Premnozene Wifi siete

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa daqq » 25 Jan 2012, 10:40

Caute,

Mam problem - v oblasti kde byvam su premnozene wifi siete. Neprejavuje sa to moc doobeda (kym ludia niesu doma), ale ked dojdu domov, tak mam ~50% ping drop, rychlost mi klesne na nieco smiesne atd. Teda, aspon take mam podozrenie, ze sa to navzajom bije. Monitorovaci programcokom som zistil az 25 sieti v mojom okoli.

Moje otazky:
1. Je toto naozaj zdroj problemu? Ze sa siete navzajom rusia?
2. Ako je to najlepsie mozne riesit? Na 5 GHz wifi nemozem ist (notebook mi to nepodpori).

Lebo uz ma to zacina naozaj hnevat. Pripojenim to neni, ked idem cez drat rychlost je bezproblemova.

Diky,

David
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Jan 2012, 10:44

25 sieti je vela. Je to mozne, ze sa rusia. Mna tak susedia rusili. ten isty kanal ako ja, zariadenia pravdepodobne blizko seba, vykon na max. Riesenie by mohlo byt pouzit smerovu antenu, nasmerovanu na +- miesto kde je ntb. A zmenit kanal, ak sa da na taky, kde je najmenej sieti, a maju najslabsi signal.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

NySher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: ZH / ZA
Vek: 30

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa NySher » 25 Jan 2012, 10:45

Skús vo svojom routri zmeniť kanál na ktorom vysiela... Možno pomôže...

//Pocitujlasku bol prvý :D
0
:)

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa daqq » 25 Jan 2012, 11:02

Dakujem za odpovede. Pevne nastavenie kanalu na nepouzity som uz skusal, a na istu dobu to pomohlo. Bohuzial asi pribudli nove.

V prilohe prikladam jednu zo situacii co bola (ja som dnet).

Smerova antena neni uplne vhodnym riesenim, lebo pouzivame wifi viaceri.
Prílohy
wifiFuckedUp.png
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa Washu » 25 Jan 2012, 11:17

Jedine co ti pomoze je 5GHz, ale za par rokov bude aj to pasmo zasvinene rovnako ako 2.4GHz.
Kym bude moda ku vsetkemu davat wifi tak sa to nezlepsi :(
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

NySher
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 566
Dátum registrácie: 25 Aug 2009, 00:00
Bydlisko: ZH / ZA
Vek: 30

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa NySher » 25 Jan 2012, 11:21

Ako píše Washu tu už asi pomôže len 5GHz... skús sa poobzerať po 5GHz karte do miniPCIe + ant. Namontovať do NTB atď...
0
:)

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa daqq » 25 Jan 2012, 11:30

Ach jo. Já bych všechny ty wifi a počítače zakázala.
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa Washu » 25 Jan 2012, 11:36

Srandicky. Skus sa pozriet na nejakom spektralnom analyzatore na ISM pasma taka 433MHz alebo 2.4GHz, to je vysloveny humus.
Tempom akym pribuda wifi zariadeni zachvilu bude sektrum tak zasvinene ze nebudu fungovat ani meter od anteny.
Podlamna, kabel pokial je to coilen trochu mozne je najlepsim riesenim.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa kubo150 » 25 Jan 2012, 11:36

Ja by som skúsil kanál 4, 13, 9, a 7 nemá nikto? A - 50 nieje zlý signál, tvoj AP je pomerne dobrý.

Častým problémom spojenia u wifi býva práve to, že klient má slabý vysielací výkon. Veľa krát sa ti môže stať, že na napr na NB máš 100% signál, ale ani za prd sa nemôžeš pripojiť. Je to práve pre to, že wifi ako vieme je obojsmerná komunikácia, a na aké také spojenie treba dáta aj odoslať, a ak jedna cesta vypadne, tak smola. NB mávajú niekedy dosť slabé wifiny. Takže skús si zohnať kartu čo má silnejší signál, alebo to v PC nejak nastav, alebo kúp externého klienta, niektorý vedia byť až doterne silný, a spoja sa tam, kde ostatné zlyhávajú.
Poprípade môžeš kartu vymeniť aj za takú, čo má ABG, poprípade ABGN, ale tie majú až 3 antény, a nemusí ti to potom sedieť do NB. Predpokladám že máš novší NB už na mini PCI expres, tak tam by s kartami nemal byť problém, aby si nemusel použiť otravný externý adaptér.

A napadá ma aj taký nepekný nápad, ak bývaš v paneláku, a ak by boli tí zmetci naozaj dosť dorerný, na surovo by som ich dočasne riešil širokopásmovým rušičom, pokiaľ by si to neporiešili inak.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
daqq
Power user
Power user
Príspevky: 2528
Dátum registrácie: 10 Jún 2008, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 36
Kontaktovať používateľa:

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa daqq » 25 Jan 2012, 12:49

Ja by som skúsil kanál 4, 13, 9, a 7 nemá nikto? A - 50 nieje zlý signál, tvoj AP je pomerne dobrý.
Hej, merane zhruba 6 metrov od mojho routra. Co sa prestavenia kanalu tyka, no dufal som v dake dlhodobejsie riesenie.

Diky za odpovede chalani, holt, neostava nic ine, ako vybrat magnetron z mikrovlnky a namierit na susedov router :-)
0
Outsource your thinking: Get religious!
Zistenie: Ked robite sucasne v C, C++, C#, Matlabe, trocha pokukujete po VHDL, sialenstvo nemoze byt daleko...este stastie, ze som lietadlo a nemam tieto problemy.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 25 Jan 2012, 13:36

Ak je to komplet výpis sietí / kanálov čo máš doma tak sú obsadené : 1,2,4,5,6,9,10,11,13.
Kanále : 3,7,8,12 sú volné .
Ešte taká maličkosť - pokiaľ ti podporuje router kanál 14 tak si ho hoď naň (ten kanál je oficiálne povolený iba v Japonsku pre nízko výkonné domáce zariadenia ale pokiaľ ti ho poskytuje , prečo nie).

Ďalšia vec je aký mód ten ktorý kanál má : B;G B+G - záleží aj na tom ...
Keď chceš rušiť susedovi WIFI stačí ak sa nastavíš na jeho kanál, spravíš "vysielač " zo svojho AP a po nejakom čase bude sused zničoho nič hromžiť ...
Ako sa tu už písalo - ak sa to dá rieš to káblom (sám mám doma spravenú "menšiu" domácu sieť - 3 PC + 2 Wifi/jedno smerové a jedno na domácu sieť na NTB ).Každopádne predtým než som si to dal dokopy som pomeral kde aké siete v mojom okolí sú a na ktorých kanáloch a dal som sa na nepoužívaný kanál....

Riešením by bolo aj to 5 GHz - má určite viac ako 42 kanálov (síce je povolených v EU iba 19 )ale verím tomu že pre dáke "domáce" nízko výkonné využitie b sa ich dalo použiť oveľa viac :) .

No a poniektoré externé USB wifi majú ovela horšie vlastnosti ako wifi v NTB - mám odskúšané (kúpil som to najdrahšie a najlepšie USB wifi čo mali v obchode a z prekvapením som zistil že signál je o 50 - 70% horší ako signál na originál wifi v NTB :evil: ).
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 25 Jan 2012, 13:45

Skus sa pichnut na 13ty kanal, je tam len jedno zariadenie a ma slaby signal. Inak, ja som asi 2 mesiace kazdu sobotu menil kanal, lebo ma niekto rusil. Potom som to vyriesil tak, ze wifi pci karta, 20db antena plny vykon. Po dvoch dnoch uz bol klud, asi si konecne nastavili wifi, ked im to neslo :) a odvtedy uz cca rok a pol pokoj. :)
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa kubo150 » 25 Jan 2012, 14:28

Som mal na mysli poriadnú wifinu, niektoré svojim výkonom sú až za normami, a niekedy na predajni nevedia čo je dobré. Minule (pár rokov) som mal na skúšku WL-1600USB, stál 23€, a signál som na žiadnej wifine silnejší ešte nemal, a to mi prešlo rukami dosť wifín do USB, aj PCI do PC, a aj NTB. Takže do googla fráza "high power wireless usb adapter" a tam nájdeš, spíšeš zoznam, ak budeš na predajni seriozny, a budú mať niektorý z tých čo si si dal na zoznam, tak ti ho na deň na skúšku aj požičajú, ak im zaplatíš zálohu (cenu zariadenia). A potom uvidíš, či pomohlo alebo nie, a za skúšku nič nedáš.

A ano, wifi nestačí prímať, ale aj vysielať, to že máš dobrý signál na príjem je skôr záležitosť routra, pretože ho vysiela dostatočne silno, ale akonáhle sa snažíš o komunikáciu, tak to nejde, lebo klient je slabý. To že je -50, 6 m od routa, tak je rušený, ale ty nezmeráš, ako je silný signál ktorý sa vysiela z tvojho klienta (NTB), a aký vlastne príde k routru.

A všeobecne, čím nastavíš menšiu prenosovú rýchlosť, tým je prenos menej náchilný na rušenie, neviem aký máš rýchly net, ale ak máš len pár jednotiek Mb/s, tak nastav si normu B, a čo najmenšiu prenosovú rýchlosť.

Nemyslím si, že so svojim jedným wifi spraví susedovi problém, to by musel ten jeho AP byť blízko susedovho, alebo niekoľko tých AP mať zapnutých súčastne. Skor spraviť jednoduchý obvod, oscilátor ktorý bude kmitať na potrebnej frekvencii, a napáliť výkonu čo to dá.

A fakt najlepšie riešenie je ten kábel, budeš mať pokoj so všetkým.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

juro_dca
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 31 Jan 2012, 08:30

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa juro_dca » 31 Jan 2012, 15:03

Tiež som mal tento problém. Keď už tu pár ľudí hovorí o rušičkách, ja to riešim takouto metódou. Doma chytám cca. 35 wifín ( bývam na okraji mesta a mám 16 dB úzkosmerovú anténu) . Pozriem si kanále, ktoré sú free. Tam si samozrejme hodím môj. Pkiaľ žiadny iný kanál voľný nenájdem, Linuxom si pozisťujem pár hesiel, nakonektím sa na správcu a hodím routre na iné kanále, pekne po poradí, ako to umožňuje a na kt. routre sa dostanem . Zahrám si lego ;) ľuďom síce vypadne pripojenie, lebo preladením kanálu sa hodnotí ako nový router, ale prvé čo ľudia spraviaj e to, že sa pokúsia znovu pripojiť. A to sa im podarí . Odvtedy mám router na kanáli 13 a vládne tu pokoj .
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa psichac » 31 Jan 2012, 17:39

u mňa mám tiež cca 25-30 sieti a sem tam mi wifi proste vypadne,hned sa pripojí a ide dalje,niekdy však router (asus wl-520gu) spravi to že neviem čo ale proste moju wifi ani NENAJDE...pomaha iba tvrdy restart...kanal som skusil tiež vybrať najmenej používaný,lenže ak má niekto N sieť čo okupuje dva kanály (napr u mňa dosť časté 1+5) a ja vysielam na 3jke,a ešte pomimo su nejake sieťe na 2 a 4 že sa to prekrýva jak nechcem povedať čo...hruza...ale z mojej izby cez dve steny do má na noebooku furt -70 až -75dBi...u babky tam je to lepšie,iba asi 12 sieti...signál aj cez 3 železobetónky :D a ešte aj von...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
Thales
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 13834
Dátum registrácie: 07 Okt 2008, 00:00
Bydlisko: White Hill, Prague
Vek: 41
Kontaktovať používateľa:

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa Thales » 03 Mar 2012, 00:02

Nemáte bydlet na sídlišti, tam je vždycky bordel.

Ale k věci. Lídé jsou fakt neskutečně líní. Když ke mě někdo přijde tak chce WiFi i když mu říkám:
Tady máš kabel
Eeee - kabel... :roll:
No co se ti nelíbí?
Kdo se s tím má tahat.
Potřebuješ někam chodit?
Eeee, no ale tak - je to nepohodlné?
Jak nepohodlné když nepotřebuješ chodit sem a tam?
A no joooo...
0
Zapamatuj si:
- To že něco funguje neznamená že je to tak správně a už vůbec ne bezpečně.
- Je třeba se učit od těch co opravdu umí a ne od těch co si jen myslí že to umí

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 03 Mar 2012, 09:00

Keby sa v bytovke - paneláku vedelo dohodnúť dostatočné množstvo ľudí o "prevádzkovaní bytovkovej - panelákovej" wifi siete tak by ste tam tiež nemali taký bordel .
Nájsť nejakého providera ktorý by vyhovoval čo možno najväčšiemu počtu užívateľov .Pichnúť tam 1 pomerne silný (ani nie sila signálu ako počet užívateľov - klasické zvládnu ak sa dobre pamätám 250 užívateľov súčasne).Dať dákemu človeku prístup na správu tohto AP bodu.Dohodnúť sa na tom aké šifrovanie sa použije - minimum asi WEP / no ale ak by súhlasila väčšina tak by to mohlo byť aj WPA + obmedziť prístup pomocou MAC filtering.
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 03 Mar 2012, 09:09

Albi: dobra myslienka, ale pri predstave, ze napr. 10 ludi zacne tahat torrenty, klient nenastaveny, takze urobi zbytocnych 50-100 pripojeni, ten router sa musi potesit.
Uplne by stacilo, keby si stiahli signal na min, v 3 izbovom byte vzdusnou ciarou od jedneho konca po druhy, cez stupacky mam signal v pohode, min. vykon a nerusim 5 poschodi okolo seba.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
AlbiDartanan
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 1899
Dátum registrácie: 09 Júl 2009, 00:00
Vek: 39

Re: Premnozene Wifi siete

Príspevok od používateľa AlbiDartanan » 03 Mar 2012, 16:32

Wifi router z bandwidth manažment + manažment počtu pripojení na jednu IP / MAC adresu (no a to do toho vidím "iba" ako užívateľ svojej domácej siete - viem si predstaviť že keby sa ku tomu prizval fundovaný odborník ktorý niečo také študoval vedel by to spraviť ako nič - teda určite by mu možno napadlo aj niečo lepšie ).

Ak sa dobre pamätám tak v Čechách čo sú občianske združenia CZFree je v podmienkach zmluvy zo združením nejaká takáto klauzula :
Pokiaľ chcete niečo sťahovať cez torent najskorej sa uistite či to nemá váš známy alebo sused ............

No a ak ma pamäť neklame tak tam sa popisuje aj čo sa udeje z tými "nepodarkami :axe: " čo budú sieť zaťažovať často .............
0
"Possible is that which can be done immediately, impossible that which takes a little longer..."
intitle:"index of " XXX YYY -html -htm -php -asp -cf -gsp
Mamont. Largest FTP Search Engine = http://www.mmnt.ru/int/
http://www.mmnt.net/

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok