Oprava HDD

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Oprava HDD

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 08 Jún 2018, 07:34

Hodil som si HDD o zem dá sa opraviť? :) :) :)

Ale nie poviem celý príbeh. Dakedy som vybral jeden HDD z pokazeného notebooku, naformátoval a šupol do skrine. Včera som potreboval HDD, samozrejme som zabudol či som si naň niečo neuložil tak som ho pripojil na PC a HDD len tak cvakal a snažil sa roztočiť, PC hlásilo zariadenie pripojene /odpojené a tak dokola. No tak HDD asi v análnom otvore konštatujem, ale moja chuť opravovať zvíťazila tak som dal dole elektroniku, bola tak divne zoxidovaná tak že to skúsim umyť. Drhol som to vatovými tyčinkami namočenými v IPE no ani som s tím nepohol, tak skúsim šťastie že možno to pomohlo aj tak no nič stále len cvakal a skúšal sa roztočiť, keď tu zrazu po piatich minútach mi vyskočilo vo windowse že sa pripojil. Otvoril som ho bol samozrejme prázdny,vtedy som si spomenul že som ho pred pol rokom formátoval :D
Tak som spustil HDTune že sa pozriem čo vypisuje. Health nevpisovalo nič nie v zmysle že nebola chyba ale to okienko bolo proste prázdne. Tak som pustil podrobný pomalý Error Scan začal normálne ísť aj HDD normálne tichúčko išiel. Ja som sa išiel najesť. Keď som sa vrátil tak sa dokončovali posledné okienka zatiaľ bez chyby, no disk tak divne vrčal. Test sa dokončil bez chyby, tak že odpojím HDD z PC a vtedy som ho hodil o zem, ten hajzlík ma popálil ja som si utekal do kúpelky pustiť vodu na ranu, vrátil som sa a odložil ho na podložku samozrejme som ho chytil do handry aby mi nespálil podlahu.конец.

Teraz by som sa chcel opýtať že čo sa mu stalo? Ja tipujem pridreté ložisko lebo si neviem predstaviť že niečo iné by dokázalo rozžhaviť "toľko hliníku" . A prečo elektronika toho disku nezareagovala keď mal takú teplotu a nevypla ho, alebo sa to nekontroluje? Samozrejme dnes som mu už popáleninu odpustil a chcel by som ho opraviť, sektory boli pred pádom dobré a ak budeme optimisti tak aj po páde ostala platňa celá. Dá sa doma v bordeli a prachu otvoriť disk popr vymeniť motor a poskladať ? Asi moc nie ale skúsim to: :thumbup:
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa rudko » 08 Jún 2018, 08:07

ano motor sa da vymenit aj doma za predpokladu ze nieje nalisovany, co uz povacsine na novsich diskoch byva. bude to ale fungovat? urcite nie. akonahle disk otvoris mozes ho vyhodit. to vlastne mozes uz aj teraz, len som chcel poukazat na realnost toho co chces robit ;-)
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Oprava HDD

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 08 Jún 2018, 08:28

No otvoril som ho postupoval som maximálne šetrne ale v momente keď som chcel odšróbovať motor teda platničku už sa na nej objavil prach :D Tak som ju dal dole a motor sa krút aj celkom ľahko ale nemá zotrvačnosť čo viem že ostatne HDD čo som kuchtil mali.Motor je samozrejme nalisovaný ešte som nevidel vyberateľný ako píšeš ty, zas ale rozoberal som len 4 disky.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok