Zapnutie zdroja ASTEC AA22960 mimo PC

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Zapnutie zdroja ASTEC AA22960 mimo PC

Príspevok od používateľa Edgar » 28 Jún 2018, 20:46

Mám tento zdroj ktorý bol v serveri, čiže má konektor pre "hot plug" výmenu. Server bol robený pre 2 takéto zdroje (osadený len 1) takže vo vnútri bol plošák s konektormi pre oba zdroje, ešte nejakým signálnym konektorom a z toho plošáku išli už osobitné vodiče ako z ATX zdrojov. Tento plošák som vybral, zapojil konektor do zdroja, spojil som čierny so zeleným a zdroj išiel, no akonáhle vyberiem zdroj z toho konektora už bliká LEDka chybového stavu. Prepípal som medzi sebou piny toho signálneho konektora, či nejaké nemusia byť spojené ale nie sú žiadne spojené. Silové časti konektora sú spojené z obidvoch zdrojov paralelne (okrem jedného pinu) takže tam chybu nevidím. Pôvodne som si myslel že zato môže chýbajúci 3,3V sense signál takže som odstrihol všetky káble ktoré z toho plošáku išli aby žiadne neboli náhodou spojené, zdroj vtedy ide tiež takže tam chyba nebude. Proste zdroj ide výhradne zapojený v tom konektore ktorý je v tom plošáku. Plošák nemá žiadne súčiastky, takže tomu nerozumiem. Je možné že zdroj potrebuje mať na silovej časti konektora niečo prepojené a je to prepojené na tom plošáku? Na nete sa k tomu absolútne neviem dopátrať... Ide mi o to, aby som nemusel mať niekde navyše plošák o rozmeroch 12x12cm a aby som mohol napajkovať čisto 12V na piny konektora ktorý je na zdroji. Keď nebudem mať inú možnosť tak bohužiaľ, ale pýtam sa či s tým niekto nemá skúsenosti
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Zapnutie zdroja ASTEC AA22960 mimo PC

Príspevok od používateľa dan21 » 29 Jún 2018, 10:24

Mam iny typ (23650) a toto som nasiel. Funguje mi v pohode. :-)
Mozno ti to pomoze
Prílohy
Astec AA23650.jpg
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Zapnutie zdroja ASTEC AA22960 mimo PC

Príspevok od používateľa Edgar » 29 Jún 2018, 17:02

Akurát dnes som túto fotku našiel aj ja, ale ešte nie som doma takže som neskúšal či to funguje. Ale konektor a prakticky aj typ zdroja je ten istý takže malo by to ísť. Keď to zapojím tak dám vedieť. Díky za info, že to funguje aspoň na tom Tvojom type zdroja.
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Zapnutie zdroja ASTEC AA22960 mimo PC

Príspevok od používateľa dan21 » 29 Jún 2018, 17:38

Ak by si chcel, tak mam jeden na predaj :-)
SS
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok