LCD invertor pre ASUS K52N IV13122/T-LF

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

LCD invertor pre ASUS K52N IV13122/T-LF

Príspevok od používateľa Victorio » 07 Nov 2019, 16:14

Zdravím, narýchlo som si prečítal pár článkov tu ohľadom problémov s invertorom.
Mám takýto problém : NTB zapnem, chvíľu monitor ide, potom podsvietenie zhasne, grafika by mala byť OK, lebo obraz tam je vidno, iba nejde podsvietenie.
Ako najrýchlejšie zistiť či je problém trubica, LCD invertor alebo niečo na MB ?
Teraz vždy keď zapnem PC, svieti pár sekúnd , možno minútu a zhasne, keď PC vypnem a znova zapnem tak rovnako to isté.
Dokonca keď som niekedy pripojil ext.monitor k VGA na chvíľu displej zasvietil a potom zhasol.
Obraz na LCD je stále.

Chcel som premerať napätie na výstupe, ale nemám VN merak, a akonáhle sa dotknem výstupných kondenzátorov skúšačkou tak displej okamžite zhasne, aké je tam vlastne napätie ? vyzerá že minimálne 500-1000V
Napadlo mi či neprerážajú tie kondenzátory ale to by som si aj tak nepomohol lebo také v SMD prevedení asi ťažko zoženiem.
0

romanh
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 19 Feb 2010, 00:00
Vek: 53

Re: LCD invertor pre ASUS K52N IV13122/T-LF

Príspevok od používateľa romanh » 07 Nov 2019, 16:46

0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: LCD invertor pre ASUS K52N IV13122/T-LF

Príspevok od používateľa Victorio » 07 Nov 2019, 20:28

Pozrel som si v rychlosti tie videa ale kazdy ntb je iny
Teraz som napr zistil ze ked prejdem magnetom ponad hall senzor zatvorenia krytu tak sa display rozsvieti ale o 10sez zno va zhasne. Hall snimac je ale v poriadku lebo tranzistor spina, ale niekde musi byt dalsie vyhodnocovanie neviem coho ze vzdy o 10 sec zhasina. Dopatrat sa ale bez schemy je nemozne takze este skusim zohnat schemu ale ak tak je to hladanie ihly v kope sena.
Ohladom invertora skusil som pripojit vybojku cez rezistor ci nejde do skratu ale vypina rovnako.
Este by teoreticky mohol invertor brat vacsi prud a elektronika ho vypne ale nezda sa mi.
0

Používateľov profilový obrázok
amater63
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2632
Dátum registrácie: 02 Máj 2016, 16:02
Bydlisko: Morava-č.r.

Re: LCD invertor pre ASUS K52N IV13122/T-LF

Príspevok od používateľa amater63 » 07 Nov 2019, 20:46

Ahoj,Hall senzor v NTB.? Já to slyším po 1,Jestli to máš "kuchlé ",dej prosím foto.Nedovedu si představit ......Ohladom invertora skusil som pripojit vybojku cez rezistor ci nejde do skratu ale vypina rovnako.
Este by teoreticky mohol invertor brat vacsi prud a elektronika ho vypne ale nezda sa mi. :confused:
0

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: LCD invertor pre ASUS K52N IV13122/T-LF

Príspevok od používateľa Victorio » 07 Nov 2019, 21:35

Ano, je tam hallovy senzor vyzera ako smd tranzistor ale spina resp rozpina mag. polom. Zajtra to sfotim je tam taka mala dps dokonca na konektor.
Vybojka sa pripaja cez konektor do toho som dal rezistory a zapojil k invertoru, ono to ma nejaku spatnu vazbu asi meria ci nejde velky prud. Mozno, neskumal som to ale uz na 99%viem ze je vadny ten invertor pripadne vybojka podsvietenia doziva.
Ostatne vsetko funguje ok, iba invertor vypne po par sekundach Este skusim pripojit cez ext zdroj bez pc a budem vediet na 100% :)
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok