Batéria NTB Sony Vaio

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Batéria NTB Sony Vaio

Príspevok od používateľa jmalik93 » 09 Aug 2017, 14:21

Zdravím, pred vyše 2 mesiacmi som objednal susede batériu do jej NTB Sony Vaio v návode bolo písané že batériu treba 3 krát vybiť na 15% a znovu nabiť na 100% čo asi nespravila aj keď som jej to prízvukoval po týždni mi volala že batéria vôbec nejde už ani nabiť batériu som skúsil oživiť tak že som skúsil pichnúť do kontaktov batérie na pár sekúnd 19V a batéria nabehla ale batériu mi aj tak v eshope vymenili za novú tá fungovala vyše 2 mesiace a teraz NTB batériu znovu nevidí ....
Aktuálne mám dilemu či už NTB nemá poškodený nabíjací obvod alebo je batéria proste shit a či ju mám reklamovať alebo znova oživovať. Aj keby NTB dlhodobo nepoužívala toto sa predsa nemôže stať novej batérií.

Stretli ste sa s tým žeby nová batéria takto haprovala ?
0

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Batéria NTB Sony Vaio

Príspevok od používateľa Marek1975 » 09 Aug 2017, 17:14

zdar, nikdy som nedodrziaval tebou popisovanu proceduru - jednoducho som ju zalozil a pouzival. NTB ma Li-Pol baterie... napada ma moznost nejakym setrnym (ak to pojde) sposobom vykuchat vnutro, napojit to na modelarsku nabijacku s balancerom a takto ozivit clanky, malo by to zabrat - AK NIE SU PODBITE, ak su, tak reklamovat. Inak, cez konektor baterie balancer nenapojis - neda sa to, nakolko je tam kontrolny cip napajania.
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
jmalik93
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 27 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30

Re: Batéria NTB Sony Vaio

Príspevok od používateľa jmalik93 » 09 Aug 2017, 17:50

Len je mi to také celé divné že batéria sa už druhý krát podbila už som mal batérie ktoré ležali dlhšiu dobu v skrini a po zapojení fungovali. Mám už podozrenie na notebook
0

fero182
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07 Aug 2017, 13:52

Re: Batéria NTB Sony Vaio

Príspevok od používateľa fero182 » 10 Aug 2017, 06:45

Ahoj, stretol som sa uz s niecim podobnym. Asi po troch cykloch vybitia sa nedala nabit. Jednoducho som vo odinstalovval vsetky drivre pre obsluhu baterie, system si nainstaloval sam vsetko potrebne behom par minut a div sa svetu po restarte nabehlo nabijanie ako nic:) Dufam, ze to bude aj tvoj pripad.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Batéria NTB Sony Vaio

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 10 Aug 2017, 07:40

sony vaio je riadny smejd, len sa navonok tvari ako nieco dokonale. Kludne moze blbnut nabijaci obvod, alebo, ak to maju robene "na acer", tak vsetko riadi sw a ten ked zblbne, tak nefunguje nic. Ani nabijanie, ani regulacia ventilatora podla teploty, ani power management... Idealne by bolo baterku skusit v inom vaio, ak by to bolo mozne.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok