Problem s HDD

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Patriky
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 377
Dátum registrácie: 31 Júl 2015, 11:25
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Problem s HDD

Príspevok od používateľa Patriky » 27 Jún 2018, 21:08

Ahoj dnes mi uplne z nicoho nic sekol PC a pytal restart, ze sa vyskytla nejaka chyba na disku. Popis chyby neviem.
Pustil som si Crystal disk info portable a hned mi vyhodilo zltym POZOR, a vyzera to tak ze mam poskodene sektory C5 a C6.
Pustil som WD lifeguard diagnostic kde mi quick teste nepresiel a momentalne sa robi extended test.
Je to Vazne a mam si radcej kupit novy disk? Alebo da sa to nejako opravit ? Dakujem
Prílohy
crystal.png
crystal.txt
(15.13 KiB) 45 stiahnutí
0
Patrik Dedík - elektrikár na tpp popri tom
- živnostník- elektroinštalácie a projektovanie

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Problem s HDD

Príspevok od používateľa alidedko » 27 Jún 2018, 21:22

Kym sa da, kopiruj dolezite data prec z neho.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Problem s HDD

Príspevok od používateľa AEdison » 27 Jún 2018, 22:15

Akonáhle pevný disk urobí prvú anomáliu, treba z neho čo najskôr skopírovať dáta. Ja som toto pred štyrmi rokmi podcenil a prišiel som o tretinu dát. Od tejto chvíle u mňa slovné spojenia ako "ešte funkčný", "použiteľný" u pamäťových médiach, neexistujú.

EDIT: Niekto sa rád chytá za slovíčka, preto som vymenil "zálohovať" za "skopírovať".
0
Naposledy upravil/-a AEdison v 28 Jún 2018, 16:22, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Problem s HDD

Príspevok od používateľa zen » 28 Jún 2018, 13:02

AEdison napísal:Akonáhle pevný disk urobí prvú anomáliu, treba z neho čo najskôr zálohovať dáta.
Ze mozes napisat taku sprostost.

Zalohovat mas ESTE NEZ urobi prvu anomaliu. V troch exemplaroch. A jeden exemplar nie doma.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
bobo87
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1913
Dátum registrácie: 15 Feb 2007, 00:00
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Problem s HDD

Príspevok od používateľa bobo87 » 28 Jún 2018, 13:06

Suhlasim, hlavne zalohovat. Za mna osobne - fotky mam nejake vytlacene, nejake na externom hdd, niektore na cloude a po rodine. Data na viacerych externych HDD a napriklad na GITe niekde fyzicky mimo. :)
0
float l,I,Q,_,o;int E;main(){I=1.125;while(I>=-1.225){for(l=-2;l<=1;l+=3/79.0){Q=_=0;for(E=127;Q*Q+_*_<4.0&&--E>32;){o=Q;Q=Q*Q-_*_+l;_=2*o*_+I;}putchar(E);}putchar(10);I-=9/88.0;}}

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Problem s HDD

Príspevok od používateľa 5ko » 28 Jún 2018, 14:37

Ono sa to povie zálohovať,ale čo a kde? Pretože nie všetko sa môže ukladať kade tade.
Vlani sme menili v kancli všetky PC a nové už mali SSD disky. Kolegyni začalo vyhadzovať hlášku ,,fatal disk error,, ale mašina išla, až zrazu cvak a bol koniec.Zachrániť dáta sa nedalo, disk bol v :butthead: , tak ho v záruke vymenili,ale nastal problém s firemným ekonomickým SW a s elektronickým podpisom a jeho certifikátom.Ten nebol zálohovaný na inom médiu,len v PC,takže teraz sa už dva týždne nevie dostať k podpisovaniu faktúr a vecí pre daniarov... no hotová katastrofa.Ešteže mala niektoré veci aj v starom PC,takže čo sa dalo prekopírovala si, ale takmer rok jej chýba.
Žiarovka tiež dopredu nepovie , že sa ide vypáliť, len zrazu je tma. :wink:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Problem s HDD

Príspevok od používateľa AEdison » 28 Jún 2018, 16:34

zen napísal:Ze mozes napisat taku sprostost.
Ty iste vieš o mojej sieťovej naske aj o dvoch externých diskov pre zálohy, že na mňa útočíš?

Otázka bola položená:
Patriky napísal:Je to Vazne a mam si radcej kupit novy disk?
Na to som odpovedal že disk ktorý urobí prvú chybu je v tom momente nespoľahlivý a potrebuje výmenu. Rieši sa tu snáď niekde zálohovanie?! Treba snáď v dnešnej dobe ešte niekoho učiť poučku "Zálohuj svoje dáta toľkokrát, koľkokrát ich máš rád."?

Ešte som si vravel že nebudem hulvát a nebudem mu hneď v prvom príspevku tlačiť snáď samozrejme poučky do hlavy ale odpoviem len na jeho otázku...
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6201
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Problem s HDD

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Jún 2018, 16:41

5ko napísal:Ono sa to povie zálohovať,ale čo a kde? Pretože nie všetko sa môže ukladať kade tade.
Vo firme preto existuje nieco ako server, raid, pristupove prava.
Proste IT by mal vediet ktore data musia byt zalohovane, a ako zabezpecene. U nas napr. pravidelne zalohy vsetkych certifikatov, klucov, a vlastne vsetkeho citliveho idu na 2 pasky a kazda do trezora v inej budove.
Zalohovanie je velmi podcenovane vo firmach az do doby nez sa nieco stane a vtedy sa aj ti veduci zobudia, ze aha, mali sme investovat par eur a usetrime tisice, ale to uz byva zvacsa neskoro.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Problem s HDD

Príspevok od používateľa zen » 01 Júl 2018, 20:13

@AEdison

No, dalo sa z toho usudzovat, ze ziadna zaloha nie je.

Nemyslel som to zle, ak to tak vyznelo, ospravedlnujem sa.

Podame si ruky?
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
AEdison
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1183
Dátum registrácie: 13 Júl 2009, 00:00
Bydlisko: Drienov
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: Problem s HDD

Príspevok od používateľa AEdison » 01 Júl 2018, 23:19

Podáme :agree:.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok