microSD carta-chránená proti zápisu

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Dec 2016, 16:08

Ahojte, nechcem sa pliesť to témy o podobnom klúči,preto mám otázku na SD kartu.
Ide o to, že mám SD card z mobilu, normálne fungujúcu v mobile aj v práci v PC, ked ju dám do čítačky.
Tam sa dá z nej prehliadať ,aj na ňu ukladať.
Ale - ked ju dám do takej istej čítačky doma do PC, tak z nej načíta obrázky, ale pri vkladaní obrázku vypíše hlášku- že je chránená proti zápisu a je len na čítanie.Nemám ju v adaptéri zamknutú šupátkom ale aj tak na ňu neukladá.
Možno pre niekoho blbosť, ale neviem čím to je .Poprosím o radu. Dík
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12406
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa boraicho » 25 Dec 2016, 16:31

skus nejaky iny adapter, ja som ten problem mal doteraz nedavno až som od zlosti vytrhol toto sive čudo čo sa posuva koli zamykaniu. a nešlo to vobec takže to tam musi byť aby to zaspisovalo, tak som hodil do koša dal som druhu a ide to.

skus iny adapter.
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa romiadam » 25 Dec 2016, 22:07

S najvatsou pravdepodobnostou ti blbne adapter. Na adapteri mas taky "prepinac" na zamknutie karty proti zapisu. Bud sa ti ten spinac zamyka pri zasuvani adaptera do slotu, alebo vnutri v adapteri je edokonaly kontakt toho spinaca.

Mozes skusit sekundovym lepidom zalepit ten prepinac do polohy UNLOCK (uz ale nebudes moct zamknut kartu, ale kedze ti to blbne si myslim ze je to jedno), a ked to nepomoze, tak si kup druhy adapter.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa 5ko » 25 Dec 2016, 22:56

Vyskúšal som iný adaptér,aj inú kartu robí to to isté aj ked tam dám inú kartu,taktiež nedovolí uložiť fotku,takže predpokladám, že je na vine čítačka APACER,pretože na inom PC to normálne funguje.
Nedovolí ani na SD ani na micro SD.
Na USB klúč zapisuje
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Dec 2016, 08:59

5ko, ako píšeš bude to čítačkou, ja mám takto 3 čítačky a používam len jednu, lebo najme večšie SD karty mi tie druhé neberú a správajú sa podobne. Skús úplne inú značku ... ja som koli tomu kúpil takú drahšiu na USB3 a tá funguje zatial bezproblémovo na všetky karty
0

Používateľov profilový obrázok
helios
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 900
Dátum registrácie: 02 Nov 2013, 11:19
Bydlisko: skoro Mauacky
Vek: 62

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa helios » 26 Dec 2016, 15:38

Ja som už zahodil dve USB čítačky kariet, obe boli vo forme kľúčenky s USB konektorom. Prvá fungovala asi pol roka, potom už niektoré karty nechcela načítavať, druhá po roku náhle umrela, počítač hlásil neznáme zariadenie. Obe stáli do 5€ a boli kúpené u potulných haraburdárov, chodiacich po kulturákoch v obciach. Kupovala ich manželka, ktorej sa páčili, lebo boli malé oproti tej kovovej krabici, ktorú používala doma a ktorá funguje dodnes... :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa 5ko » 26 Dec 2016, 20:24

No ja mám tiež tie redukcie z micro SD na USB, a tiež začali po čase blbnúť,asi omäkli kontakty,lebo treba s nimi pokývať, aby sa chytili.
Len som myslel, či nemám niečo zle nastavené v PC alebo na tých kartách... na čítanie... archávne...neviem aký je v tom rozdiel. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa romiadam » 29 Dec 2016, 00:55

5ko,
ak mas dobre oci aj jemne prsty, mozet tu cictacku otvorit a pozriet ten spinac ktory povoluje/zamedzuje zapis na kartu. Je to len klasicky spinac (dva pliesky). Bud je stale zopnuty NC, alebo stale rozopnuty NO. Ked ten plast citacky otvoris uvidis tam ten slot na SD kartu a ako to funguje. Mozno ten spinac nebude ani vidno, zalezi od typu slotu aky je tam pouzity. V tom pripade musis zistit ktore 2 piny toho slotu su pre ten spinac a potom to prepojit alebo totalne odpojit (prerusit scesticku na DPS, ale tak aby do MCU islo GND alebo +3.3V) Vid schema na druhom linku. Ja by som to naprv prepojil drotikom a odskusal ci to povoluje zapis alebo nie. Ak nie tak to potom treba prerusit.

http://www.pieter-jan.com/images/RPI_SD/RPI_Conn.png

http://i.stack.imgur.com/3dWlS.png

Tu v tomto pripade tie kontakty spinaca su posledne lave dva piny. Tie dva uplne napravo detekuju pritomnost katry v slote. Potom medzi nimi mas 9 pinov pre SD kartu.

http://img.photobucket.com/albums/v470/ ... etTop2.png

Ak ti cas dovoli, mozes sa s tym pre dobry pocit z opravy pohrat. Ak sa ti s tym nechce babrat, tak to hod do kosa a kup si novu citacku.

UPDATE:

Takze podla tohoto obrazku

http://www.getflashmemory.info/wp-conte ... 81308d.jpg

musia byt tie dva piny prepojene aby si mohol na kartu zapisovat, takze ti staci prepojit tie dva piny a uz ti bude fungovat zapis na kartu, len ti nebute fungovat WRITE PROTECTION. Ale to ti netreba.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa 5ko » 31 Dec 2016, 00:01

romi , vďaka za fotky a radu.
Aspoň som nemusel rozoberať ten slot a pozrel som si ,ako je to ošetrené vo vnútri.
Prišiel som na to, že pri zasúvaní adaptéru sa ten blokovací čudlík v adaptéri mSD/SD, kúsok posunul a asi zablokoval kartu.Keď som dal pozor pri zasúvaní adaptéru do slotu čítačky,tak ju normálne zobrazilo a aj bola prístupná zmenám.Prestrekol som slot kontoxom aj adaptér.
Robilo to aj v inej podobnej čítačke,len mi je záhadou, prečo sa tak správali aj iné microSDkarty v USB adaptéri , a aj jeden USB klúč, ktoré nešli cez ten adaptér mSD/USB a nemajú to blokovacie šupátko.
Ale podstatné je, že sa už všetky karty správajú normálne,takže dík
a aj ostatním za ochotu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa romiadam » 31 Dec 2016, 17:31

AK nepotrebujes zamykat karty, tak opatrne zalep sekundovym lepidlom ten cudlik v polohe LOCK OFF a bude svaty pokoj v kazdej citacke.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa 5ko » 02 Jan 2017, 23:53

Tak pre úplné objasnenie musím doplniť,že som sa rozhodol tú čítačku napokon rozobrať,pretože to robil slot na čítanie SD kárt /microSD cez adaptér/ a našiel som tam ten kontakt na indikáciu zasunutej karty ,ale bol zhora a pol unavený,tak som ho najustoval a už to funguje ako má.
Dokonca aj v USB konektore, čo mi je stále záhadou,aký to má súvis medzi sebou.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa Edgar » 14 Jan 2017, 22:23

5ko napísal:Dokonca aj v USB konektore, čo mi je stále záhadou,aký to má súvis medzi sebou.
Ak myslíš internú čítačku do 3,5" pozície tak súvis to má taký, že pracuje vždy iba s jednou kartou súčasne. A keď bol problém v kontakte indikácie zasunutej karty, mohol sa niekedy zopnúť a tým zablokoval čítanie z USB portu. Do budúcna to zistíš tak, že ak si otvoríš Teno počítač, bude ukazovať niečo také (ide hlavne o tú svetlejšiu ikonu):
vym.png
vym.png (2.78 KiB) 6019 zobrazení
Drahšie čítačky majú v sebe hub alebo sa zapájajú dvomi konektormi do dosky, aby bolo možné pracovať naraz so všetkými kartami aj USB portom resp. jednou kartou a aj USB portom
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: microSD carta-chránená proti zápisu

Príspevok od používateľa 5ko » 15 Jan 2017, 09:54

Toto je čítačka Apacer a tuším je zapojená jedným konektorom s deviatimi pinmi,ten jeden je slepý,takže to dáva zmysel a ďakujem za objasnenie, vyskúšam to teraz, ked som opravil ten kontakt, že tam strčím dve rôzne karty, alebo kartu a usb klúč, a uvidím čo mi zobrazí.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok