Wifi vysielac bez routera - ako sa to vola? :)

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Wifi vysielac bez routera - ako sa to vola? :)

Príspevok od používateľa bobor1992 » 16 Apr 2008, 19:06

kupil som si dneska router. Zapojil som vsetko, zapol ho, zapol PC spustil som program na nastavenia a...velky chuj :!: :!: :evil: :evil: :evil: Pisalo ze sa neda najst pripojenie na net...pritom net je zapojeny este aj kontorlka svieti. Co s tym sakra je?poradte pls
0
Naposledy upravil/-a bobor1992 v 12 Máj 2008, 21:04, upravené celkom 1 krát.
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

marek181818

Re: Routuer - pokazeny alebo co s nim sakra je?

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Apr 2008, 19:20

bobor1992 napísal:kupil som si dneska router. Zapojil som vsetko, zapol ho, zapol PC spustil som program na nastavenia a...velky chuj :!: :!: :evil: :evil: :evil: Pisalo ze sa neda najst pripojenie na net...pritom net je zapojeny este aj kontorlka svieti. Co s tym sakra je?poradte pls
SKUS odinstalovat a nainstalovat znova sietovu takto.odinstall restart install

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 16 Apr 2008, 19:37

A to pomoze? musim na vsetkych pc?
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

marek181818

Príspevok od používateľa marek181818 » 16 Apr 2008, 19:48

bobor1992 napísal:A to pomoze? musim na vsetkych pc?
to neviem mozno je dakde aj chyba nasatveni sietoviek alebo podobne daco

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 16 Apr 2008, 21:50

noo takze...bol som zufaly, uz som hladal cd windowsu...ale nakoniec som zistil ze....ja som totizto hned zapojil router a spustil instalaciu. Lenze instalator si najprv kontroloval ci existuje pripojenie do netu aaz potom som mal pripojit router :D primitivna chyba, ale moze za to podla mna aj fakt ze k tomu nebol navod, viem navod som velmi dlho nepotreboval ale toto ma vazne nenapadlo...doslo mi to az vtedy ked som si vsimol krok instalatora s nazvom pripajanie zariadenia a az potom ma to napadlo :D Tak som nechal net zapojeny, nechal som instalator nech ho checkne, potom som zapojil router, zadal som meno a heslo a uz sa spustilo webove konfiguracne rozhranie, zadal som potrebne parametre, zariadenie sa resetlo a domaca siet fici :D ale aj tak vdaka za pomoc :wink:
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 12 Máj 2008, 20:58

Ahojte. Este jedna otazocka, ked si chcem k tomu routru bez Wifi "dorobit" wifi co mam dokupit? (ako sa to vola) lebo nechce sa mi kupovat novy router aj s wifi, chcem vyuzit tento a kupin nejake wifi zariadenie co ma len 1xLAN a to sa pripoji do routera len neviem ako sa to vola :D vdaka a upravil som nazov temy ale to je jedno asi
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Príspevok od používateľa Ado_PO » 12 Máj 2008, 21:52

Volá sa to acess point, v skratke APčko.
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 12 Máj 2008, 21:54

Vdaka a to mozem normalne zapojit do routera? Ako sa to priblizne nastavuje? vdaka :D
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Používateľov profilový obrázok
Ado_PO
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 881
Dátum registrácie: 31 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: U Koňarov/Prešov
Vek: 40

Príspevok od používateľa Ado_PO » 12 Máj 2008, 22:43

Nemal by si mať problém s metalickým pripojením, 99% aktívnych sieťových prvkov pre domácnosti má automatické rozpoznávanie zapojenia LAN káblov.
Ako sa to nastavuje? Pravdu povediac sám mám len také skúsenosti, že som AP používal na pripojenie pc s obyčajnou lan kartou ku wifi routeru namiesto wifi karty. Tiež som nastavoval cez webové rozhranie. Myslím že strýčko Google ti bude vedieť lepšie poradiť.
0
RoHS? Hrôza a des.

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 12 Máj 2008, 22:47

Diky no tak ja to pojdem zajtra cestou zo skoly pozret ale ceny su fajne od 1000 som videl az po 14000 :lol:
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Andrej
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 832
Dátum registrácie: 04 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: GA/BA
Vek: 38

Príspevok od používateľa Andrej » 13 Máj 2008, 07:31

daktore wifi na pci maju moznost vyvorit AP a Gateway. Ja mam MSI za 700 a zvlada to v pohode...sice s mensim komfortom ale facha
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok