Samovoľné vybíjanie batérie notebooku Asus

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Samovoľné vybíjanie batérie notebooku Asus

Príspevok od používateľa Victorio » 30 Máj 2019, 12:06

Nemáte skúsenosti ?
Je to typ Asus A54, batériu som kúpil novú, ale robí to isté, tj. denne sa aj keď je vypnutý, žiadne uspanie, hibernácia, tak klesne o pár percent.
Problém je v tom, že ak ho nezapínam dva tri týždne, tak potom sa nedá zapnúť, musím vybrať baterku, a vložiť znova a potom nabehne.

Tipujem, že problém by mohol byť v nabíjacom obvode, ak nejaký kondenzátor má skrat resp. "poloskrat" tj. postupne batériu vybíja, nemeral som či z batérie ide prúd vo vypnutom stave, lebo by bolo treba spraviť nejaký medzikus medzi accu a ntb aby som tam zapojil ampérmeter.
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4417
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Samovoľné vybíjanie batérie notebooku Asus

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2019, 12:19

Viem že máš novú baterku, ale ak tak urob základný test A to ten že pred vypnutím si pozri koľko % má baterka. Vypni NB. výber baterku A nechaj na noc tak, aj ma jeden deň ak nie je problém. Potom vlož baterku A pozri koľko má %. Vylucis/potvrdis chybu baterky (aj keď je nová, to ešte neznámena ze je dobra).
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Samovoľné vybíjanie batérie notebooku Asus

Príspevok od používateľa Victorio » 30 Máj 2019, 13:00

to je dobrý nápad, vylúčim tým že baterku vybíja notebook. dik za tip.

ale novú baterku som kupoval práve kvôli tomu, že zo starou sa správal presne tak ako s novou, takže skôr to vyzerá na chybu na MB.

Ale je tu ešte jedna vec, aj keď má baterka ešte dostatočnú kapaciu, prečo nenaskočí notebook po kliknutí na power on tlačítko, a to ani keď ho napojím na sieťový adaptér ???
Niečo ho totiž blokuje, a ťažko prísť na to čo, lebo takýto stav nastane po dlhšej dobe, povedzme 2-4 týždne.
Akoby po dlhšej dobe bez prevádzky sa nejaký obvod zapínania zablokuje, a odblokuje buď po odpojení a zapojení batérie alebo sa stávalo že som musel pri odpojenej batérii a sieť.ad. aj kliknúť na tlačítko pwr, a až potom pripojiť a spustiť.
Na nete som našiel také rady ako toto spraviť, ale prečo s tým je problém toho som sa nedopátral.
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Samovoľné vybíjanie batérie notebooku Asus

Príspevok od používateľa Victorio » 03 Jún 2019, 22:08

Skusil som vybrat baterku a o dva dni zistit stav a ten klesol len o 2%, takze jednoznacne ju vybija aj vo vypnutom stave ntb.
Uz "iba" zistit ktora cast obvodu ju vybija ci nabijacia cast alebo vetva od zapinacieho tlacitka...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok