HP DC7900 DisplayPort problém

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

HP DC7900 DisplayPort problém

Príspevok od používateľa Edgar » 08 Sep 2018, 23:36

Keďže mám počítač pripojený k tak "dokonalej" Full HD telke, že z VGA dokázala zobraziť maximum 1366x768 a aj to pri každom zapnutí bolo treba nastaviť pozíciu obrazu, tak som sa rozhodol, že použijem DisplayPort s redukciou na HDMI. Všetko super, rozlíšenie konečne Full HD a bez potrebného nastavovania pozície, ale dve veci tam nefungujú úplne tak, ako by som si predstavoval:

1. Nejde zvuk, aj keď špecifikácia redukcie uvádza jeho podporu (to je len detail, viac ľudí písalo že im to nejde s tou redukciou a aj dosť ľudí na fórach písalo, že im to nejde z DisplayPortov na HP, takže ťažko povedať kde je chyba - driver na grafiku a zvukovku mám najnovší no možnosť zvukového výstupu z DisplayPortu mi ani neukazuje v nastaveniach zvuku na Windowse, v BIOSe to tiež nie je)

2. Pri spustení BIOSu a bootovaní Windowsu nie je v telke žiadny signál. Naskočí až nápis "Vitajte" keď nabehne OS. Na toto možno mám odpoveď a to takú, že je asi chyba v telke, lebo najmenšie rozlíšenie z HDMI vie zobraziť 800x600, pričom tie "úvodné" obrazovky po zapnutí PC sú v 640x480.

Za odpovede ďakujem
0

Cofi
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 25 Jan 2010, 00:00
Vek: 43

Re: HP DC7900 DisplayPort problém

Príspevok od používateľa Cofi » 09 Sep 2018, 12:23

k bodu 2.
skus v biose zakazat VGA vystup..pripadne mu daj nizsiu prioritu
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: HP DC7900 DisplayPort problém

Príspevok od používateľa Edgar » 10 Sep 2018, 08:17

Ďakujem, skúsim.
0

Používateľov profilový obrázok
vosa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 09:34
Bydlisko: Bratislava

Re: HP DC7900 DisplayPort problém

Príspevok od používateľa vosa » 10 Sep 2018, 22:00

Mam take iste HP a riesil som rovnake problemy nejeden vecer.

1. Z to displayportu zvuk nedostanes. Jednoducho do toho konektoru nieje privedene ziadne audio a v biose taku moznost ani nenajdes. Nakoniec som sa na to vykaslal a pouzivam analogove stereo z integrovanej zvukovky. Ked to chces na filmy s digi vystupom, kupil by som tam externu usb zvukovku z ebaya za 10 eur.

2. Aj s tymto som marne bojoval. Bios jednoducho predpoklada existenciu dedikovanej grafickej karty. Ked som nastavil integrovanu grafiku ako primarnu, alebo s vyssou prioritou, kaslal na mna. Pocas bootovania (a vlastne aj do nastavenia boot loadera, alebo nejakych nastaveni pridanych radicov) sa k obrazu dostanes len za pouzitia dalsej grafiky. Ja som ju tam musel vlozit, nastavit co som potreboval a dal prec.

Viem, ze si take odpovede nechcel pocut, ale mozno ked prides ako nieco z toho rozbehat, tak sa tu s tym mozes podelit.

Pekny vecer
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: HP DC7900 DisplayPort problém

Príspevok od používateľa Edgar » 11 Sep 2018, 12:00

S tým zvukom som to predpokladal a s výstupom BIOSu do DisplayPortu aspoň teraz viem kde je problém. No nič, nevadí, keď budem chcieť niečo nastaviť v BIOSe tak to prepojím cez VGA a už viem že to inak nevyriešim. Ďakujem za info.
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: HP DC7900 DisplayPort problém

Príspevok od používateľa Edgar » 03 Dec 2018, 16:26

Ahojte, znova sa vraciam k tejto téme. Oba problémy som prakticky vyriešil pridaním dedikovanej GPU kde je HDMI aj so zvukom. Akurát vznikol ďalší problém - integrovaná zvukovka odteraz nefunguje. Akonáhle som vložil GPU a prvýkrát zapol PC tak nechcelo načítať SoundMax driver. OK - odinštaloval som ho v nádeji že ostane defaultný Windows zvukový driver, no to sa nestalo. Zvukovku neukazuje absolútne nikde, či už v programe Speccy, v prehrávacích zariadeniach Windowsu a ani v Správcovi zariadení. Keď grafiku vyberiem, tak zvukovka zase ide. Po ďalších pokusoch o inštaláciu SoundMax driveru mi najprv hodilo chybu že môj PC nemá HW, pre ktorý je driver určený a pri ďalšom pokuse už zrazu nebol kompatibilný Windows s tým programom.

Vopred upozorňujem, že mám druhý takýto istý počítač rovnako s dedikovanou GPU a integrovaná zvukovka normálne funguje.

V BIOSe o zvuku ani zmienka
Nepomohlo ani odinštalovanie NVIDIA HDMI zvukových driverov
Nepomohlo ani odpojenie HDMI konektora a použitie VGA konektora z grafiky, vtedy Windows hlásil že proste nie je dostupné žiadne zvukové zariadenie

Na porovnanie prikladám screenshoty z oboch prakticky totožných počítačov. Na tom, na ktorom to funguje je jeden detail iný, a to že na ňom som tam ten SoundMax driver ani nikdy nemal nainštalovaný (tento je asi súčasťou Windowsu), ale neviem či to má nejakú súvislosť.
Bez názvu.png
Na záver dodám, že ani nepočítam s tým, že niekto na to príde, asi poriešim JACK výstup cez USB zvukovku, ale skôr taká zaujímavosť ako dva prakticky totožné hardvéry môžu byť aj tak odlišné :pain:
0

Používateľov profilový obrázok
Drakoush
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 10964
Dátum registrácie: 07 Feb 2012, 23:22
Bydlisko: Nitra
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: HP DC7900 DisplayPort problém

Príspevok od používateľa Drakoush » 03 Dec 2018, 18:47

Nie je v správcovi ani neznáme zariadenie?
Máš aktuálne všetky drivre vrátane drivrov zberníc?
0
Odkupujem zaujímavé meracie prístroje. Ponuky mailom alebo SS.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok