Joystick -> ps2klavesnicu

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Joystick -> ps2klavesnicu

Príspevok od používateľa Xbunt » 31 Dec 2018, 11:18

Dobry den

Synom som nechal stary notebook, kde sa hraju stare DOSacke hry. Spomenul som si, ako sme my (ako deti) hravali hry na Atari. Tak ma napadlo, napojit stare Joysticky na nejaku staru PS2 klavesnicu.

Najprv som chcel len zozobrat klavesnicu a naajkovat priamo prepoje. No na kazdej hre sa pouzivaju ine klavesy. Tak ma napadlo, ze by som proste jednoducho naprogramoval ATmegu aby to vysielala. Cez display by som nejak jednoducho (nastavilo) pridelil znak.

Na internete po zadani PS2 vybehne bud playStation alebo kniznica ps2Keyboard pre andruino. Pri zadani ps2 keyboard emulator, vy vybehuje nejaka redukcia.

Uvazoval som spravit nejaky "medzikus" medzi ps2 klavesnicu a notebookom. A jednoducho odchitit klavesu a priradit ku polohe joysticka. Tak by nebol problem rychlo priradit polohe nejaky znak. A na druhej strane by sa mohla pouzivat pri hre aj klavesnica.

Nema s tym niekto skusenost. Neriesil to uz niekto?
A druha vec je, ze sa nepohnem dalej, kym nezohnam stare joysticky. Nema niekto na predaj 2ks?
0

nalimko33
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4484
Dátum registrácie: 29 Dec 2008, 00:00
Bydlisko: Košeca
Vek: 51

Re: Joystick -> ps2klavesnicu

Príspevok od používateľa nalimko33 » 31 Dec 2018, 12:59

napíš Martinovi - už riešil kadečo

http://www.8bity.cz/?s=ps2
0
SHARP MZ-811

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Joystick -> ps2klavesnicu

Príspevok od používateľa Daevid » 31 Dec 2018, 19:48

Veď ps2Keyboard je presne to čo chceš, arduino pripojíš k PC cez PS/2 a následne arduino simuluje stlačené klávesy klávesnice.

Na akom operačnom systéme to chceš prevádzkovať? Pretože na windows je milión aplikácii ktoré umožňujú gamepadu priradiť nejaké klávesy z klávesnice a následne sa chová pripojený gamepad ako klávesnica... Osobne som takto hrával niektoré hry s ovládačom od PS3 a skúšal som aj ovládač od PS4, ktorý sa chová ako štandardný HID gamepad.
0

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: Joystick -> ps2klavesnicu

Príspevok od používateľa Xbunt » 31 Dec 2018, 23:24

Dos.
0

Daevid
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 206
Dátum registrácie: 15 Nov 2007, 00:00

Re: Joystick -> ps2klavesnicu

Príspevok od používateľa Daevid » 31 Dec 2018, 23:45

Myslel som že to budeš mať iba nejaký DOS emulátor.

A aj s tou arduino knižnicou som sa sekol, tá čo si písal je na pripojenie PS/2 klávesnice k arduinu. Ty potrebuješ ps2dev knižnicu, tá simuluje pripojenú klávesnicu do počítača.

V minulosti som robil jednoduché zariadenie na arduine, ktoré po stlačení tlačidla simulovalo stlačenie kláves PS/2 klávesnice. Teraz som pozrel do zdrojáku a bola tam táto ps2dev knižnica, takže 100% funkčné.
0

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Joystick -> ps2klavesnicu

Príspevok od používateľa miroja » 01 Jan 2019, 09:43

Ak by ti pomohlo, mozem ti ponuknut tovarensky Gameport/USB interface. Je uplne novy, nepouzity. Ak by si mal zaujem, posli mi SS.
Sorry za oftopic.
0

Xbunt
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 242
Dátum registrácie: 08 Máj 2014, 23:09
Bydlisko: Nam. Sv. Martina 24, Lipany

Re: Joystick -> ps2klavesnicu

Príspevok od používateľa Xbunt » 01 Jan 2019, 13:11

Miroja: neviem ci tie namaju dnu potenciometre. Preto som hladal stare s "tlacitkami".
No ked nebude ina moznost, zobral by som aj ten.

Daevid: nerobim sice s Arduinom, ale priamo s AVR. Ani naprogramovat by som nemal problem, len naozaj nestiham. Mam rozpracovane zopar projektov a teraz skuskove. Trebalo by sa tomu velmi dlho venovat. Preto hladam, ci uz niekto si to nespravil.
V minulosti som uz tiez obsluhoval beznu klavesnicu (DIN5). Myslim ze PS2 bude fungovat rovnako.
0

Napísať odpoveď