Rušenie TV kabel vs. LAN kabel

Moderátori: psichac, Moderátori

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Rušenie TV kabel vs. LAN kabel

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2012, 14:43

Ahojte,
Môžem tesne vedľa seba potiahnúť kabel z tv antény a netienený (UTP) LAN kabel na vzdialenosť asi 20m?
Nebudu sa navzájom rušiť?
Alebo pre istotu použijem tieneny (STP) LAN kabel?
Alebo to nepomôže a nemam ich ťahať pri sebe.

Momentálne mám na streche na jednom stožiari aj TV anténu (MMDS) a aj mikrovlnnú anténu na internet.
Pod stoziarom mám AP + router. Aj na stoziari sú kable tesne vedľa seba a aj v stene až do izby idú vedľa seba.
Mám tam použitý netienený (UTP) LAN kabel. A momentálne mi internet rusi tv signál (objavujú sa jemné rušivé čiary v telke.
Pomôže mi tieneny kabel, alebo internetovú anténu mám dať na iný stoziar?
0

Používateľov profilový obrázok
Washu
Power user
Power user
Príspevky: 4521
Dátum registrácie: 15 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Multiverse
Vek: -1998
Kontaktovať používateľa:

Re: Rušenie TV kabel vs. LAN kabel

Príspevok od používateľa Washu » 30 Máj 2012, 15:15

Ta WiFi je 2.4GHz, predpokladam. Zdrojom rusenia bude najskor prave wifi. Na kable by som odporucal odrusovacie ferity v tomto pripade.
Zdrojom rusenia je podlamna samotne AP pripadne kabel medzi AP a antenou, nozno aj samotna antena wifi.
Samozrejme tieneny STP urcite pomoze ale najprv odporuvam riesit samotny zdroj rusenia.
0
It doesn't matter how beautiful your theory is, it doesn't matter how smart you are. If it doesn't agree with experiment, it's wrong
(Richard Feynman)

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Rušenie TV kabel vs. LAN kabel

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 30 Máj 2012, 17:06

moj tip bude antena.
koaxial je tieneny, takze rusenie cez kabel by tam nemalo byt. Skor sa tam "biju" 2.4GHz zariadenia, ked su blizko seba. Skus odpojit antenu, ap nechaj zapnuty, ci to rusenie bude stale.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

romiadam
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 4418
Dátum registrácie: 09 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Wicklow, Irsko
Vek: 47

Re: Rušenie TV kabel vs. LAN kabel

Príspevok od používateľa romiadam » 30 Máj 2012, 18:28

Áno, je to 2.4GHz wifi anténa. Tie čiarky v TV sa mi hlavne objavujú ked je internet aktívny (niekto surfuje alebo sa niečo sťahuje).
Máme plochu strechu, takže by nebol veľký problém premiestniť trocha nabok anténu aj s APckom. Čo myslíte, vtedy by už to nemalo rušiť, aj ked potom tv kabel aj LAN kabel budú zvedené zo strechy tesne vedľa seba (v elektrikarskej rurke)?
0
Prepáčte mi za diakritiku a preklepy - väčšinou píšem z mobilu a ENG klavesnice.
(výroky nemenovaného člena fóra:) ...základy elektrotechniky ovládam dokonale, tak napr. taký tyristor neviem ako presne funguje

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok