Nahravanie z kamery

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa marek181818 » 19 Nov 2019, 19:26

Zdar.Potrebujem zatial skor zistit par veci.Nieje to pre mna.Jedna sa o objekt kde nieje internet.Majitel by chcel nejak zistit ze kto mu tam chodi.Jeden incident bol vcera.Uvazoval ze by tam dal kameru, ktora by mu nahrala video ideal asi do PC.No lenze keby to nahravalo vkuse tak disk by bol hned plny za cca od rana.Toto je zaujimave ze tak chodi niekto cez den a nie v noci.Neviem ci sa da nejak nastavit aby obraz nahravalo len ked kamera zbada pohyb ale malo by sa. No otazka ako to to dostat do PC.Kameru chce nejaku lacnu ale to neriesim. Keby aj bola IP kamera, ci nejaka analog, neviem ako to dostat do PC. Ehernetovym kablom offline bez netu by sa mozno aj dalo +router este a tak cez sietovku.Ale toto neviem ci sa da.Takto jednoducho.Pripadne ak niekto ma nieco schopne na predaj sem s tym. Dik
0

Používateľov profilový obrázok
djwiktor
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 01 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Šaľa
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa djwiktor » 19 Nov 2019, 19:39

Vecsina kamerovych setov ktore maju HDD maju funkciu nahravat iba ked je detekovany pohyb. Mam to tak aj na dome, setri to diskove miesto a nemusim pozerat 5 hodin nahravky koli jednej minute.
0
Tlacim na 3D tlaciarni Felix 3.0 dual
Stormchasers.sk

Používateľov profilový obrázok
Dr.Martin
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1361
Dátum registrácie: 15 Jún 2011, 00:00
Vek: 29

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa Dr.Martin » 19 Nov 2019, 19:48

Nie som nejak z odporu ale moje skusenosti ti napisat mozem. Ked mas ip kameru mozes ju napojit do pc aj bez internetu.Ak kamera nepodporuje zaznam na zaklade detekcie pohybu su na to programy napr. conta cam . Da sa tam nastavit cas odkedy dokedy detekcia pohybu kvalita zaznamu. Keby sa jednalo o nepretrzite nahravanie tak potom velkost suborov zalezy od kvality zaznamu a poctu kamier samozrejme.
K bezpecnosti mne doma to staci takto ale napr ked sa ti vlamu do firmy a mozu kludne ukradnut aj ten komp na ktorom je zaznam z kamier preto by bolo dobre to mat aj na cloude.
Ku gramatike mam uz nejake tie % v krvi.
0
Ľudovít Štúr opustil túto konverzáciu.
Nemám rád špenát, Tdi a moralistov.
GitHub

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa marek181818 » 19 Nov 2019, 19:56

To je ze neviem kolko chce max dat zato.Ale hlavne mu ide o zistenie kto tam chodi.Nespominal mi ze to chce tam mat nejak navzdy.Jedna sa len o jednu kameru. Ak povedal lacno tak max do 50€ pri max fakt mozno 100€ by som ukecal ho .Neviem tazko..Keby to ako pises ze kamera a hned priamo PC tak parada.
0

maskrtnik01
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2563
Dátum registrácie: 20 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: okolie KE
Vek: 27

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa maskrtnik01 » 19 Nov 2019, 20:09

Nevidím dôvod prečo by nemohla fungovať aj izolovaná sieť (až na cloud samozrejme). Akurát je dobre keď tam je aj router s dhcp(čiže snáď každý router čo nájdete :D ). WAN port nemusí mať pripojený.
0

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa misocko » 19 Nov 2019, 20:39

autokamera a baterka, nastavis nahravanie iba pohybu, na SD kartu....
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa marek181818 » 19 Nov 2019, 20:53

No ked to bude mat niekde pod strechou tak vies aky bude pristup k tomu .Ale dik no :)
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa 5ko » 19 Nov 2019, 21:10

Aj staré VHS -C kamery mali možnosť záznamu pri pohybe ,ale je to obmedzené velkosťou kazety na kolko minút je.Pri občasnom zázname by možno aj hodinová kazeta stačila na týždeň.Najjednoduchšie bude naozaj použiť tú autokameru,alebo potom kúpiť foťák - fotopascu ale to je už do 100€.
Internet je istejší,pretože sa dajú sledovať kamery aj online.12€ na mesiac aj s routrom ma nezabije a mám tam internet na čokolvek a kedykolvek,hlavne pre decká cez víkendy a dovolenky.
Kamery z Kaufu za 30€,apka v mobile a vidím všetko vo Full HD vodne v noci.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa marek181818 » 19 Nov 2019, 21:24

Tak na VHS to nie co si :D No jedna sa o novostavbu.Internet tam bude ale kedy neviem.Este tam nebyva.Len vandali sa teraz objavuju.
Takze podstate mi staci ak teda IP kamera pojde napriamo s PC.Teda nemusi byt ani router.Ale zase ten nieje az taky drahy.A len soft k tomu .Spravne?Dik
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa pablox » 19 Nov 2019, 21:57

Presne tak. Na chalupe mám starý DVR a doňho pripojené analógové kamery a aj to analógové DVR má možnosť nahrávania pri pohybe, ktoré si presne zadefinuješ.
Akurát má naštvalo, že mi tam zdochol disk a je to 180km odtiaľto, takže čakám kedy pôjdem dole :)
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa Edgar » 19 Nov 2019, 22:22

To isté som riešil kamarátovi do garáže. Ako celkom lowcost riešenie vyšla kamera Xiaomi Mi Home Security + 64 GB karta (nepretržitý Full HD záznam cca 10 dní dozadu, prepisuje sa stále najstarší súbor, rozdelené po 1 minúte), možnosť nastaviť upozornenie na pohyb (online) a mám pocit že aj samotné nahrávanie na detekciu pohybu. My sme tam dali ešte aj LTE WiFi router s 300GB netom za 12€ mesačne (4. slovenský operátor) a za cca rok úplná spokojnosť, prístup kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Akurát v tme to deteguje ako pohyb aj hmyz, ktorý preletí pri objektíve :D Záznamy z SD karty sa dajú sťahovať ale asi len do mobilu cez Xiaomi Home (alebo emulátor Androidu na PC), bohužiaľ to nemá webové rozhranie ale funguje to celé aj v lokálnej sieti cez WiFi takže stačil by hocijaký router ktorý by nebol pripojený k netu.
Ak si teda nastaví spustenie nahrávania na detekciu pohybu, raz za čas tam pôjde a stačí mu to stiahnuť do mobilu, tak by sa o tom dalo uvažovať.
0

technikus110
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1153
Dátum registrácie: 28 Jún 2018, 10:40
Vek: 64
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa technikus110 » 20 Nov 2019, 04:46

IP.
1. Stačí ti IP kamera, ktorá má SD kartu.
2. Skoro každá kamera IP má aj detekciu pohybu, kalendár a IR prísvit, takže vie sama do seba ukladať.
3. Stačí ti PoE injektor a pripojenie do domácej siete cez internet a ukladáš aj do PC cez port 554.

Analóg a všetko primárne prenášané po koaxe.
Tieto kamery sú iba "rozumným" čipom a nahrávanie obrazu bez "vnútornej" jednotky na to určenej nie je možné. Existujú karty do PC. ale to nie je lacné a ani rentabilné riešenie. 2MPx kamera DS-2CE16D0T-IR (3.6mm) stojí 25€ + DVD DS-7104HQHI-K1(B) za 60€ + HDD. Čiže kupovať dosku do PC je kravina.

Jedno aj druhé ide aj cez cloud na MT v aplikácii ktorá je zadarmo.
0

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa marek181818 » 20 Nov 2019, 11:50

Ty nemáš nejaku IP kameru na predaj?
0

Hop377
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 606
Dátum registrácie: 13 Dec 2010, 00:00
Vek: 11

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa Hop377 » 20 Nov 2019, 13:13

Nebolo by lacnejsie a hlavne jednoduchsie kupit fotopascu?
0

Používateľov profilový obrázok
pablox
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1737
Dátum registrácie: 19 Júl 2006, 00:00
Bydlisko: Ruzomberok
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa pablox » 20 Nov 2019, 17:29

Fotopasca má nevýhodu, že ak sa ku nej vandal dostane, nemáš fotopascu ani dáta. Takto sa dáta z kamery uložia niekde do PC, ktoré je zamknuté a vandal musí vynaložiť viac úsilia, aby sa k PC dostal. A potom to nekončí pri vandalizme, ale pri vlámaní a to už bude riešiť polícia..
0
Meranie radiačného pozadia https://radmon.pablox.net/
Moja osobná webstránka http://www.pablox.net
Moja meteostanica http://www.teplomer.pablox.net

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Nov 2019, 19:40

Ale ak je fotopasca vhodne umiestnená /podla možností/ a ukrytá, nemusí o nej nikto vedieť a teda je v bezpečí. Nafotí-natočí čo treba a to stačí.Prísvit na noc ,sa dá urobiť za pár Euro,aby videla aj tam kde nestačí jej dosvit.
Záleží či to potrebujem vidieť každý deň, alebo raz za týždeň, aby som nemusel nikde loziť po rebríku a vyťahovať kartu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

elmoto
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3154
Dátum registrácie: 15 Aug 2011, 00:00
Bydlisko: Žilina
Vek: 44

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa elmoto » 20 Nov 2019, 19:48

Použi starši mobil. Aplikacia IP webcam pro. Da sa nastavit detekcia pohybu, zvuku, nahravavie .... a ak tam da kartu s datovym pripojenim tak sa nan pripoji a online pozera. Pouzivam to uz na troch mobiloch. Htc, prestigio a samsung. Bez problemov.
0
nie som tu

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 20 Nov 2019, 19:52

hlavne pozor, tie najlacnejsie ip kamery (napr. z kauflandu) funguju iba cez internet. nestaci tam len siet, ono to ide cez cloud. jak nastavenie, tak online pozeranie, alebo zaznam. dlho som pokukoval po kamere v kaufe vypredaj za ani nie 30 ecok, dobre parametre az som sa docital, ze mimo internet s nou neurobis nic. teda, ak sa vyrobca rozhodne vypnut server, tak mas doma nefunkcnu vec.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

marek181818
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3330
Dátum registrácie: 20 Mar 2013, 13:04
Bydlisko: Čaka
Vek: 34
Kontaktovať používateľa:

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa marek181818 » 20 Nov 2019, 20:01

Dakujem za navrhy.Tak dnes som sa trosku s nim rozpraval co ako.No nakoniec ze to chce mat 24h zapnute.Ono ze kamera bude trosku zasahovat pri cestu.Cize na branu vstupnu branu to bude niekde smerovat.Ohladne snimania verejneho priestranstva ma nemusite poucovat.Viem co ako. Takze podstate mame to vyriesene .Treba nevymyslat.Kupi sa nejaka IP kamera normalna, aby slo to nahravat aj offline.Cize vec uzavreta.Dakujem vsetkym. :thanks: :agree:
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10146
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Nahravanie z kamery

Príspevok od používateľa 5ko » 20 Nov 2019, 20:13

Presne tieto mám a tiež ma irituje, že niekedy nie je možné sa pripojiť, niekedy vyhodí že je zlé heslo, niekdy stále načítava pripojenie znovu, alebo nesedí čas po zmene leto zima, ale v podstate mi to stačí na bežný monitoring,alebo uloženie niektorých záznamov do mobilu.Myslím, že ten ich server nestíha,lebo je oneskorený archív oproti realtime aj o pol hodinu, alebo online sledovanie sa oneskoruje o 30 sek. Nie je to síce žiadny zázrak, ale má to celkom dobré rozlíšenie,len škoda, že to nemá zrýchlený posuv pri prezeraní a trafiť na časovej osi to čo ma zaujíma je dosť problematické,lebo niekedy spadne spojenie a musím začať odznova od prihlásenia... chce to cvik a pevné nervy,no dá sa dopátrať k ,,záujmovej,, udalosti.Nevýhoda je v problematickej pripojitelnosti k PC, ale závislosť od apky v mobile a Androide. Ešteže sa dá urobiť snímok ,alebo záznam priamo do mobilu.
účel svätí prostriedky a zatial mi to stačí.Práve chystám na túto tému príspevok s IR prisvietením.

Ale vidím, že si to vyriešil, akže dúfam, že ti to bude ufngovať ako má.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok