Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Jan 2018, 22:19

Spolužiak ma poprosil či by som mu neopravil router, ktorý sa reštartuje vždy po zapnutí. Hovoril že stačí dať nový FW cez nejaký servisný mód, že treba nastaviť statickú IP počítača na 192.168.0.2. Spravil som, no stránku routra nenačítalo. Tak som skôr hľadal problém v HW časti, lebo tie pravidelné reštarty po zapnutí pôsobia ako zlá filtrácia zdroja. Hľadal som aj na internete a niektorí písali že stačilo vymeniť adaptér. To som spravil, router už aj nabehol na dlhší čas, už svietila aj kontrolka WiFi, ale hneď nato opäť reset. To isté s ďalším adaptérom. Tak som teda skúsil zapojiť to na 4 tužkové baterky v sérii (adaptér má 5V) ale reštartovalo sa to aj s nimi. Posledný nápad bol vymeniť kondenzátory vo vnútri, tie som pozeral ale vyfučané neboli, mohli by byť vyschnuté? Nemám merák na kapacitu takže zmerať to neviem a rozmýšľam či by mohla pomôcť výmena. Na internete tiež písali že treba vymeniť kondenzátory a išlo im to, tak teraz neviem. Lebo baterky filtráciu v podstate nepotrebujú, preto nechápem prečo to nešlo ani s nimi. Má s tým niekto skúsenosť?
0

Používateľov profilový obrázok
Merak
Moderator
Moderator
Príspevky: 7695
Dátum registrácie: 10 Júl 2012, 22:04
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa
Vek: 44

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Merak » 13 Jan 2018, 22:25

Ako starý je router? Pokiaľ má viac ako 5 rokov, tak vymeniť elyty.
0
život je ako sínusovka, raz si hore, raz si dolu, a medzitým si dvakrát na nule
P.S.: skôr som vedel zapojiť vidlicu a zásuvku ako rozprávať

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Marek1975 » 13 Jan 2018, 22:27

mohli by byť vyschnuté?
a preco by nemohli? vymen za nove a uvidis, router je zariadenie ktore bezi 24/7/395 ani by som sa necudoval, zeby neboli suche
Lebo baterky filtráciu v podstate nepotrebujú, preto nechápem prečo to nešlo ani s nimi.
router nevie, ze su na napajani baterky

Aky stary je router? Merak ma predbehol :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa alidedko » 13 Jan 2018, 22:39

Obidvaja ste ma predbehli.

Aky je stary? Ak viac, ako 5 rokov, tak nie vymenit elyty, ale vymenit router. O to viac, ze je to D-Link.

Ak sa ti router neustale restartuje, mozes mat aj 10 servisnych modov, firmware tam nenasypes. Ak sa nahodou aj zacne nieco instalovat a pride restart, aj tak ho vyhodis.
0
Naposledy upravil/-a alidedko v 13 Jan 2018, 22:41, upravené celkom 1 krát.
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Jan 2018, 22:40

Áno cez 5 rokov má určite a išiel pravdepodobne celú tú dobu vkuse. A reštartovať sa začal z ničoho nič, preto som usúdil že SW chyba to asi nie je.
Marek1975 napísal: router nevie, ze su na napajani baterky
To síce nevie, ale veď už tie samotné baterky mohli nahradiť filtráciu napätia vo vnútri, ktorá je riešená kondenzátormi. Alebo to je blbosť? Väčšinou zariadenia na baterky ani nemajú dodatočnú filtráciu.
alidedko napísal:nie vymenit elyty, ale vymenit router. O to viac, ze je to D-Link.
To som mu tiež povedal, ale že náhodou sa môže podariť oprava keď vymením kondenzátory, preto sa pre istotu pýtam aj tu či rozmýšľam správne :D
0
Naposledy upravil/-a Edgar v 13 Jan 2018, 22:43, upravené celkom 1 krát.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa alidedko » 13 Jan 2018, 22:42

Chlapi nemysleli len filtraciu na vstupe.

Ako iste vies, vnutri je spinany zdroj.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Edgar » 13 Jan 2018, 22:45

alidedko napísal: Ako iste vies, vnutri je spinany zdroj.
Áno to som si aj myslel, tak asi bude problém s tými kondenzátormi za zdrojom
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa alidedko » 13 Jan 2018, 23:05

Tiez to tak vidim.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Marek1975
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1693
Dátum registrácie: 25 Okt 2016, 14:10
Bydlisko: Trstín a Budkovce
Vek: 48
Kontaktovať používateľa:

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Marek1975 » 13 Jan 2018, 23:08

Alebo to je blbosť?
jj veru je :D vycaril si mi usmev :D boze zahod ho, v dnesnej dobe kupis za dvacku poriadnejsie zelezo nez je ten D-LINK, ja som rad, ze som sa tych mojich NEDA-LINK pozbavoval :D
0
ElektroLab.eu je blog, fórum a inzercia pre predaj a nákup elektronických komponentov, retro elektronika, náradie a pomôcky, ponuka služieb, pracovné ponuky v obore elektro. Jednoducho inzercia, ktorá reálne predáva váš tovar.

Používateľov profilový obrázok
straciam
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1319
Dátum registrácie: 06 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Podbrezova
Vek: 38

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa straciam » 13 Jan 2018, 23:25

vela dlinkov mali problem s nvram pametami. aktualizaciou origo fw sa im nieco posahalo tak, ze ta nvram uz nestaci na ulozenie nastaveni a ked sa nvram zahlti, pride automaticky restart. mal som doma tiez taky router. pri hladani riesenia som tiez narazil na radu vymenit elyty. mne to nepomohlo. mozno to bude tvoj pripad. mne dir615 funguje bez problem s ddwrt.
0
Ponukam vysokokvalitnu 3D tlac na SLA tlaciarni Anycubic Photon.
No password, no problem.
Ins-piration

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Daevid » 14 Jan 2018, 11:35

Ako uz bolo spominane, moze byt zly adapter, mozu byt zle elity nakolko v nutri budu dcdc menice ale moze to byt aj SW problem (na to dlink dost trpí). Ja mam DIR-825 a mal som problem ze zamrzal, reklamoval som a novy robil to iste. Tak som nahral DD-WRT a roky som ani nevedel ze ho mam... Ked sa po vymene adapteru uz chova inak, skusil by som prehrat ten FW. Treba ale pozriet navod na internete, urcite sa to nerobi tak ze iba zmenis IP na pocitaci, myslim ze tam je este nejaka procedura s reset tlacidlom...
0

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Mek » 14 Jan 2018, 14:26

Mne sa jeden d-link davnejsie tiez vkuse restartoval a ukazalo sa, ze bol vadny filtracky kondik v adapteri, router bol komplet OK.
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Edgar » 14 Jan 2018, 22:16

Daevid napísal: urcite sa to nerobi tak ze iba zmenis IP na pocitaci, myslim ze tam je este nejaka procedura s reset tlacidlom...
To je pravda, treba ho dať do toho servisného módu podržaním reset tlačidla na dobu aspoň 30 sekúnd, kým nezačne blikať LEDka zapnutia, to som urobil, bol v tom móde. Počítač normálne ukazoval "Unedified network" so žltým výkričnikom že nemá net, takže pripojenie s routrom tam zrejme bolo. Ale ak som zadal IP routra do prehliadača tak dlho načítavalo a skončilo to správou timeout. Tak neviem, tie elyty skúsim vymeniť a keď nepomôže, nebudem to viac riešiť a poviem mu nech kúpi nový router...
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 14 Jan 2018, 22:33

A to si len držal reset tlačidlo? Neviem síce ako to má táto pomsta z číny, ale napríklad ovislinky to tuším mali tak, že si odpojil zdroj, stlačil reset a pripojil si naspäť zdroj. Potom si počkal, kým to nezačne blikať a až vtedy to prešlo do toho módu, kde sa dal nahrať firmware. Taktiež to malo úplne odlišnú IP-čku. Tuším že ovis mal normálne 192.168.100.252 a v servisnom móde mal 192.168.1.6 alebo tak nejak. Už si to poriadne nepamätám. Ja len, či fakt robíš všetko tak, ako máš.
Edit: Čo sa týka tých ovislinkov, tak keď som spravoval sieť na internáte, boli tam použité ovislinky, ktoré mali v tom čase asi 5 rokov. Počas jedného roku sa mi stalo, že asi v troch odišli kondenzátory dosť tesne za sebou. Úplne, jak keby to tak mali nastavené :D Po výmene to bežalo, ale či to ešte stále funguje, to fakt netuším.
Ak je to spolužiak zo strednej, tak vzhľadom na to, čo za školu vyštudoval, by sa mal nad sebou zamyslieť, že používa takúto sprostosť a ešte k tomu 5 rokov.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Edgar » 14 Jan 2018, 22:40

Dobrá otázka, čerpal som len z iných fór, komentárov na YouTube a z toho čo mi povedal ten kamarát ktorý to už hľadal tiež, iba nevedel zmeniť IP-čku počítača, preto to dal mne. A podľa toho robím všetko ako mám, no ďalšiu vec písali, že niektoré nové prehliadače to nepodporujú, ale že napríklad FireFox 13.0 áno. Ten som stiahol, nainštaloval na USB-čko a keď som to išiel otvoriť z USB-čka, aj tak mi otvorilo aktuálnu verziu FireFoxu ktorú mám v PC, čo som nepochopil :D A odinštalovávať Mozillu kvôli tomu nejdem. Skúšal som aj cez IE a tiež nenačítalo tak neviem možno je aj problém v tých prehliadačoch.
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 14 Jan 2018, 22:42

Problém asi bude inde, ale pre istotu skús vypnúť firewall. Aspoň takúto banálnu vec hneď vylúčime.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa miroja » 15 Jan 2018, 09:21

Postupoval by som nasledovne:
V prvom rade by som zistil, ci ti router po resete da pccku IP (ipconfig /release/renew).
Potom by som zistili aku IP a GW pridelil rouer mojmu pc.
Pingol by som na GW.
Az potom by som skusal webbrowser.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa Edgar » 16 Jan 2018, 21:13

Tú IP-čku treba nastaviť ako statickú, tak akú mi má dať router? Ak nastavím IP na automatickú, síce router mi nejakú priradí, ale vtedy už pri zadaní 192.168.0.1 napíše že stránka je nedostupná. Tu je ináč presne ten návod ako to má byť a presne toto robím ale na konci mi hodí timeout. A tam píše že pri tejto chybe je to nepodporovaný prehliadač. No stiahol som ešte aj Chrome 49 ako píšu tam, ale aj tam dáva timeout.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Router D-Link DIR615 - stále sa reštartuje

Príspevok od používateľa miroja » 16 Jan 2018, 21:44

Napis sem, aku IP a GW da router tomu PC (v cmd ipconfig /all a potom prtscr).
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok