vyr a spywer .. a problem

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
gabi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 03 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Drahňov
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

vyr a spywer .. a problem

Príspevok od používateľa gabi » 06 Mar 2008, 14:26

cawte ....mam problemik ... mam pod rukou PC a bolo v nom 100 spywerov a 1vyr ... tie som vymazal z avastom a zo spywarwdoctorom ... ale teraz mam problem ze neche sa mi pripojit na ziadnu stranku skype sa pripoji ale ak chem napr na pokec alebo na centrum .. tak iba zacne nacitavat a not neznam jaky server ... alebo ak otvaram cez expoler tak potom nelze otvorit
pls help co je zle nastavene ? :... (nechem preistalovat a ni naformatovat cely disk .. ! )(a aku uz hel tak mi porate ako na to ak je hdd SATA .. lebo z win cd co mam my nenachadza ziadne hdd :( )
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 17 Máj 2008, 15:40

jedine preinstalovat win inak to nevidim a so sata HDD by nemal byt problem iba kebyze mas RAID to potrebujes "F6" drivery
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 17 Máj 2008, 17:46

pred tym ako to preinstalujes kukni si nasatvenia v ovladacom panely ak mas taky net IP A PODOBNE

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 17 Máj 2008, 17:49

Inakmoze byt, skus pozret do BIOSU, nieco so SATA by tam malo byt, aj moj notebook je origos len na vistu a v biose bolo nieco ako SATA mode alebo tak nejak neviem uz presne stacilo prepnut na IDE a no preoblem:)
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
c-ice
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 02 Dec 2006, 00:00
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa c-ice » 17 Máj 2008, 19:28

nooo tak toto som mal aj problém na booku ... je to chyba windowsu .. dá sa opravit tak že
  • 1.preinštaluješ OS
  • 2.Pichneš tam inštalačku win. a poklikáš v menu... je tam niečo ako default siete resp. oprava nastavéní (ale neviem ak sa to tam volá)
neviem ako v tvojom prípade ale mne pomohlo to 2. riešenie aj to prvé ono to ti nefunguje "web rozhranie" "http" ... ale cez IP ako v CS1.6 ICQ SKYPE tak sa pripojíš...
POZN. bavíme sa o XP ?
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 17 Máj 2008, 20:59

zisti sa ako sa nastavuje MAC adresa ( www.gooogle.com ) a potom tam napis cislo

Kód: Vybrať všetko

00113BOA1CC8
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
c-ice
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 02 Dec 2006, 00:00
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa c-ice » 17 Máj 2008, 21:05

iwo1222 napísal:zisti sa ako sa nastavuje MAC adresa ( www.gooogle.com ) a potom tam napis cislo

Kód: Vybrať všetko

00113BOA1CC8
jedna otázka ako to pomôže ???
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 17 Máj 2008, 22:44

c-ice napísal:
iwo1222 napísal:zisti sa ako sa nastavuje MAC adresa ( www.gooogle.com ) a potom tam napis cislo

Kód: Vybrať všetko

00113BOA1CC8
jedna otázka ako to pomôže ???
nakonfiguruje to sitovku tvojho pc aby povolila prenos http
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
c-ice
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 02 Dec 2006, 00:00
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa c-ice » 17 Máj 2008, 22:47

iwo1222 napísal:
c-ice napísal:
iwo1222 napísal:zisti sa ako sa nastavuje MAC adresa ( www.gooogle.com ) a potom tam napis cislo

Kód: Vybrať všetko

00113BOA1CC8
jedna otázka ako to pomôže ???
nakonfiguruje to sitovku tvojho pc aby povolila prenos http
to si skade vyhrabal takúto MAc adresu prvý krát také neco počujem
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
gabi
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 03 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Drahňov
Vek: 33
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa gabi » 18 Máj 2008, 01:02

dik za rady ale uz sa to poriesilo .. nechapem jak ale ide to .. wista je server XP ma na sebe net a je pripojeny na vistu a pridava net na vistu ale navzajom xp a vista sa nenachadzaju :D .. cize nie je lokalna siet :D :D :D ale na viste ide net
(vista- notebook, xp- PC z wifi kartou)
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 18 Máj 2008, 08:44

c-ice napísal:
iwo1222 napísal:
c-ice napísal: jedna otázka ako to pomôže ???
nakonfiguruje to sitovku tvojho pc aby povolila prenos http
to si skade vyhrabal takúto MAc adresu prvý krát také neco počujem
tato MAC adresa je defaultna windowsu,
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Príspevok od používateľa Andrej » 18 Máj 2008, 08:51

MAC adresa by mala byt defaultna pre konkretnu kartu, nie pre system....A ked si ju zmeni, tak najskor mu nepojde net vobec. (ak ma aspon minimalne inteligentneho providera..)
0

Používateľov profilový obrázok
Freeman
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 669
Dátum registrácie: 12 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Orawa
Vek: 35

Príspevok od používateľa Freeman » 18 Máj 2008, 08:59

chlapi mne sa tiez takto jeb... windows tiez mi net nesiel ani do cs-ka sa nedalo pripojit a tak mi kamarat poradil si iba vytvorit noveho uzivatela a stareho vymazat :D slape zatial v pohode
0

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Príspevok od používateľa datam » 18 Máj 2008, 11:14

MAC adresa je identifikačná adresa sietovice (všeobecne rozhrania). Je napálená od výrobcu priamo v ROM takže ju nieje možné zmeniť. V MAC adrese je uložený výrobca, typ karty alebo rozhrania, dátum výroby a sériové číslo. Takže MAC je naozaj jedinečná adresa a na svete niesú dve rovnaké.

V praxi sa mala používať na identifikáciu kompu v nete MAC ale nakoniec to bolo problematické tak sa zaviedla IP. Teraz sa to používa na stopovanie lamerov. Stačí ak sa zistí kam bola konkrétna karta predaná.

MAC adresa nieje potrebná ku správnej funkcii protokolu TCP-IP takže neviem ako pomôže zmena (ak je ovšem možná).
0

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 18 Máj 2008, 11:56

datam napísal:MAC adresa je identifikačná adresa sietovice (všeobecne rozhrania). Je napálená od výrobcu priamo v ROM takže ju nieje možné zmeniť. V MAC adrese je uložený výrobca, typ karty alebo rozhrania, dátum výroby a sériové číslo. Takže MAC je naozaj jedinečná adresa a na svete niesú dve rovnaké.

V praxi sa mala používať na identifikáciu kompu v nete MAC ale nakoniec to bolo problematické tak sa zaviedla IP. Teraz sa to používa na stopovanie lamerov. Stačí ak sa zistí kam bola konkrétna karta predaná.

MAC adresa nieje potrebná ku správnej funkcii protokolu TCP-IP takže neviem ako pomôže zmena (ak je ovšem možná).
mam pc a notebook, a iba jeden modem, kory prepojuemem medzi PC a NB, a na nb mi nesla siet vobec, bracho mi poradil aby som na NB nastavil rovnaku MAC adresu ako na PC, odvtedy to slape
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Používateľov profilový obrázok
c-ice
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 02 Dec 2006, 00:00
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa c-ice » 18 Máj 2008, 13:14

datam napísal:MAC adresa je identifikačná adresa sietovice (všeobecne rozhrania). Je napálená od výrobcu priamo v ROM takže ju nieje možné zmeniť. V MAC adrese je uložený výrobca, typ karty alebo rozhrania, dátum výroby a sériové číslo. Takže MAC je naozaj jedinečná adresa a na svete niesú dve rovnaké.
Nič v zlom ale toto že sa nedá zmenit je pekná chujovina to bolo možno iba na velmi starých kartách
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
datam
Power user
Power user
Príspevky: 2360
Dátum registrácie: 24 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: SVK
Vek: 41

Príspevok od používateľa datam » 18 Máj 2008, 14:06

Pánové bavíme sa tu o MAC adrese. Nie o IP ani o maske podsiete, ani o bráne a DNS. ďalšie komentáre prímam iba od ľudí čo vedia čo je to OSI model.

Zdroj: netsk.sk
MAC adresa (inak povedané hardwarová adresa) je unikátne číslo, ktoré nesie naša sieťová karta od výrobcu. Býva dvanásť miestne a skladá sa z čísel a písmen. Príkladom MAC adresy je napr. 00:0C:2B:DE:3F:25 Za bežných okolností sa táto adresa nedá v operačnom systéme zmeniť - je daná výrobcom sieťovej karty. Vedieť svoju MAC adresu je však dôležité z dôvodu, že Vaše Internetové konto na sieti NITRANET je sprístupnené práve vďaka registrácii MAC adresy Vašej sieťovej karty v našom systéme. Je to z dôvodu bezpečnosti, aby nikto iný nemohol používať vaše pripojenie na Internet. Pri výmene sieťovej karty za inú, prípadne pri výmene celého počítača je preto nutné ohlásiť nám novú MAC adresu Vašej novej sieťovej karty, prostredníctvom ktorej budete pripájať svoj počítač k sieti NITRANET.
EDIT: Teraz som našiel že niektoré AP a niektoré MB (výchdný export) najú odomknuté editovanie MAC (v EU je to v rozpore s IEEE a ešte s jenou normou) Takže ak máš MB s unlock MAC adresou tak je to skorej rarita.
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 18 Máj 2008, 14:29

iwo1222 napísal: mam pc a notebook, a iba jeden modem, kory prepojuemem medzi PC a NB, a na nb mi nesla siet vobec, bracho mi poradil aby som na NB nastavil rovnaku MAC adresu ako na PC, odvtedy to slape
no v tomto pripade je to o tom, ze je net viazany na konkretnu mac adresu (v tomto pripade mac PC). pri pokuse o pripojenie ineho PC s inou mac je automaticky zamietnuta komunikacia.
0

Používateľov profilový obrázok
c-ice
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 02 Dec 2006, 00:00
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa c-ice » 18 Máj 2008, 14:51

datam napísal:Pánové bavíme sa tu o MAC adrese. Nie o IP ani o maske podsiete, ani o bráne a DNS. ďalšie komentáre prímam iba od ľudí čo vedia čo je to OSI model.
EDIT: Teraz som našiel že niektoré AP a niektoré MB (výchdný export) najú odomknuté editovanie MAC (v EU je to v rozpore s IEEE a ešte s jenou normou) Takže ak máš MB s unlock MAC adresou tak je to skorej rarita.
No náhodou idem ešte len maturovat odbor eletrotechnika slaboprúd OZnamovacia technika (Telekomunikácie (chystám sa aj dalej na výšku TETku študovat))... A viem čo je referenčný model OSI aj iné veci ... a vravím ti že väčšine počítačoch čo som robil sa MAC dala zmenit ... myslým že sa to nazýva aj Fyzycká adresa alebo network adress... No a viem to preto lebo FREE hotspoty obmedzené časovo je nutné niejak o jebklamat :D mam NB asus a myslým že Asus je EU značka ... Ked o to ide to IEEE si nastavuješ sám či má byt vypnuté alebo zapnuté
0
Obrázok

Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Svetelektro LUCKER
Svetelektro LUCKER
Príspevky: 1379
Dátum registrácie: 23 Júl 2007, 00:00
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Príspevok od používateľa iwo1222 » 18 Máj 2008, 15:30

datam napísal:Je napálená od výrobcu priamo v ROM takže ju nieje možné zmeniť.
Obrázok
do toho policka sa napise adresa v tvare

Kód: Vybrať všetko

xxxxxxxxxxxx
a normalne sa da zistit ako hardvarowa ardesa

Kód: Vybrať všetko

xx:xx:xx:xx:xx:xx
0
Elektronické súčiastky fungujú za pomoci dymu. Ak dym unikne, prestanú fungovať.

VW Golf mk2 37kW - moje nove vozitko

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok