Pada mi WIFI spojenie

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Pada mi WIFI spojenie

Príspevok od používateľa bobor1992 » 19 Apr 2008, 16:25

Mohli by ste mi prosimvas vysvetlit jednu vec? aj ked odpoved poznam - podla mna je to chyba ZASRANEJ VISTY :evil: Totizto moj povodny plan este predtym ako som kupil router bolo rozdelit si pripojenie na net takym sposobom ze by som vytvoril priame spojenie notebookov cez wifi, do jedneho pichol sietovy kabel a cez wifi by som pripojenie do netu zdielal. Bohuzial moje iluzie sa rozplynuli ked som zistil ze k novemu notebooku su prilozene ovladace len na VISTU. Ani ovladace zostranky vyrobcu akosi nesli. Tak som kupil router (cisto len kablovy) a chvilu bolo vsetko v pohode, aj ked som sa nemohol s notebookom pohnut na meter.... Vcera sme sa s kamaratom dohodli, ze k nemu donesiem notebook a spravime si taku mensiu lan party :D Ked som nastavoval siet nestacil som sa cudovat. On ma toziz taky isty notebook ako ja a tiez ma XP. Bol tam problem ze on nemal nainstalovane ovladace na LAN. To by nebol problem, za 5 minut bolo po nom. Pocas instalacie som si vsimol vec z ktorej ma skoro porazilo. Totizto jemu WiFi islo. Hned som si odpisal ake ma ovladace. Doma som si ich stiahol. A nezamyslal som sa nad tym, preco vyrobca dodava ovladace Intel Wireles ked je notebook vybaveny cipom Broadcom :D Ale ako hovorim, okolo 9 hodiny vecer sa konecne na mojom notebooku rozsvietila kontrolka signalizujuca cinnost WiFi. A kedze som hned chcel zrealizovat svoj sen o mobilite hned som na notebooku s VISTOU vytvoril pripojenie adhoc, pri otazke "share intrernet connection with this network" som odpovedal logicky YES. Nastavil som sifrovanie na otvorene a dal som vytvorit. Na druhom NB s XP som dal hladat siete, naslo tu moju dal som pripojit, pripojilo sa, nacitalo sietovu adresu a islo...Lenze dneska to akosi tak pekne nejde. Totizto vzdy asi po hodine spojenie padne. Ked ho chcem obnovit, pri nacitavani sietovej adresy padne. Pomoze toto (vsetko popisovane na notebooku s VISTOU, teda na tom, na ktorom vytvaram spojenie a ktory je pevne pripojeny na net) odstranenie spojenia, pokus o vytvorenie noveho a nasledne zistenie ze "wireless network connection is disabled" a neda sa povolit, nasledny restart, vytvorenie novej bezdrotovej siete, potom sa XP notebookom napojim na novovytvorenu siet a vsetko ide bez problemov, po niekolkych hodinach pripojenia sa problem opakuje bez zjavnej priciny. Preco sa to robi? v com je chyba? Ako to mam napravit? vdaka za pomoc
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

joži

Príspevok od používateľa joži » 19 Apr 2008, 16:29

Ak mas ACER, ASUS, MSI alebo inaksi posuk tak sa ani necuduj. kup si HP, Compaq alebo IBM a mas po starostach

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 19 Apr 2008, 16:31

notebook na ktorom mi wifi neslo je acer a je tam XP, bohuzial na nom wifi spolahlivo pracuje. Problemovy je notebook HP s operacnym systemom WINDOWS VISTA :evil: aspon myslim ze problemovy, ale keby nebol tak by urcite sam odseba bez priciny nevypinal wifi
0
Naposledy upravil/-a bobor1992 v 19 Apr 2008, 16:46, upravené celkom 1 krát.
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

joži

Príspevok od používateľa joži » 19 Apr 2008, 16:45

na podpore na HP strankach si nennasiel upgrade wifi karty?

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 19 Apr 2008, 16:48

Skusim pozriet trochu neskor lebo teraz je tam brat a nebude to len nejaka velmi blbo vyriesena funkcia na usporu energie?
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

joži

Príspevok od používateľa joži » 19 Apr 2008, 17:02

byva aj utilita na spravu napajania. ja osobne by som ani jeden ovladac co ti dali k notebooku nedaval, moze to byt uz stare, nakolko ak boli chybne tak na internete v sekcii podpora najdes najnovsie ovladace a spravu

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 19 Apr 2008, 17:05

V tom aceri mam najnovsie a v HP neviem vzhladom na to aky je tam OS si na instalaciu novych velmi netrufam. A pred chvilkou zasa. Resetol som 4x Acer dokonca aj preinstaloval drivery na wifi a nic. A resetol som HP tak to fici ako najate
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

joži

Príspevok od používateľa joži » 19 Apr 2008, 17:39

tak kde mas chybu v acery si HP?

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 19 Apr 2008, 17:41

Vyzera to ze v HP pretoze keby bol problem v aceri vyriesil by sa jeho restartom, bohuzial problem sa vzdey vyriesi restartom HP
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

joži

Príspevok od používateľa joži » 19 Apr 2008, 17:45

skus to s tymi ovladacmi na strankach HP

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 19 Apr 2008, 23:44

Problem nebude v ovladacoch ale v OS. Pretoze to ON vypina wifi cip. Problem je ako to nastavit aby to nerobil. Ked som po pomerne dlhom hladani nasiel spravcu zariadeni a zrusil som moznost povolit pocitacu vypinat zariadenie...noo este to musim skusit. Inak bol som s ACEROM vonka a napichol som sa do wifi kamosovmu susedovi lebo to tiez nema zabezpecene a tam to islo v pohode. A potom vybehol von ze co je to v sieti a to ja tak sme isli dnuka a hrali CS takisto bez padu a to boli asi 2 hodiny
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

dodo_ba
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 963
Dátum registrácie: 09 Apr 2007, 00:00
Vek: 37

Príspevok od používateľa dodo_ba » 20 Apr 2008, 13:16

bobor mam ten isty problem s wifi, mam wifi router v izbe a na druhom PC je wifi karta, ak zapnem PC tak sa normalne načítava a najde spojenie, signál výborný, ale tiez po pol hodine to padne, a ak dám obnoviť zoznam sietí tak nič iba niekedy, alebo na spojenie tlačidlom opraviť a vtedy tiež ide, ale je to pičo.vina ak mam davať stale orpavovať a niekedy to vôbec nejde, tak restart a po pol hodine zas, neviem dá sa tomuto niako predísť, router zyxel p-600 a karta tiez niaky zyxel, ale mal by sa casom typke dojsť pozreť :(
0

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 20 Apr 2008, 13:22

A aky mas OS? Ak teraz povies ze mas Vistu tak vieme na com sme obaja
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

joži

Príspevok od používateľa joži » 20 Apr 2008, 14:47

ja ma stary COMPAQ Armadu M700 mam na nom XP, Wifi kartu Edimax a Wifi router Vigor 2600 a nic mi nepada

Používateľov profilový obrázok
bobor1992
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2761
Dátum registrácie: 17 Apr 2007, 00:00
Bydlisko: Zvolen
Vek: 31

Príspevok od používateľa bobor1992 » 20 Apr 2008, 19:04

XP je XP a VIGOR je VIGOR asi tak :D
0
Väčšina ľudí z PC a Elektro fór zjavne potrebuje počítač, na ktorom cez deň konštruuje vesmírne lode v AutoCADe a zároveň pri tom hrá Crysis a potom celú noc renderuje 3D scény pre chystané pokračovanie Shreka a popri tom ešte strihá Full HD video.

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok