Macbook air, či pro?

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa Drakoush » 25 Feb 2018, 22:04

Zdravím vospolok,

neviem sa rozhodnúť medzi Macbookom Air a Pro. V podstate mi ide o to, že Air poskytuje dlhšiu výdrž, nižšiu váhu a lepšiu konektivitu, pro zas má lepší displej, vyšší výkon a funkcie ako Touch Bar, Touch ID a Force Touch trackpad.

Chcel by som poznať názor ľudí, čo vlastnia buď jeden, alebo druhý model a také to nakopnutie. Cenu, prosím, nezohľadňujte, som ochotný priplatiť aj za pro, ale nechcem zas mať kopec redukcií na všetko možné, lebo Thunderbolt 3 je ešte v papučkách a potrvá, kým sa nový štandard usadí.

Čo sa týka výkonu HW, oba modely mi postačujú, čiže ani toto netreba brať v úvahu. Ďakujem.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

AnoNym1337
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 302
Dátum registrácie: 02 Jún 2016, 17:15
Bydlisko: Trenčín
Vek: 24

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa AnoNym1337 » 25 Feb 2018, 22:57

ak nemáš problém si priplatiť za ten PRO ako píšeš tak by som zobral ten z dôvodu že treba možno v buducnosti ho budeš potrebovať na niečo iné a AIR ti nebude stačiť

ako nevlastním ani jeden ale uvažoval by som takto pri každom NB
0

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa AndroidSK » 25 Feb 2018, 23:02

Záleží len a len na používaní. Ak ho nebudeš prenášať MHDčkou v batohu tak ťa hmotnosť nemusí trápiť... takisto ani výdrž ak budeš v dostupnosti siete, samozrejme že však práca v teréne je niečo úplne iné, ale macbooky sú na tom všeobecne dobre.
Konektivta - dajú sa zohnať celkom šikovné redukcie, ktoré sa pichnú priamo do portov a tým pádom máš priamo dostupné porty, bez žiadnych káblikov, ale je to nejakých pár gramov a miesta navyše. Inak z vlastnej skúsenosti by som skôr mohol povedať že TB3 sa čím ďalej tým viac rozširuje, i keď je pravda že vždy sa nájde prípad, kedy budeš potrebovať pripojiť nejaké staršie USB (najlepšie 2.0 :D ), to je ďalší aspekt v prospech Air.
TouchBar - zaujímavá vecička, pri práci s mnohými programami to človek vie oceniť, keďže skoro každý program ponúka vlastné tlačidlá, ktoré umožňujú rýchlejší prístup k tým možno trochu zriedkavejším funkciám.
Výkon - tiež záleží od využívania (či tam bude bežať len nejaký textový editor alebo tam budeš napr. renderovať videá alebo robiť v eagli), každopádne pro má lepší predpoklad do budúcna.
A na záver displej - jednoznačne to vyššie rozlíšenie je lepšie, ako je pravda že človek si na to nižšie dokáže zvyknúť ale rozhodne sa mi lepšie pozeralo na to vyššie rozlíšenie, ako na to nižšie... a to nehovorím len o videách ale všeobecne, či už sú to textové alebo grafické programy, poprípade web.

Ak peniaze nie sú pre teba problém a si ochotný urobiť kompromis v podobe redukcie tak by som zobral pro. Jednak zo strany lepšieho displeja, modernejšieho a výkonnejšieho hardvéru a poprípade aj touchbaru.

Spomínaná redukcia: http://www.swp.sk/shop_products/HyperDr ... Grey/#gref
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa Drakoush » 27 Feb 2018, 12:12

Super, ďakujem za nakopnutie. Rozhodol som sa pre PRO. Bol som si ich ešte pozrieť a ten pro je elegantnejší a lepší displej vidno už z diaľky.
Detailne som preskúmal aj touch bar - je to vlaste náhrada vrchného radu funkčných klávesov tak, ako ich poznáme bežne, dokonca aj z osciloskopov a pod. Počas skúšky v obchoďáku som zistil, že sa dá na to veľmi rýchlo zvyknúť a jednoznačne to zvýši produkciu, pretože funkčný kláves je na rozdiel od klasických klávesov "premenovaný" na konkrétnu operáciu, takže nie je potrebné pozerať nápovedu, ktorý funkčný kláves čo vyvoláva v danom programe.

USB-C je momentálne nevýhodou pre interkonektivitu (nutné adaptéry), časom sa však tento štandart uchytí a aspoň budem mať vystarané (rovnako tak prišla hruška s portom USB, ktorý bol dlho kritizovaný ako náhrada za vtedajšie LPT a COM porty, dnes všetci dobre vieme, že USB má každé zariadenie).

Ďalšou vecou je výkonnejší HW, teda možnosť zmanažovať si licencie tak, aby som opustil (keď aj čiastočne) platformu windows s určitými programami a spolu s touch barom to môže byť veľmi zaujímavé :)

Ďakujem za reakcie.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa Wili » 27 Feb 2018, 12:59

kupil by som macbook pro bez touchbaru ak taky existuje :D pri produktivite to nevyuzijes, ale mozno sa mylim, zalezi co robis no.

inak air vs pro, je no-brainer, urcite si kup pro, ma skoro 2x vacsiu baterku a vydrzi tak isto dlho ako air, ked nie este dlhsie, ak air zatazis je hrozne pomaly a vsetko na nom seka a nic nefunguje ako ma, je to len na internetovanie na nic ine to dobre nieje a v konecnom dosledku vydrzi kratsie ako pro. Air ma na dnesnu dobu nehorazne male rozlisenie displeja (nepustist na tom ani plnohodnotne fullHD video) a oni to dobre vedia a naschval tam lepsi displej nedaju lebo ten slaby CPU a GPU co tam je ledva zvlada to super male rozlisenie aby to nesekalo.

Pro ma mozno aj opticky vacsi displej a nehovoriac o tom ze ma omnoho vacsie rozlisenie takze sa ti na obrazovku vojde 4x tolko veci takze ci uz produktivita alebo zabava, nacokolvek to vyuzijes omnoho viac, ale tiez plati ze je to dost slaby notebook a je vhodny ako prenosny desktop na kancelarsku pracu.

Kazdy chvali MAC OSX ako nejaky zazrak ale nieje, ma omnoho slabsi multitasking ako windows, a osx sa preto pocitovo zda byt rychlejsi lebo sa zameriava viac na aktualne otvorenu aplikaciu a na nic ine, ak ale robis velky multitasking a casto striedas vela aplikacii medzi sebou je lenivy a ma problem "zorientovat sa" co vlastne chces pouzivat a potom je celkovo pomaly. Ve ked si to vyskusas v praxi tak to uvidis (to len ku chvale aky uzasny OS to je, nie je, tiez ma svoje muchy a je ich velmi vela).

Jedina velka vyhoda apple macbookov je velmi kvalitne mechanicke prevedenie a obrovska baterka ake nema ziadny iny notebook. Vdaka tomu ten notebook bude mat 4-5 rokov a bude stale vyzerat ako novy s bezchybne fungujucimi pantmi na monitore. Tiez ma neuveritelne dobre hrajuce integrovane reproduktory (v porovnani s konkurenciou) a tiez dost dobry mikrofon, na to ze je to tak malicka kovova placka.
0

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa AndroidSK » 27 Feb 2018, 14:27

Ak by mal veľký problém s OSXkom tak tam šupne win cez bootcamp a je po probléme :D

Inak dúfam že si si vybral správne a nech teda dlho slúži ;)

PS: keď tu bola spomenutá tá odolnosť... používal som nejaký čas lenovo, moc som ho ani neprenášal a pukli panty v plastovom tele... ešte že to nebol môj, lebo ak by som mal dať 150 - 200€ za plasty pri 500€ notebooku, ktorého hodnota klesá tak by som si to veľmi dobre rozmyslel, problém však je že každý notebook v takejto cenovej hladine to robí, čiže ak niekto chce kvalitu na prenášanie tak siaha najčastejšie po macbooku alebo po thinkpadoch, niekedy aj bazárových... niet nad tie z pred 8-12 rokov, výkon to síce nemalo ale konštrukčne to bolo úplne iné ako dnes.
0

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa hpeter » 27 Feb 2018, 16:26

Ak by mal veľký problém s OSXkom tak tam šupne win cez bootcamp a je po probléme :D
a to uz ma aky vyznam kupit specialnu predrazenu kktinu, a potom na nu doinstalovat windows?
predpokladam, ze nekupuje len kvoli vyzoru, ale kvoli osx + programom (aplikacie-ekosystem, atd.)

to rovno moze kupit profi win business laptop, ktory nieco aj vydrzi (a stoji).. a nie kupovat krehke lacniaky, a stazovat sa ze nevydrzia
lebo porovnavate tu win za 500 a hento je >>3x
0

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa AndroidSK » 27 Feb 2018, 19:27

hpeter napísal: a to uz ma aky vyznam kupit specialnu predrazenu kktinu, a potom na nu doinstalovat windows?
predpokladam, ze nekupuje len kvoli vyzoru, ale kvoli osx + programom (aplikacie-ekosystem, atd.)
Netrápi ma že čo by si kúpil keby chcel windows. Zháňa macbook. Čo sa týka toho mojho porovnania, áno, porovnával som síce ntb za 500 s ntb za 1500 ale ja som to myslel ako porovnanie konštrukcie, že i keď človek dá "dosť" za ten ntb, stále to bude len niečo krehké.
K tomu bootcampu - reagoval som na odpoveď že OSX nie je vyladený... poznám ľudí čo majú MB len kvôli tomu, že sa im jednoducho páči, vyhovuje im konštrukčne, výkonovo a výdržou. A je im jedno že by mohli mať nejaký ntb rovno s windowsom. Podľa mňa si však na to zvykne a nebude žiadny win preinštalovávať, i keď tam tá možnosť vždy je.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa Drakoush » 02 Mar 2018, 18:59

Chlopi, uvediem to na správnu mieru:

už viem, čo očakávam od Applu. Požiadavka vlastniť macbook vznikla z viacerých dôvodov - potrebujem mať určité veci synchronizované a pracujúce na nejakej úrovni. Vlastním mobilnú platformu iOS, TV platformu tvOS a rovnako vlastním doplny ako apple watch, earpods a pod.
Výhodou toho všetkého je, že to spolu dokonale pracuje. Napr. sa mi páči, že mám slúchadlá pripojené napr. k TV a keď mi zazvoní telefón, obraz v TV ide do pauzy a ihneď sa slúchadlá pripoja k telefónu. Samozrejme všade mám DO k TV, napr. na hodinkách, telefóne...
Skrátka merituum veci je, že oproti androidu a windowsu má Apple jedinečné postavenie, pretože pokrýva všetky platformy a je to vyladené.
Ten MacBook to dopĺňa.

Potreboval som nakopnúť preto, lebo rozdiel medzi Air a Pro je 1k€! Pre bežného občana sú to takmer dve mzdy, pre nás je to 1,5 kvalitného DMM FLUKE, prípadne 0,7 lepšieho scopemetra fluke a pre korheľov zas potok piva a borovičky :D
Ja som potreboval zistiť, či je lepšie zobrať air a 1,5 DMM FLUKE, alebo Pro. Z napísaného som usúdil, že mi stojí priplatiť za Pro a mať pár desiatok rokov pokoj. Rozdiel o výbave je ten, že Air disponuje SDXC slotom - rýchle navýšenie úložiska, klasické USB porty a o dve hodiny vyššou výdržou. Pro zas ponúka 4 najnovšie TB3 porty, takže spočiatku treba redukcie, ale tento štandard sa usadí a pôjde s dobou, čo je zas v prospech pro. Okrem toho ponúka lepší HW a spomínanú funkciu Touch Bar... Ona je síce za príplatok (ca. 500€), ale zas čo som pozeral, uľahčí to prácu. Dá sa s tým napr. zdvihnúť telefón bez pohnutia kurzora a pod. Sú to vychytávky bezpredmetné, ale zvyšujúce produktivitu. Navyše ak mám platiť daň za odobratie SDXC a USB portu, tak nech to stojí za to.

Čo sa týka multitaskingu a pod., s widlami nekončím, veškeré zložité veci robím aj tak na stolnom PC, kde mám 24" monitor, takže riešiť nejaký eplan na macbooku ani nebudem a vlastne celý multitasking nevyužívam tak, aby som mal s tým problém. Už ozaj muselo byť, že som niečo trebárs kreslil v nejakom programe a prepínal operu :D To je tak celý MT, čo využívam.

Otázka na záver: keďže som moju odpoveď dostal, zmažeme celú tému? Či necháme tak, prípadne zamkneme?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa AndroidSK » 02 Mar 2018, 20:39

ja by som bol za zamknutie, ale je to na tebe ;)
btw. s tým PC to poznám, veľkej 24" sa notebook rovnať nemôže
0

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 02 Mar 2018, 22:59

čo tu čítam od niekotrých použivateľov je na smiech...

Rozhodne by som šiel do Pro s touchbarom, je to super vec. Ja mám 13".
Absoluútne netúšim prečo tu zavádzate s multitaskingom, evidentne si s tym nikdy nerobil dlhsie ako 10minut ak vôbec. Pri naučení základných giest a skratiek je multitasking na niekoľko násobne vyššej úrovni ako windows. Ten touchpad s tapticom je proste vynikajuci. Taktiez vaha notebooku + jeho vydrz je neprekonatelna. Bohuzial s cim som mierne nespokojny kvaltia panela, teda nie samotna kvalitna, ten display je prenadherny, ale mam po bokoch mierny backbleeding ..... vidno len pri ciernej

urcite sa oplati kupit Satechi pro hub adapter ... pouzivam ho ... az na to ze sa pri velkej manipulacii niekedy povytiahne, nemam mu co vytknut.

Samozrejme, ked uz si v ekosysteme Applu, vsetko kooperuje a vsetko spolu funguje :)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Mar 2018, 00:41

Beriem model Pro 13" s Touch Barom, verzia 256GB SSD / 8GB RAM a 3,1GHz i5 za 1999€.

Okrem spomínaného touchbaru má aj force touch trackpad (keď som sa na iP7 naučil používať 3D touch, tak som zistil, že to nie je zbytočnosť) a samozrejme prvý krát aj Touch ID (geniálna vec pre internet banking a nákupy v obchode, ale aj iné appky).

Hub budem kupovať, keď zistím, aké porty budem potrebovať. Uvidím, čo bude múdrejšie. Možno si vystačím s obyčajnou redukciou na klasické USB tretej generácie a prípadne ešte jednu galusku na LAN. No a samozrejme USB <-> Lightning...
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

zdenko4017
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 546
Dátum registrácie: 28 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa zdenko4017 » 03 Mar 2018, 11:02

ja mam ten isty ;)
"Ten touchpad s tapticom je proste vynikajuci"
to je presne to co som pisal ... porovnaval som ten touchpad s ostatnymi modelmi na trhu (Xiaomi,dell,lenovo,hp - vsetko najdrahsie rady) a ani z daleka sa nechyta na ten od Apple

ja som ho este kupoval za 2200€ :)

ja som to riesil Satechi + obycajny USB 3.0 hub z alzy s ethernetom ... ale to su pre mna krkolomne riesenia, tak som kupil Mikrotik RB962UiGS-5HacT2HnT, ktory ma AC 3x3 .. a pri mojom internete mi speedtest.net ukazuje 380MB/s z vedlajsej miestnosti. Cize som spokojny. Dalsi neduh pri praci na stole a wireless mysou som vyriesil Magic Mouse 2. Je sice pomerne plocha, ale napriek tomu sa s nou perfektne robi, ma vahu akurat, tlacidla su vyriesene super a podporuje gesta ako na touchpade, cize produktivita ostava zachovana. Ak budes mat nejake otazky, tak sa pytaj :)
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Mar 2018, 11:20

Magic Mouse je proste super. Po piatich minútach vyhadzuješ klasickú myš von oknom.

Čo sa hubu týka, možno sa mýlim, ale príde mi to ako zbytočnosť, keď Ti pretŕča veľká krava do boku. Na začiatok mi úplne stačí apple redukcia za dvacku z TB3 na USB3. Časom uvidím.
Nepotrebujem HDMI mám Apple TV.
Nepotrebujem čítačku kariet mám SSD.
A TB3/USB-C portov je tam dosť na to, aby som ich potreboval rozširovať. Možno občas budem potrebovať LAN na konfiguráciu nejakého routra, ale na to mám pracovný lenovo thinkpad z titánu, takéto srandy urobím priamo cez neho a hotovo. Keď sa tak zamýšlam, tak fakt budem občas potrebovať iba klasické USB, to je jediný port, ktorý reálne aj využívam na pracovnom NTB :) A samozrejme teraz ešte Display Port, lebo prehrávanie cez air play iTunes je troška blbé na widlách.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Wili
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1699
Dátum registrácie: 13 Sep 2010, 00:00
Bydlisko: Praha - CR
Vek: 34

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa Wili » 03 Mar 2018, 12:08

zdenko4017 neviem ci vies co znamena slovo multitasking ale s touchpadom a gestami to nema nic spolocne. Ano macbook pro mam, mam ho 4 roky a pracujem na nom skoro 16h denne vkuse kazdy bozi den od rana do vecera, a ver ze ho poznam dobre, a ked vravim ze je to sracka pomala tak je. Robil som pred tym aj 3 roky na imac pro a chovalo sa to podobne ako macbook, takze to nebolo vykonom stroja ale proste tym OS. Ale je to mozno sposobene tym ze som zvyknuty na iny vykonovy standard a klasicky plastovy notebook som v ruke nedrzal dlhe roky a win desktop mam super rychly.

Ja nehovorim ze je OSX zly, je velmi dobry, ako drakoush spomenul to prepojenie prostredi, mobilu a ostatnych blbosti okolo je perfektne, spolahlivost applu je omnoho lepsia ako windowsu, hlavne mechanicka odolnost u macbookov atd ako som tiez uz spomenul, len som chcel podotknut ze aj tento system OSX ma svoje muchy a vela ludi ho vychvaluje aj ked ho nepoznaju a s tym akurat co robia je ze pustia internet a photoshop, to je asi tak vsekto.

Ad Magicmouse, tiez som bol z tejto mysky paf, lebo je super, to nadsenie ma ale opadlo po 3-5tich rokoch a pouzivam inu (G403w) lebo je omnoho pohodlnejsia a lepsie sa mi s nou robi aj ked som nechtiac obetoval gesta na myske za pohodlie to stoji, ale to pochopis az to zacnes realne dlhodobo pouzivat.

Aky je apple perfektny asi zistis dlhsim pouzivanim, ked si updatnes ten ich uzasny OS od miliardovej korporacie a zistis ze niesu ani schopni spravit testing pred releasom, a po update ti nefunguje polovica programov v notebooku ktore potrebujes, a dat naspat povodny OS tiez nie je az taka sranda. Pripadne ked zistis ze ten uzasny 2tisicovy notebook nie je schopny plnohodnotne naplno vyuzivat wifi a bluetooth sucasne. Konkretne na mojom kuse magicmouse + wifi = ziadny internet kym hybes myskou. To su muchy ktore ani nezreklamujes lebo to nie je bug ale feature niektorych kusov(cest vynimkam), a to len zacinam s neduhmi, takto by som tu mohol pisat donekonecna...

Jedine miesto kde som na 1000% spokojny s OSX je mobil, ten OS do iphonu je fakt perfektny a dokonale vychytany a funguje neuveritelne dobre, ale presne preto co som spominal = sustredi sa na jednu otvorenu aplikaciu a to mobil potrebuje k spravnemu a rychlemu fungovaniu. Ale uz koncim s hejtovanim, len som chcel nacrtnut aj pohlad z inej strany lebo kazdy to vsade len vychvaluje dokym to realne nevyuziva na produktivitu.
0

martin63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1738
Dátum registrácie: 11 Máj 2008, 00:00
Bydlisko: Námestovo
Vek: 34

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa martin63 » 03 Mar 2018, 12:45

Drakoush napísal:Na začiatok mi úplne stačí apple redukcia za dvacku z TB3 na USB3. Časom uvidím.
ja som si kupil tieto reduckie a pohodicka. Funguju bezchybne. Ak nechces vyhadzovat peniaze za predrazenu redukciu, ktoru apple mohol pri cene macbookov kludne prihodit v baleni, mozes skusit.

Citam, ze chce kupovat 13" verziu. 15" verzia je rozmerovo rovnaka ako starsia 13" verzia a oproti terajsej 13" verzii ma 15" aj lepsie chladenie. Mam skusenost, ze novy 13" macbook zhorel jednemu znamemu, ale bol to len jeden pripad. Na 15" sa ti bude urcite pracovat lepsie. Ja vlastnim 15" a mensi by som nekupoval a pouzivam vyhradne touchpad na ktorom sa mi pracuje daleko pohodlnejsie ako na s externou klavesnicou a misou. Vyuzivam vsetky mozne gesta, ktore touchpad ponuka a je to super. To ale zavisi od pouzivatela, co preferuje.

Ale musim poznamenat ze za jeden rok bol 3x v servise. Kde raz mi bol meneny cely vrchny case aj s klavesnou (lebo inac to nejde). Zacala mi blednut "farba" pod dlanami (asi to nie je velmi kvalitna material). Potom este kym mi bol meneny cely vrchny case, tak mi museli vymenit aj celu zakladnu dosku, lebo vraj novy vrchny case bol chybny a odisla aj doska. Dalsi krat sa mi zasekol medzernik. Najnovsie sa na vetkych macbookoch (mozno u niekoho nie) objavuje praskanie niekde v miestach kde su panty displeja. Na apple fore je o tom pekna diskusia, kde to chalani riesia a hladaju kde presne sa to objavuje a preco. Momentalne asi kazdy u koho sa chyba objavila caka, ci to apple bude riesit a ci tieto macbooky budu v opravnom programe, kedze je to ich chyba. Mal by sa sa ale pripravit, ze servis tychto macbookov nie je lacny.

Na OSX sa aspon mne pracuje ovela lepsie ako na WIN, ale ako kazdy os aj tento ma chyby. V poslednych verziach mal apple v systeme zavazne bezpecnostne diery, kde si sa vedel do systemu dostat aj bez hesla :D. Ale zasa su tieto problemy ochotny vo velmi kratkom case vyriesit a poskytnut update.

A ty co pisu, ze si nekupujes macbook aby si mal na nom osx aj windows tak ich musim sklamat. Pracujem ako web developer a testovat weby treba aj na tom blbom IE co ma windows. A najlepsia cesta ako to robit, je nainstalovat si aj windows. A este na hry je lepsi Windows :D.
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Mar 2018, 12:56

15 cólový je veľa :D Pozeral som ich a prišlo mi to veľké. Nie som web developer, ani tam nebudem kresliť v eplane.
Na začiatok potrebujem čistý kus do postele a do kaviarne, keď potrebujem pozerať nejaké dáta na nete. Celá požiadavka vlastniť macbook je len o tom. Druhý NTB je permanentne zababraný od kadečoho, s tým sa nedá prezentovať, to je kus do terénu. A voľba macbooku padla preto, pretože ak už mám vyvaliť za niečo, tak nech to stojí za to. Okrem toho výdrž baterky je bezkonkurenčná a ruku na srdce - aj na obchodnom stretnutí to lepšie vyzerá s MacBookom, áno, som príliš povrchný.

EDIT: 20€ nie je veľa za redukciu. Určite nebudem pchať do 2k MacBooku redukciu, ktorá nestála ani 3€ :D Akože s káblami USB -> Lightning nemám problém, aj najlacnejší kus za 1€ kúpený v Rakúskom akcione slúži dodnes, ca. 3/4 roka, vhodný aj na prenos dát, ale už na ňom vidieť, že dlho medzi nami nebude. S kvalitou hrušky nemám problém, aj poondiata kabeláž vydrží niečo. Zo staršieho 5s dodnes používam káble na nabíjanie a vypadá ako nový, okrem toho, že mierne zožltol, čo je choroba káblov z hrušky. Dokonca kábel z iPod Shuffle žije dodnes, bavíme sa o roku 2008?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
hpeter
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1782
Dátum registrácie: 16 Jún 2013, 10:32
Vek: 40

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa hpeter » 04 Mar 2018, 18:11

ok, takze pristroj na prezentovanie vysledkov, nie hardcore chrumanie dat.
na take veci sa skor pouzivaju "pracovne stanice", vyskladane zo serveroveho zeleza (ECC ram,profi gpu,..)
0

Používateľov profilový obrázok
AndroidSK
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 21:15
Bydlisko: MY

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa AndroidSK » 04 Mar 2018, 19:51

nemyslel on náhodou prezentáciu v teréne? tam asi nebude brať niečo poskladané zo serverov :rolleyes: to skôr na klasický PC (tower) na doma
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Macbook air, či pro?

Príspevok od používateľa Edgar » 04 Mar 2018, 23:44

Wili napísal: Jedina velka vyhoda apple macbookov je velmi kvalitne mechanicke prevedenie a obrovska baterka ake nema ziadny iny notebook.
Toto nie je dané len kapacitou, ale do značnej miery aj systémom. Kamarát ešte stále má MacBook Pro 2012, a ešte tak 1-2 roky dozadu na ňom strihal videá, robil všelijakú grafiku (Photoshop, CAD) a to všetko na integrovanej Intel HD 4000. Pri renderovaní Full HD videa bol NTB trochu teplý (to je ale samozrejme aj optimalizáciou Final Cut programu) a tie isté veci skúšal potom aj s Windowsom. Z notebooku sa stal radiátor a baterka mala tak o tretinu menšiu výdrž pri rovnakej činnosti.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok