Oprava/prerobenie netbooku eM350 NAV51

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Oprava/prerobenie netbooku eM350 NAV51

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 05 Nov 2019, 18:23

Dostal sa mi do rúk netbook eM350 NAV51 .
Má "rozbité / puknuté" LCD čko ;poničený kryt na tom LCD čku ; cmos batéria je na nule .
Pôvodne nechcel ani naštartovať ale našiel som chybičku / ktosi "odstránil" R288 /10M 0402 5% (sheet 13) pri krištáli takým spôsobom že ten krištáľ vyskratoval .
Po odstránení toho skratu sa netbook čiastočne rozbehol [zasvietili dve LED - ky - power + tlačítko power + začalo chvíľku ovievať CPU - čko ] .
Prasknuté LCD - čko [B101AW03 v.0 /DDC] ani nerozsvieti (môže byť chybný kábel ) ;ani ďalšie nové LCD - čko [B101AW06 v.1 /má troška inde umiestnení konektor + v datashete je namiesto DDC EDID ] .
Nefunguje ani keď pripojím externý monitor .

Našiel som EC debug port (sheet 21) [EC_TX_P80_DATA + EC_RX_P80_CLK + ].
Aký spôsob komunikácie požiť pre ten debug port ????
Prílohy
01-19.pdf
schému som našiel na http://onns.ru/
(4.16 MiB) 52 stiahnutí
20-33.pdf
schému som našiel na http://onns.ru/
(2.07 MiB) 46 stiahnutí
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Používateľov profilový obrázok
YellowJacket
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 05 Feb 2012, 11:58
Bydlisko: Hrinova
Vek: 33

Re: Oprava/prerobenie netbooku eM350 NAV51

Príspevok od používateľa YellowJacket » 05 Nov 2019, 21:05

"môže byť chybný kábel" - to vylucis tak, ze zmerias napatia na konektore v displayovej casti. 19V pred invertorom a 3.3V. Ale kedze pises, ze ti nefunguje monitor ani cez externy port, chyba bude pravdepodobne niekde inde.
Ten zasah do rezistora bol nahodny, alebo umyselny? Myslim to tak, ci sa ho nejaky "odbornik" nesnazil opravit. Ak bol nejakym sposobom vychyleny, mozno to bolo len padom. Ziadny obraz moze mat rozne symptomy, kludne to moze byt zla RAM, alebo studeny spoj na grafike. Je to stary notebook, velmi pravdepodobna zavada. Ale ako vravim, pokial do toho niekto sprtal, mohol poskodit aj nieco, co sa za normalnych okolnosti nezvykne znicit. Co graficky cip, dostava napatie 0.89V? Datashet strana 6, vlavo hore su napajacie piny.
Ohladom debug portu ti neviem poradit.
0

Používateľov profilový obrázok
cool-zool
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1100
Dátum registrácie: 09 Dec 2013, 11:39
Bydlisko: okr.Rimavská Sobota
Vek: 54

Re: Oprava/prerobenie netbooku eM350 NAV51

Príspevok od používateľa cool-zool » 06 Nov 2019, 10:38

No je to pekné , že sa pokúšaš zachrániť pokazenú vec , tak ti to trošku skomplikujem a ponúknem netbook Acer Aspire One D257 ktorému nefungujú niektoré písmená na klávesnici a je odpálený napájací adaptér a nutnosť preinštalovať W 7 starter , inak plne funkčný !!! ??? Čo ty na to ?
0

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Oprava/prerobenie netbooku eM350 NAV51

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 07 Nov 2019, 15:10

Trocha update : podarilo sa mi ho rozbehať (aj keď neviem poriadne ako :oops: )
To čo som pokladal za nové LCD - čko B101AW06 v.1 - je chytené tiež [ nevhodné skladovanie :( ]
VGA výstup sa rozchodil - celkom ma to milo prekvapilo ....
Budú tam asi nejaké studenáče - pokiaľ je to v kryte tak sa to zastaví pri bootovaní/štartovaní (na "nešťastie" nemám presný popis bootovacej/štartovacej sekcie [teda niečo ako : 1. kontrola napätia 2.kontrola CPU ........... ] ) .

Z EC debug portu som vytiahol niečo takéto pri baud 115200 ;data bits 8 ;stop bits 1 ;parity none ;flow control XOR/XOFF [skúšal som aj rôzne nastavenia baud ale 115200 vyzeralo ako najlepšie nastavenie bez nejakého "odpadu"] (možno si v budúcnosti asi zoženiem combo-debug-card) .

pri "nekompletnom" štartovaní (asi zastavení biosu) :

Kód: Vybrať všetko

0,00,00,▒N7N7CN7N8N8N9N9N9N9N9N9N9NANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANACNANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANACNANANANANANANANANANBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBCNBNBNBNBNBNBNBNBNBCCCCCCCCCC
pri kompletnom štartovaní (keď sa zavedie celý bios)

Kód: Vybrať všetko

00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,00,
zapnutie
▒N7N7N7N8N8N9N9N9N9N9N9N9NANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANACo02,10,F0,NANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANACIDLEWAKENANANAIDLEWAKENANAIDLEWAKENAIDLEWAKENAIDLEWAKENAIDLEWAKENANANANANANANANANANANANANANANAIDLEWAKENAo02,10,EE,NAo02,10,F0,o02,10,E9,NANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANANBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBCNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBNBo02,10,40,o02,10,40,o02,10,40,o02,10,40,Co02,10,7F,o02,10,7E,o02,10,7D,o02,10,7C,o02,10,7B,o02,10,7A,o02,10,EE,CCCo02,10,E9,CCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCCC
Zatiaľ to asi odložím .
Do budúcna s toho spravím asi nejaký mikro/mini desktop .

cool-zool ďakujem za ponuku ale nechcem kupovať nič "nové" . Akurát podávať do kopy tie veci čo mám tu u seba ....
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok