tými súbormi ktoré spomínal pocitujlasku a ako je to napálené v štúdiu, to fakt netuším...
0

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 484
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Nedostatok miesta na CD

Príspevok od používateľa zen » 03 Dec 2016, 23:32

Edgar napísal:mňa hlavne zaujíma, ako môže byť nedostatok miesta na disku, keď to časovo neprekračuje a ten album sa v obchodoch normálne predáva na CD?
Uz som asi 10 let nepalil CD... Ak si pametam, CD (ako DVD) sa deli na sectors, kazdy ma "priblizne" stejne. Asi si padol na také, co maju trocha mene.

Pouzival som Burn4Free, IsoBuster, PowerIso. Alespon jeden z nich ti povie, kolko sectors je na prazdnom CD. Nemozem ti zial povedet presne ktory, nemam ziadny pocitac s CD-ROM.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nedostatok miesta na CD

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Dec 2016, 23:58

Ďakujem, skúsim a zrejme to naozaj bude v diskoch, pretože vo Windows Media Player to už zobrazilo takto...
nap wmp 2.png
nap wmp 2.png (16.71 KiB) 2664 zobrazení
Ale vlastne moment, veď 76:16 a 4:08 je dokopy 80:24. Tu je tých chýb zrejme viac :D Alebo ráta aj tie ostatné súbory ktoré na CD musia byť po napálení. Lebo aj AIMP po otvorení ukazuje čas 1:19:46 rovnako ako Ashampoo.

-- Spojený príspevok 04 Dec 2016, 00:26 --

UPDATE:

Tak ďakujem všetkým za snahu, ale cez PowerISO úplne bez problémov napálené. Človek by si ani nemyslel že treba skúsiť až 3 programy, aby niečo išlo :D
0

Používateľov profilový obrázok
zipaj
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2900
Dátum registrácie: 13 Feb 2011, 00:00
Bydlisko: Vranov nad Topľou
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Nedostatok miesta na CD

Príspevok od používateľa zipaj » 04 Dec 2016, 01:59

Nie každé CD má rovnakú veľkosť, v programe Nero je možnosť napáliť na CD aj cca 81 minút (zapnúť funkciu overburn), popozeraj či aj tu nemáš podobnú možnosť
0
Základné parametre zosilňovača pre kapelu? - Nízka váha a veľký výkon, v tom hluku sa aj tak všetko stratí :-)

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7696
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Nedostatok miesta na CD

Príspevok od používateľa Merak » 04 Dec 2016, 02:17

Audio CD (nie flag)

650MB - 74 minút
700MB - 80 minút
800MB - 90 minút

Nero Burning ROM verzia 6 (od 2005 som poriadne nenapaľoval
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Používateľov profilový obrázok
Milos66
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4728
Dátum registrácie: 28 Sep 2013, 11:31
Bydlisko: Turčianska kotlina
Vek: 57

Re: Nedostatok miesta na CD

Príspevok od používateľa Milos66 » 04 Dec 2016, 06:24

Nabudúce treba skúsiť bez ukončovacej stopy. Tá tiež trochu ušetrí miesta.
A overburning? S tým opatrne. Nie všetky CD majú 100% ný okraj. Stávalo sa, že to bolo pošahané.
0
PC = Foobar2k = TEAC UD-H01 = Willi HA v.2.1 = Beyerdynamic T1 2g.
Gramo Rega Planar 3 = Audio-technica AT440Mlb = Actidamp MK3 v.2 = AKAI AM59 = Shan Aztec 100
The Mandalorian fan

Napísať odpoveď