Zasa tie HDD

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Zasa tie HDD

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 15 Jún 2018, 21:04

Prednedávnom som sem dával že mi odišiel 120GB HDD že ho stále odpájalo a pripájalo a že sa prehrieval.No teraz si myslím že nemusel byť vadný ten disk. Mal som ho zapojený cez usb prevodník a keď bol disk vrelý automaticky som označil za vadný ten. No teraz som si pripojil do pc druhý disk cez ten prevodník chcel som si z neho dať do pc zálohovane údaje v polke kopírovania mi to vyhodilo chybu nejaké vstupno vystupne neviem čo nevenoval som jej pozornosť. Reštartoval som pc písalo že disk treba naformátovať, tak som vytiahol usb a znovu zapojil že sa hádam spametá lebo u klučov to tak funguje. No keď som ho pripojil tak disk v pc nenašlo, išiel som do správy diskov a tam mi vyhodilo že disk nemá zavádzací súbor ponúklo ho vytvoriť no to som nedal lebo písalo že sa stratia dáta na disku. Čo sa podla vás stalo? Je zlý ten prevodník alebo ten disk? Dáta na tom disku by som potreboval boli dosť dôležité je možnosť ich zachrániť?
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Používateľov profilový obrázok
Mek
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 15 Okt 2015, 20:49
Bydlisko: Žilina
Vek: 37
Kontaktovať používateľa:

Re: Zasa tie HDD

Príspevok od používateľa Mek » 16 Jún 2018, 13:47

Skus bud iny prevodnik, alebo ten disk v inom PC (stolnom - kde bude pripojeny priamo na zbernicu a nie cez USB).
0
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat. Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby. Povolanim som SW inzinier.
Moja databaza suciastok: ELPARTS
Moj velky elektro projekt: MEGA TRANSISTOR CLOCK

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Zasa tie HDD

Príspevok od používateľa Drakoush » 16 Jún 2018, 13:52

Na 90% je chyba vždy vo widlách, prípadne na dátovej ceste.
Toto mi robí X diskov a widly tie serú na to, či nastavím uspávanie, alebo nie, oni to proste vypnú a hotovo. V notebooku mi takto disk vypína každú chvíľu a uspatie disku je zakázané. Keď ho vyberiem a napojím iba na zdroj, ide celý deň.

Čert ber tie widly.
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Zasa tie HDD

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 16 Jún 2018, 14:22

Mek : samozrejme pre istotu teraz nebudem ten prevodník používať a keď si kúpim káblik (minú sa vždy ked ich potrebuješ) tak disk vyskúšam napriamo v pc, a budem dúfať že sa rozbehne.
Drakoush : mne disk nevypína, ale nechce mi ho načítať.Teda načíta ho ale v tomto počítači ho nevidím, je ho vidieť až v správcovy diskov a píše tam že nemá zavádzací súbor mbr.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok