EPSON SX100 "nerozpoznané" cartridge

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

EPSON SX100 "nerozpoznané" cartridge

Príspevok od používateľa Edgar » 09 Sep 2017, 23:58

Tak po niekoľkohodinovom bezúspešnom strávení na Google a YouTube sa s týmto problémom obraciam sem. Po poslednej pomoci s mojou GPS navigáciou ešte dúfam, že nájde sa tu aj niekto, kto mi pomôže s týmto. Najlepšie by bolo, ak by to bol niekto kto má skúsenosti s EPSON tlačiarňami. Mám ju už takých 8 rokov, všetko v pohode, vždy fungovala aj s neoficiálnymi cartridgmi. No posledné asi dva roky to začalo blbnúť, niekedy aj od polky úrovne hladiny atramentu napísalo že kazetu nie je možné rozpoznať. Väčšinou stačilo vybrať, očistiť čip a potom to znova chvíľu fungovalo. Keď už to bolo v štádiu že toto riešenie nepomohlo, kúpil som nové cartridge a zase bol pokoj. Ale už som pomaly strácal nervy, že niekedy vyhodím trištvrtinu farby, lebo to už nerozpoznalo. Ale po dnešku už som stratil nervy úplne. Nedávno (predvčerom) som dal dve nové farby (na dvoch mi totiž zase začalo písať že ich nerozpoznalo). Dal som vyčistiť hlavu, vytlačil asi jednu stranu... Dnes som išiel tlačiť zase a zase som musel vyčistiť hlavu. Vyčistilo, dal som vytlačiť jedno tlačivo, vytlačilo len polovicu strany a zrazu zase chyba že kazety nie je možné rozpoznať. Už ani tie úplne nové ktoré som menil teraz. Nepomohlo ani vybratie a vyčistenie kontaktov, proste nič. Je ešte šanca že to bude tlačiť ako predtým alebo čo sa tam stalo? Nebudem kupovať stále nové cartridge, lebo to ma výhodnejšie vyjde všetko tlačiť v papierníctve.

PS: Viem, že sa dá z Číny zohnať chip resetter ktorý vynuluje čip na cartridgoch, lenže najlacnejší som videl za 7€ čo mi príde zbytočný risk ak to fungovať nebude. Ak už sme pri tom, skôr by ma zaujímalo ako to funguje a spravil by som si ho radšej sám :D
Skúšal som aj rôzne programy napr. tento, kde sa ale prakticky dal vymazať iba stav "waste ink pad-u" ktorý som mal aj tak iba na 30% a ešte "FL Box Counter" čo som nezistil čo je. No aj po vynulovaní týchto údajov to samozrejme nepomohlo lebo to píše chybu cartridgov. Potom som skúsil tento program, ktorý už vyzeral nádejne, ale model mojej tlačiarne sa tam nenachádzal a absolútne to komunikovať nechcelo. Pochopiteľne, ak je tam rok 2002-2007, ale aspoň som skúsil.
0

martin knocik
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1639
Dátum registrácie: 23 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Trenčianska Turná
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Re: EPSON SX100 "nerozpoznané" cartridge

Príspevok od používateľa martin knocik » 10 Sep 2017, 08:04

Mal som tiež problem s Epson SX ktory občas prestal rozpoznávať cartridge (neoriginaly, originaly sú zbytočne predražené). Náhodou sa mi podarilo zistit príčinu. Na voziku v ktorom chodia kartridže sú zahnuté medené kolíky (ked sa na ne pozrieš pripomína tvar písmena L) ktoré spajaju elektricky spajaju kartridge s vozíkom. Tieto kolíky nie sú pevne zaletované do vozíka, tie kolíky sú iba zasunuté. Zistil som to ked mi nahodou pri vyberaní catridge jeden vypadol von. Ked ten kolík potiahneš horizontálne, tak ho vytiahneš von. Po vytiahnutí uvidíš že má tvar pÍsmena U. Jedna noha U je orientovaná vertikalne, tá je zasunutá za kusom plastu a tu normalne nevidíš. Druha noha ktorú normalne vidíš je orientovaná vertikálne to je ten dlhy kus kolíka ktorý normálne vidíš. Na jej konci je drobný horizontálny ohyb ktorý zabezpečuje kontakt s catridgou. Skus zobrat tenku pinzetu na mieste kde kolík mizne v diere za plastom ich jemne zatlačiť vertikalne (kolmo na zem) smerom dole. Najmä tie ktoré nie sú v jednej rade s ostatnými. Tie kolíky sú v radách.

jedinou prevenciou je pomaly a opatrne vyberat cartridge.
0
http://mkbci.com

FEL UNIZA 2015, Ing.

ľudstvo je vírus ktorý napadol Zem

nerobme si ťažkú hlavu z debilov čo nám ani po členky nesiahajú, buďme radi že my dačo dokážeme a smejme sa im akí sú sprostí

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: EPSON SX100 "nerozpoznané" cartridge

Príspevok od používateľa Edgar » 10 Sep 2017, 13:08

Áno toto som videl na YouTube a aj som ich zatlačil dole, ale všetky už boli aj tak zatlačené nadoraz. Mne sa to celé nezdá ako nejaký HW problém, lebo úplne z ničoho nič ich prestalo rozpoznávať všetky štyri. Každopádne ďakujem za radu, ale tú som vlastne skúsil tiež a tiež bezúspešne. Alebo možno je to nejaká HW chyba už medzi prepojením s doskou a tlačovou hlavou (teda vozíkom) ale to už nezistím. A momentálne ani nemám žiadne nové cartridge aby som skúsil či bude vedieť rozpoznať nový... Asi sa zmierim s tým že je po nej, veď 4-násobne prežila záručnú dobu, čo by som ešte viac chcel? :D
0

Napísať odpoveď