nový notebook a win7

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

wizing
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 21 Sep 2017, 09:09
Bydlisko: Žilina
Vek: 40

nový notebook a win7

Príspevok od používateľa wizing » 20 Júl 2018, 13:54

Zdravím vás.
Chcel som si kúpiť nový notebook na ktorom mi pobeží win7. Momentálne kúpim notebook len s win10 a preinštalovanie na win7 nepomôže nakoľko už v dnešnej dobe nie sú na nové notebooky ovládače pre win7. Na online podpore pre zákazníkov mi však ponúkli riešenie a to kúpou notebooku rady ThinkPad od lenova.
V tom prípade by som mal záujem o tento typ.
https://www.alza.sk/lenovo-thinkpad-e58 ... ssionPosts

Nerozmiem však ako mi pobeží win7 na tomto notebooku keď ani pre tento typ som na stránke Lenova nenašiel ovládače pre win7. Win7 je pre mňa dôležité nakoľko vo firme používame zariadenia pre tenzometrické snímanie sily a tie mi nepobežia pod win10.
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 28

Re: nový notebook a win7

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 20 Júl 2018, 16:56

Nerozmýšľal si nad repasovaným notebookom? Máš to so zárukou, stojí to tretinu ceny toho thinkpadu a zoženieš aj s windows 7. Za ďalšie dve stovky k tomu dáš poriadne SSD-čko a rozšíriš ramku na 16GB. V pohode zoženieš nejaký T-čkový thinkpad a nie tento edge odpad. Alebo alternatíva by bola dell latitude.
Čo sa týka windows 7 na novom hardvéri, tak je mimo iné aj ten problém, že nové procáky sedmičku nepodporujú. Aspoň pokiaľ ja viem.
0

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: nový notebook a win7

Príspevok od používateľa CxMato » 20 Júl 2018, 18:48

Ahoj. My na firme máme tiež notebooky s win 10 a programy ktoré nepobežia na win 10 (napr. Desigo CC, Xworks..) to máme riešené tak, že máme virtuálny windows. Vytvorili sme si virtuálku (napr. Virtual box Oracle) s WIN 7 64x PRO a všetko funguje tak ako má. Nikto sa zatiaľ nesťažoval..
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6200
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: nový notebook a win7

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 21 Júl 2018, 06:38

CxMato: lenze virtualbox moze mat problem so specifickym HW, ktory nemusi cez virtual spravne fungovat.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
CxMato
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 122
Dátum registrácie: 08 Dec 2017, 08:21
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 27

Re: nový notebook a win7

Príspevok od používateľa CxMato » 21 Júl 2018, 07:25

Ten virtual box dáva stále nové a nové aktualizácie ohľadom kompatibility. Ten virtual box ma vlastný balíček ovládačov.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok