Svetelektro.com

Svetelektro.com

Meno:
Heslo:
SVETELEKTRO • Low Power Timer/Watchdog TPL5010

Low Power Timer/Watchdog TPL5010

Procesory, grafick├ę karty, mati─Źn├ę dosky, pevn├ę disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Low Power Timer/Watchdog TPL5010

Odosla┼ąod jo┼żi » 13 Dec 2018, 15:24

Zdrav├şm osadenstvo.

Chcem sa spyta┼ą niekoho kto kupuje vo farnely, ─Źi by mi nespravil laskavos┼ą a nezobral by mi uvedeny obvod TPL5010. Ja kupujem pova─Ź┼íine v mousery, tam ho stale nemaju kupil som miesto neho TPL5111 ale nevyhovuje mi i ke─Ć splnil to ─Źo som o─Źakaval ale nie je to ono. potrebujem skor generaor pulzu, nako─żko v danej aplikacii potrebujem zobudza┼ą procesor a v pripade potreby resetova┼ą.

Ak by bol niekto ochotny kto pred vianocami bude odtial bra┼ą nech sa mi pros├şm ozve.

─Äakujem
jo┼żi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 307
Zalo┼żen├Ż: 06.07.2014

Re: Low Power Timer/Watchdog TPL5010

Odosla┼ąod deepspace » 13 Dec 2018, 17:17

┼ákoda, v─Źera ve─Źer som odtialto objedn├íval, dnes u┼ż to m├ím doma..
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 461
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Odosla┼ąod jo┼żi » 13 Dec 2018, 19:22

Prosim ta kolko vyjde postovne ? Minuly tyzden som bral s mouseru vsetky TPL 5010 mali alokovane ako objednane u dodavatela a dneska som pozeral ze 420ks maju volne v pr┼Ľedaji. Len sloda ze musim aspon za 50e nakupit aby som mal postovne zadarmo...
jo┼żi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod deepspace » 13 Dec 2018, 20:17

Doprava , pokial je to na sklade v UK je 5 Eur, (teda aspon ja som tolko zaplatil vcera, ale to som objednaval len jeden chip), a TPL5010 na sklade v UK maju..
deepspace
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen
Pr├şspevky: 461
Zalo┼żen├Ż: 18.05.2017

Odosla┼ąod jo┼żi » 14 Dec 2018, 12:27

Ahoj. Tak som objednal s toho farnelu postovne bolo okolo 4,2e . Aj tak vdaka
jo┼żi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod jo┼żi » 19 Dec 2018, 18:13

O┼żivujem t├║to temu za u─Źelom pomoci.
M├ím u┼ż tie TPL 5010 ale neviem ─Źi som nechapajuci alebo nie─Źo rob├şm ┼ípatne, no nefunguje mi ten timer ako by som potreboval.
Nateraz nepou┼żivam reset s toho obvodu, vyu┼żivam iba Wake a Done signaly. timer mam nastaveny tak ┼że generuje pulzy ka┼żd├Żch 60s.
Signal Wake mam invertovany a privedeny na vstup externeho preru┼íenia MCU, ten vyvolava preru┼íenie. po vyvolan├ş preru┼íenia procesor odmeria 2x teplotu a 2x ju po┼íle cez RF modul. po tom vygenerujem pulz pre Done a usp├şm procesor. Len┼że problem je v tom ┼że timer mi nebe┼ż├ş. Ak necham ten vstup DONE v lufte tak sprav├ş cca 3-4 cykly a potom prestane generova┼ą Wake signal. Podla datasheetu som to tak pochopil, ┼że po Wake signale ktory zobud├ş MCU a vykonan├ş rutiny vygenerujem Pulz DONE a timer by nemal potom nemal vygenerova┼ą reset ale timer by pre Wake pulzy mal be┼ża┼ą dalej. Len┼że mne to nebe┼ż├ş. vie nieto poradi┼ą? pr├şpadne ─Źi si nie─Źo zle interpretujem z DS?

Vdaka
jo┼żi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Odosla┼ąod jo┼żi » 20 Dec 2018, 11:26

Zdravm.

Tak som to zdarne spravil. Problem bol ten ┼że som Timeru dal po zapnut├ş skor DONE signal ako sa on inicializoval. Nikde som v┼íak v datasheete nenasiel Star up time, ─Źili ─Źas po zapnut├ş kedy mo┼żem posla┼ą inicializa─Źny done. Procesor toti┼ż to hned dr┼żal DONE signal v nizkej urovni a preto sa timer nerozbehol ─Źakal na signal od MCU. tak som ho poslal s cca 1,5s oneskoren├şm a potom sa u┼ż timer rozubehol korektne.
Nako─żko sa procesor uspal, u┼ż dal┼í├ş DONE signal nevygeneroval.
Prisiel som na to nahodou ked som manualne ho zobudil a potom u┼ż za─Źal cyklicky fungova┼ą. myslel som si najskor ┼że mam kratky DONE pulz ale bol 20ms pr istotu som ho predl┼żil na cca 30ms
Tak┼że ak by niekto v buducnosti pou┼żil tento IO tak aby vedel ┼że treba nejak├Ż ─Źas po zapnut├ş napajania obvodu ho nechat na "zahriatie".

HW mam v teplomery nasledovny, DS18S20+ LP4052+TPL5010+Hope RFM02 433/S
jo┼żi
St├íly ─Źlen
St├íly ─Źlen

Nasp├Ą┼ą na Hardv├ęr

Kto je pr├ştomn├Ż

U┼ż├şvatelia prezeraj├║ci si toto f├│rum: ┼Żiadny registrovan├Ż pou┼ż├şvate─ż a 1 hos┼ą.

Forums ©
Autor str├ínky je Ondrej Z├ívodsk├Ż(zawin), o graficky design sa star├í ─Żubo┼í Fabo(BUFU).

TOPlist