Grafická karta s dvoma GPU

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Grafická karta s dvoma GPU

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Dec 2017, 00:04

Zdravím vospolok,

už je tomu nejaký piatok, čo vtedy ešte spoločnosť ATI predstavila grafickú kartu Radeon HD4870x2. Jednalo sa vtedy o absolútnu špičku, ktorá obsahovala hneď dva krát GPU priamo na doske, zapojené do CrossFireX. Karta disponovala 2GB GDDR5 pamäte, čo bolo v tej dobe proste neprekonateľné (pre porovnanie si bežný hráč užíval 512MB staršej pamäte GDDR3).
S odstupom času sa z karty stala zastaraná vec. Chcel by som však skúsiť, ako sa chová taká karta, ale nemôžem nikde nájsť podobný ekvivalent, ktorý bude na dnešné pomery výkonný. Osadiť niekoľko rokov starú kartu do PC a očakávať niečo sa už nedá. Existuje dnes nejaká karta, ktorá disponuje dvoma grafickými čipmi? Viem, že si môžem kúpiť dve karty... Ale niečo ma láka mať to na jednej.

Ďakujem.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Grafická karta s dvoma GPU

Príspevok od používateľa hpeter » 29 Dec 2017, 00:22

Obrázok
2016
2 cipy napojene na pcie switch, osobne radsej samostatne karty
0

Používateľov profilový obrázok
cyberspy
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 330
Dátum registrácie: 28 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: nové zámky
Vek: 39
Kontaktovať používateľa:

Re: Grafická karta s dvoma GPU

Príspevok od používateľa cyberspy » 29 Dec 2017, 06:14

ja som mal do nedávna GTX 590 nebolo to na nič dobré len to žralo elektrinu (idle cca400W a v hre cca 600W) keďže výsledky v 3D marku som mal medzi vlastne lowend GTX 1050 a 1060
0
Ako elektrikár sa cítim slobodne.Môžem hovoriť do vedenia!

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: Grafická karta s dvoma GPU

Príspevok od používateľa skromny » 29 Dec 2017, 08:19

z novsich 690 od nVidie alebo Titan Z... popripade pozri nejaky zoznam s pokecom, napr.:

http://graphicscardhub.com/dual-gpu-graphics-cards/
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Grafická karta s dvoma GPU

Príspevok od používateľa Drakoush » 29 Dec 2017, 09:47

Vďaka, popozerám. Zostať chcem ale u ATI, čiže popozerám sa hlavne po tom (teda AMD :) ). Je to osobná preferencia - ak PC mimo mac, tak intel cpu a amd gpu.
cyberspy napísal:ja som mal do nedávna GTX 590 nebolo to na nič dobré len to žralo elektrinu (idle cca400W a v hre cca 600W) keďže výsledky v 3D marku som mal medzi vlastne lowend GTX 1050 a 1060
To je zaujímavé, keď nahodím na PC prime95 a furmark a vyťažím CPU a GPU úplne na max, tak idem kúsok nad 400W. Ale nie je dvojčipový ten môj pradedko. V iddle (pracovná locha widlý, na pozadí základné programy) sa dostávam pod 100W a mám pocit, že to je aj s monitorom a perifériami. Merané cez backup APC, len neviem, či meria iba backupové zásuvky, alebo aj "surge only", pretože v backupe mám iba PC a v surge zvyšok.

hpeter, čo Ťa vedie k preferencii 2xkarta namiesto 2xGPU? Mne momentálne ani nejde o navýšenie výkonu. Ujasnime si, čo vlastne chcem - doslova a do písmena iba skúsiť, ako sa chová dvojité GPU na karte. Najnáročnejšia hra, akú hrám, je GTA5 a tá ide s mojím pradedom na slušné detaily. Dosť pomohla migrácia na zvláštny disk, pretože mechanický systémový proste nestíhal. Napr. rýchlou jazdou cez mesto sa strácali textúry, migrácia pomohla, síce stále je to mechanický disk, ale nezávislý od druhého. Ďalšia náročnejšia hra bude iba vtedy, ak vydajú nové GTA. Z hier som už vyrástol a GTA je už len nostalgia, preto som si ho doprial. Dvojitú vidím ako kompromis pre hranie a prácu s médiami (rendering, občas sa hrám v engine z dlhej chvíle).
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Grafická karta s dvoma GPU

Príspevok od používateľa hpeter » 29 Dec 2017, 11:45

2 gpu cez pcie switch..musia sa podelit o x16 bw, 2 piecky na jednej karte->teploty/overclock
pri gpgpu,opencl,atd. nizke latencie su dolezitejsie, pcie switch asi moc nepomoze
ked vravis render, tu je extremny priklad; ssd na karte, ako ulozisko na textury atd. zrychlenie pri render, cad..bolo demo kde fungovala takmer realtime pri raytracing, nekup to za tie prachy https://www.alza.sk/amd-radeon-pro-ssg- ... 151271.htm
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok