Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • mŕtve ssd

mŕtve ssd

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Re: mŕtve ssd

Odoslaťod deepspace » 15 Okt 2018, 18:54

Tak len pre porovnanie .. môj 3,5 ročný NTB SSD disk ..
Prílohy
20181015_182906 (1).jpg
deepspace
Stály člen
Stály člen
Založený: 18.05.2017

Odoslaťod medved » 17 Okt 2018, 06:36

Pekne, vidím, že samsung SSD sú rozširené a aj držia. Kdesi som čítal, že dnešné tie kvalitné SSD sú už na takej úrovni, že skôr budu morálne staré, ako by sa pokazili bežným uživaním zápisom dát :lol: ak tu má niekto aj iné SSD od iných výrovcov tiež môže prispieť.

Inak čo som tu dával z MarkDiskInfo na predošlej strane, kde bol Kingston na 96% a Samsung na 100%. Kingston cez iny SW prezradil, že má len vraj 86GBW ak sa dá tomu veriť tak neviem, nie všetko prezrádza narozdiel od Samsung, kde som na 1,77TBW z 300TBW.

Inak teraz trochu poprovokujem, už mám doma NVMe SSD do M.2, to ide cez PCIe x4 zbernicu. Tu sú výsledky. Z ľava Kingston 240GB, ktorý bol donedávna pre OS, tak Samsung SSD 500GB, obe klasika 2,5" cez SATA III a posledný NVMe SSD 1TB, ktorý už je pre OS :D ak by niekto uvažoval...

-- Spojený príspevok 17 Okt 2018, 06:48 --

Jedine čím si niesom celkom istý, ako to je s teplotami pre NVMe, tie sa vedia pekne rozpáliť. Bežne vraj niektoré vedia ísť nad 100 až k 120°C pri veľkej záťaži. To už asi nebude celkom v pohode no chladiče výrobcovia k ním žiadne nedávajú. Iný výrobcovia sa predbehujú, kto aký super chladič spravý... ja som tam dal chladič, pri kopírovaní zo SSD na NVMe asi 460GB som šiel na 75°C čo je pre NVMe úplne super. Neviem však koľko by tam bolo bez neho... asi tak medzi 90-100°C možno by aj mohlo. Ale to som nešiel na maximálne rýchlosti kvôli limitácií SATA III. Ktovie aká by tam bola životnosť.. niekto tvrdí vraj chladič netreba a teploty pre tieto NVMe sú normálne iný, že chladič musí byť...
Prílohy
received_580652672355237.png
medved
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 26.1
Založený: 02.12.2008

Odoslaťod hpeter » 17 Okt 2018, 16:00

na takej úrovni, že skôr budu morálne staré, ako by sa pokazili bežným uživaním zápisom dát
pozri ds, nove flash s min rozmermi litografie maju pocet zapis cyklov jednotlivych buniek radove par tisic. kedysi to boli desiatky tisic. pravda, hustota v gbit stupa, aj vdaka multi/triple level cells.
je vidno ze ssd radice usli kus cesty.
mna fascinuje to ze citanie naboja bunky je neskutocne narocne , programovacie napatie je rozdelene na mnoho urovni, a read system na cipe musi tie velkosti nabojov spolahlivo precitat a premenit na bitovu informaciu.
pri tych par nanometroch, kolko malo elektronov staci aby v bunke bola nahrana ina bitova informacia.
Obrázok
hpeter
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 35.64
Založený: 16.06.2013
Paragraf: 22

Odoslaťod marioo » 17 Okt 2018, 16:14

Tieto tri nepodarky nevydržali viac ako 12-15 mesiacov ...

CORSAIR F60
OCZ VERTEX 2
OCZ AGILITY 3

...

Teraz mam Intel SSDSC2CW120A3

čas prevádzky 1162 dní
Odhadovaný zost čas 610 dní..
Zapísaných dát 42,67 TB ...

Zdravie 96 percent...
Prílohy
ssd.JPG
marioo
Obrázok používateľa
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Vek: 46.22
Založený: 15.07.2012

Odoslaťod medved » 17 Okt 2018, 18:12

hpeter napísal:pozri ds, nove flash s min rozmermi litografie maju pocet zapis cyklov jednotlivych buniek radove par tisic. kedysi to boli desiatky tisic. pravda, hustota v gbit stupa, aj vdaka multi/triple level cells.
je vidno ze ssd radice usli kus cesty.
mna fascinuje to ze citanie naboja bunky je neskutocne narocne , programovacie napatie je rozdelene na mnoho urovni, a read system na cipe musi tie velkosti nabojov spolahlivo precitat a premenit na bitovu informaciu.
pri tych par nanometroch, kolko malo elektronov staci aby v bunke bola nahrana ina bitova informacia.

hmm k týmto info som sa ešte nedostal zatiaľ, ale zaujímavé, vlastne jednotlivé bunky majú dnes menšie a menšie rozmery a zároveň menší počet cyklov, ako niekedy.. no vo výsledku, ako celok SSD vydrží podstatne viac zápisov. Mám dojem, že niekedy boli SSD len s 30-40TBW alebo sa ani neuvádzalo a pod. dnes sú už tie čísla úplne niekde inde. Ale to už je zasa aj vďaka novým technológiam, ako napri. multi/triple level cells a pod. ? no a ešte tie samotné radiče pre SSD ale v tomto sa tiež ešte veľmi neorientujem čo a ako..
A druhá časť info mi zatiaľ nie je známa, takto hlboko k SSD som sa ešte nedostal :)

marioo: vďaka tiež za info, tie OCZ ani nepoznám, no výdrž riadne krátka. Ja som zvedavý koľko ešte dožije ten môj Kingston.. beriem ho už momentálne ako testovací SSD na dožitie, koľko toho ešte vydrží :lol: len pri ňom ani neviem zistiť koľko hodín ma už nabehane, viem len kedy bol kúpený. Zapísaných dát sa tiež nedozviem nič reálne o ňom.

edit: pozerám, že ten OCZ dokonca ešte SATA II je
medved
Obrázok používateľa
Ultimate člen
Ultimate člen
Vek: 26.1
Založený: 02.12.2008

Predchádzajúca

Naspäť na Hardvér

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.

Forums ©
Autor stránky je Ondrej Závodský(zawin), o graficky design sa stará Ľuboš Fabo(BUFU).

TOPlist