Restartovanie PC

Procesory, grafické karty, matičné dosky, pevné disky,...

Moderátori: psichac, Moderátori

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Restartovanie PC

Príspevok od používateľa dan21 » 20 Apr 2020, 18:02

Zdravim,
v poslednom case (5-6 tyzdnom) sa mi stava, ze sa PC restartuje.
Na tej istej zasuvke (cez predlzovacku) mam zapojeny este zdroj.
Vysledovane priciny restartu:
1. do dalsej zasuvky v predlzovacke zapnem (alebo odtial vytiahnem) dalsi zdroj. Ten sa hned zapina bez vypinaca.
2. mal v PC zvukovu kartu ako Osciloskop a pri merani na jednom obvode mi restartlo PC (pri dotyku na obvod)
3. vlozenim USB kluca do zasuvky na PC.
4. zapnutie pajkovacky (v predlozovacke) - toto vyzera ze som vyriesil kruhovym feritovym jadrom na privodnom kabli do pajkovacky.

Zaujimave je ze v dalsej zasuvke (rovnaka faza) o tri zasuvky dalej je vsetko OK vo vyzname, ze ak tak nieco zapnem (rovnaky zdroj, co to zhadzuje) tak je vsetko OK. Zhadzuje mi to zapnutie (vypnutie) hocijakeho spotrebica.
Vymenil som aj predlzovacku - nepomohlo.
Dal som feritove jadro na zdroj - nepomohlo
Vymeneny zdroj v PC - nepomohlo

Podotykam ze PC sa nerestartne vzdy. Je to nahodne. Trebars dnes som zapojil zdroj a vsetko bolo OK. Resetol sa az pri jeho vypnuti.

Neviete kde hladat chybu ?
Diky za rady alebo aspon nakopnutia.
0

Používateľov profilový obrázok
cs001
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1685
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Michalovce

Re: Restartovanie PC

Príspevok od používateľa cs001 » 20 Apr 2020, 18:30

...v zasuvke, instalacii? podotahovat skrutky...
Volakedy davno kolegovi, nieco podobne sposobovli skrutene vodice v instalacnej krabici pod omietkou...
0
Technics, Pioneer, Tannoy, Lenco, Sony, Beyerdynamic, Khadas,Topping, Vivanco, Samsung, Dell, Minolta, OKI, Canon, Keithley, Fluke, Labs, Futaba, Citroen, Opel...

Používateľov profilový obrázok
misocko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4318
Dátum registrácie: 14 Jún 2009, 00:00
Vek: 47

Re: Restartovanie PC

Príspevok od používateľa misocko » 20 Apr 2020, 23:16

nulak?
0

Používateľov profilový obrázok
Edgar
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: 12 Aug 2013, 02:28
Bydlisko: Košice
Vek: 27

Re: Restartovanie PC

Príspevok od používateľa Edgar » 21 Apr 2020, 01:29

dan21 napísal: Zaujimave je ze v dalsej zasuvke (rovnaka faza) o tri zasuvky dalej je vsetko OK vo vyzname, ze ak tak nieco zapnem (rovnaky zdroj, co to zhadzuje) tak je vsetko OK.
Mal si v tejto zásuvke zapojený aj počítač?

Osobne síce nemám skúsenosti až s takým problémom ako reštart celého PC v dôsledku rušenia zo siete, ale bežne sa mi stávalo že pri pajkovaní trafopájkou mi reštartovalo USB radič v PC. A to bola komplet nová elektroinštalácia v dome, takže ktovie, či je to u Teba vôbec chyba inštalácie... PC zdroj síce môžeš mať nový, ale kondenzátory sú aj na matičnej doske a ak niektoré z nich už nemajú potrebnú kapacitu tak podľa mňa sa takéto rušenia môžu preniesť až tam a to spôsobí jej reštart...

Každopádne aj body 2. a 3. ktoré si spomenul nemajú žiadny súvis s elektroinštaláciou, takže by som stále viac uvažoval aj o chybe matičnej dosky.

To, že sa reštartuje náhodne by som pripísal tomu, že ide o to v akom momente sínusovky v zásuvke to tam pripojíš/odpojíš resp. zapneš/vypneš. Aj mne sa USB-čka resetovali iba ak som pajkovačku vypol v špičke, pretože vtedy vznikne výboj medzi kontaktmi spíacích prvkov a ten spôsobí rušenie. K tej pajkovačke by som Ti možno odporučil ešte aj premostiť spínač odrušovacím fóliovým kondenzátorom 100n triedy X2 a odporom v sérii.

Hádam to neboli až také bludy, ale ak áno tak verím že ma niekto opraví :biggrin:
0

dan21
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3016
Dátum registrácie: 11 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: ZA

Re: Restartovanie PC

Príspevok od používateľa dan21 » 21 Apr 2020, 09:43

Diky za rady. To s tou maticnou doskou moze byt pravda, pretoze uz ma nejaky ten rok (asi 10 ) :-)
Cas na vymenu :-)
Poskusam poobede tie moznosti (kondik ......)
Diky este raz
0

Napísať odpoveď