Neda sa precitat subor z USB kluca

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Neda sa precitat subor z USB kluca

Príspevok od používateľa romiadam » 04 Jún 2019, 23:03

Cavte,
to ze sa neda precitat subor s disku (poskodeny disk) pochpim.

Ale ako je mozne ze mi win vypise, ze nedokaze precitat subor (USB lezal v sufliku 2-3 roky). Co sa mu tam vypli neake pamatove tranzistory a stratil sa subor?
Je tu moznost neako tie subor s USB kluca dostat ak sa neda precitat?
Alebo len rovno formatovanie? Pomoze vobec formatovanie ak sa takto uz ten USB kluc "chytil" ? Alebo jednoznacna konecna v kosi pre USB kluc?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Neda sa precitat subor z USB kluca

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Jún 2019, 07:44

Tak,..... nemal som nervy, tak som z kluca vykopiroval vsetko co sa dalo a kopirovanie islo rychlostou okolo 259kB/s (pi....iny co som nepotreboval sa dali vykopirovat a to co som chcel nie...ako vzdy, Murphy zase uradoval) a potom cely USB som zformatoval rychlym formatovanim.
Ako test som nahral na kluc subor s rychlostou 25MB/s a spatne vykopiroval asi rychlostou 35MB/s. Takze tento narychlo test ukazuje ze sa kluc "opravil".

Preco niektore subory sa nedali precitat?
Taktiez mam jeden vykopirovany obrazok (moze ich byt viac) ktory sa neda otvorit, ale vo win je vidno malu ikonku fotky suboru. Ako je mozne ze win dokaze zo suboru vyrobit ikonku "nahlad" ale napr. Irfanview neprecita subor?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
zen
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 483
Dátum registrácie: 22 Nov 2013, 14:33
Bydlisko: Cadca

Re: Neda sa precitat subor z USB kluca

Príspevok od používateľa zen » 05 Jún 2019, 09:45

romiadam napísal:Ako je mozne ze win dokaze zo suboru vyrobit ikonku "nahlad" ale napr. Irfanview neprecita subor?
Hadam, ze sa jedna o JPEG. V tomto formate mozes mat v jednom subore nahlad s celym obrazokom.

Subor je dostatocne v poriadku, aby sa nacital nahlad, kdesi dalej je chyba a cely obrazok sa ti nezobrazi.
0
Samozřejmě, že dědeček nemá kapesní hodinky poháněné elektřinou. Takový nesmysl si může vymyslit jen Saturnin. (Zdenek Jirotka, 1942)

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Neda sa precitat subor z USB kluca

Príspevok od používateľa rudko » 05 Jún 2019, 11:39

romiadam napísal: Ako test som nahral na kluc subor s rychlostou 25MB/s a spatne vykopiroval asi rychlostou 35MB/s. Takze tento narychlo test ukazuje ze sa kluc "opravil".
Odporucam urobit este jeden test. Zapln kluc do plna, idealne jednym velkym suborom, alebo co najmensim poctom suborov a potom si urob hash tychto suborov v original lokalite a na tom kluci, ak sa ti hash pre rovnaky subor nebude rovnat tak ten kluc moze ist do kosa, lebo zacina kapat a subory sa tam nezapisuju korektne. HAsh na win si urobis jednoducho cez powershell:

Kód: Vybrať všetko

Get-FileHash -Path "absolutna cesta k suboru"
toto ti da SHA256 hash. Pripadne si mozes specifikovat aj algoritmus:

Kód: Vybrať všetko

Get-FileHash -Path "absolutna cesta k suboru" -Algorithm SHA1 / SHA256 / SHA384 / SHA512 / MD5
Dostanes potom nieco taketo:

Kód: Vybrať všetko

PS C:\Users\rudko> Get-FileHash -Path C:\Users\rudko\Desktop\test-xlsx.xlsx -Algorithm SHA512 | FL

Algorithm : SHA512
Hash: A593FC7AB39797FF84F5FA447BFA11B0AC776F0B12B49658B4E8E74DF65E07A5B299F07B044059FA60CAFAE0F077C4B1A163DFB7BA76FECC4ACB3AF9340FF76E
Path      : C:\Users\rudko\Desktop\test-xlsx.xlsx
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Neda sa precitat subor z USB kluca

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Jún 2019, 11:46

Diki Rudko vyskusam. Teras pocujem prvy krat nieco ako hash. Pogooglim co to je a vyskusam.

Len pre moje upokojenie, dali by sa subory ktore sa nedali nacitat z kluca este dostat pred tym formatovanim? Aka by bola pravdepodobnost? Len ze ci v buducnosti mam byt netrpezlivy a ihned formatovat alebo sa oplati s tym piplat a snazit sa tie fotky a videa z usb kluca dostat.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Neda sa precitat subor z USB kluca

Príspevok od používateľa rudko » 05 Jún 2019, 11:56

su softy ktore vedia vytiahnut aj ciastocny subor a fixnut ho do podoby ze sa da spustit, ale data ktore z necho chybaju uz nezachranis. Teda napr ten obrazok by si vedel dostat vo forme ze ked ho otvoris tak 1/3 bude obrazok a 2/3 siva plocha...
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Neda sa precitat subor z USB kluca

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Jún 2019, 11:59

No tak taky obrazok mi je na nic. Takze nevadi ze som to z formato al. Diki za info.
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: Neda sa precitat subor z USB kluca

Príspevok od používateľa Victorio » 05 Jún 2019, 12:48

ja som raz opravoval SD kartu z digit.foťáku, nedali sa zobraziť ani nahrať fotky. Použil som nejaký opravný soft, a väčšinu som zachranil.
Ale pri niektorých vznikla zaujímavá vec, fotky boli prekryté ako keď na klasický film pri chybe posunu sa exponuje aj časť ďalšieho snímku.
Tj. buď boli fotky odseknuté, alebo spojené z dvoch.

Moja skúsenosť s USB kľúčom, ak sa nedá čítať a je horúci, tak je kaput :)
0

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4416
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Neda sa precitat subor z USB kluca

Príspevok od používateľa romiadam » 05 Jún 2019, 13:10

A vie niekto čo sa tam moze stat ?
Vsak to nie je Floppy disk ze sa premagnetizuje....
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Používateľov profilový obrázok
rudko
Power user
Power user
Príspevky: 2339
Dátum registrácie: 28 Dec 2012, 08:33
Vek: 37

Re: Neda sa precitat subor z USB kluca

Príspevok od používateľa rudko » 05 Jún 2019, 14:53

odidu pamatove bunky ...
tie maju tiez urcitu zivotnost, niekedy vsak ovela kratsiu ako by mali mat
0
Drink coffee. Do stupid things faster with more energy...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok