problem s netom-disconecting

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa lubbo7 » 29 Júl 2012, 19:06

cus,mam novy net,a v poslednej dobe mi blbne-najlepsie sa to da spozorovat pri hrani hier-napr trackmania-hram a ked mi vypadne net,tak ma to hned vyhodi zo serveru-ale nevypadne mi to napr na 20 minut,ale padne mi to a hned nato mi ide pripojit sa do hry a hned nato mi to zas padne
snad ste to pochopili-skratka ako keby som chvilkami bol bez netu -ale pritom pc je stale pripojene a ani nehlasi chybu

pripada mi to ako keby bolo nieco nastavene tak,ze pri urcitej neaktivite/resp urcitej udalosti sa mi restartuje pripojenie(router?karta v pc?)
snad to pochopite,tazko sa to opisuje

na nete som cital ze to moze byt nieco s dns-poradte pls ohladom tohto sa vobec nevyznam
dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa remusator » 29 Júl 2012, 19:16

Mne sa podobné stávalo, no nebolo to pri hraní.
Bolo to pri sťahovaní z P2P. Na XPčku to fungovalo ok, no 7čka priniesla potiaže. Vyzeralo to na driver od sieťovky, ale omyl.
V XP bolo povolených maximálne 100 half-open portov, 7 to už nemala limitované.

Nakoniec bola chyba v routeri. Nezvládal tú záťaž. Ono nešlo ani tak o dátový tok, ako o veľa otvorených spojení. Pomohlo mi dať tam custom FW - ddWRT. Odvtedy sa z mojej wl500gP stala nová mašina.
Skús sa napojiť cez kábel napriamo, či to bude robiť stále.
0

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa lubbo7 » 29 Júl 2012, 19:28

no pri prezerani stranok som to nepostrehol,kedze to boli len kratke ''vypadky''
spustenu som mal len jednu hru,utorrent vypnuty
a kablom sa napojit nemozem,kedze mam pc daleko od routera
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa psichac » 29 Júl 2012, 20:34

skus isť na pingtest.net a zmeraj linku,môj preferovaný server je Viedeň - najlepšie výsledky...
prvé meria packetloss - pošle 250 paketov a očakáva ich návrat...tam zistíš či sa niekde nestrácajú,potom meria ping a jitter...prípadne si otvor cmd a napíš tam napr : ping -t www.six.sk a daj enter...bude to pingovať pokým to nevypneš ctrl+c, tiež uvidíš ak to vypadne...
a všímaj si čas kedy to vypadne, ja mám u babky taký problém s netom že vždy deň čo deň o 22:00 vypadne na 10-30sekund "niekde" na prepojení ku mne (idem cez 7 routrov takže som celý happy :/ )
prípadne tiež skús v cmd : tracert www.six.sk tam zistíš cez koľko hopov/routrov ideš von...a ak zistíš že ti to vypadáva v nejakom +- rovnakom čase, tak si otvor x cmd okien (podľa počtu hopov) a pinguj kažý hop-zistíš kde to vypadne...

inač,komp máš ako pripojený? kábel/wifi? a tiež internet? metalika/optika/wifi?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa lubbo7 » 30 Júl 2012, 20:13

mam cez wifi,a robi to len takto navecer
a cez cmd mi pise obcas :request timed out
-neviem preco,ale to neustale padanie ma uz serie
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa psichac » 30 Júl 2012, 20:22

tak skus takto na vecer pingovat len wifi router,aby si zistil či to robí on alebo nie...
ano to request timed-out je chyba-strata odozvy...
kde si ju mal?ked si čo pingoval? skús aj tracert a pinguj postupne IP adresy až po tú kde budeš mať napísaný nejaký hostname (nie len číslo ale aj meno-to by mal byť už "internet" - tu nemusíš)
a ta chyba na pingtest.net - máš nainštalovanú javu a plugin v prehliadači?packet los to potrebuje...

a...stiahni si do pc nap InSSIDer a pozri si wifi pásmo že či ti niekto neruší wifinu-ak hej zmeň kanál na nejaký najmenej zarušený...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa lubbo7 » 30 Júl 2012, 20:25

no a teraz ma to disconectlo aj bez toho aby mi to v cmd nieco napisalo

..ako mam pingoval len router?
a co kde som mal? pingoval som ten six.sk

a ako mam pingovat postupne vsetky adresy? v akom rozsahu?
sry mozno mam blbe otazky ale moc sa do toho nerozumiem (vobec :D)
*edit
a ten inssider mi zobrazuje len moju wifinu,dalsie 2 maju velmi malinku amplitudu ..a ako mam zmenit pasmo?
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa psichac » 30 Júl 2012, 20:39

tak skusim polopatisticky :)
do cmd napíš ipconfig/all
nájdi tam niečo ako východzí brána/deafult gateway/predvolená brána...tá IP je tvoj router.
potom daj do cmd ping -t ip_adresa_routra a daj enter a sleduj...priapdne enchaj bežať a potom daj len ctrl+c a vo výsledkoch uvidíš či si nejaký paket stratil...ak áno odporúčam InSSIDer a preskenovať wifi pásmo-možné rušenie...ak nie tak možno slabý signál alebo router...
ak bude všetko v poriadku tak skús pingovať napr ten http://www.six.sk alebo hociaku inu stranku (napr aj forum)...a ak budeš vidieť výpadky tak potom pokračuj dalším krokom...
otvor cmd a napíš tracert http://www.six.sk a daj enter---dostaneš niečo podobné ako dole príloha...
ta prva IP adresa (prvý hop) je tvoj router ten nás nemusí zaujímať...ten sme testovali minule...
záleží od toho čo tam bude dalej...ak budeš mať dalej ešte nejaké IP adresy bez mena otvor si dalšie cmd okno a napíš tam ping -t ip_adresa a enter,sleduj ak nevypadne tak ctrl+c a pokračuj dalšou IP adresou bez mena...až kým nenarazíš na IP adresu s menom (hostname) to bude už napr brána providera...pokial do vtedy nezaznamenáš výpadok tak je možné že má nejakú chybu dodávaťeľ pripojenia pre tvojho ISP alebo že blbne server hry...ak ti vyhodí request timed out počaj pingovania nejakej z IP adresi cez ktorú ideš tak kontaktuj providera,možno mu aj rovno napíš kde to vypadáva a nech porieši nápravu :)
Prílohy
tracert.PNG
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa lubbo7 » 30 Júl 2012, 20:52

takze mam 2x cmd jedno ktore mi ukazuje ping na moj pc a-www.six.sk a druhe ktore mi ukazuje ping moj router-moj pc?
spravne som to pochopil?
a teraz ak mi napise chybu v prvom pripade,tak je chyba od providera a ked v druhom tak je chyba v routeri?


a ten program mam ale neviem ako to mam preskenovat-nevyznam sa v tom

Kód: Vybrať všetko

http://imgupload.sk/viewer.php?file=vazc46ispjltqkjatsl1.bmp
edit* tu je vypis z toho tracertu


*edit2
cize vlastne teoreticky si otvorim cmdcka so vsetkymi adresami z toho vypisu a kde mi to bude pisat chybu,tak tam je problem?
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa psichac » 30 Júl 2012, 21:10

lubbo7 napísal:takze mam 2x cmd jedno ktore mi ukazuje ping na moj pc a-www.six.sk a druhe ktore mi ukazuje ping moj router-moj pc?
spravne som to pochopil?
a teraz ak mi napise chybu v prvom pripade,tak je chyba od providera a ked v druhom tak je chyba v routeri?
ano to je v pohode...
v tom programe tam si daj kartu 2,4GHz time graph, tam uvidíš aká sieť na akom kanále vysiela...ale ak chytíš len dve tri siete myslím že bepredmetné..ked tak si všimni ešte aký máš signál ale asi budeš mať dorbý...
no v tom screenshote...už to čo je ttx00.... to je brana providera, tie IP adresy čo su predtým,to su routre cez ktoré ideš von,na tých môže byť chyba...
tie IP adresy opinguješ (cmd>ping -t ip_adresa) a ano tam kde bude vypadavať-tam niečo blbne...napísať providerovy...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
lubbo7
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 628
Dátum registrácie: 06 Mar 2010, 00:00
Bydlisko: TN
Vek: 34

Re: problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa lubbo7 » 30 Júl 2012, 21:16

ok,diki moc za rady a za navod,teraz to prestalo vypadavat,ked nieco zistim napisem
0

besttracker
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 28 Okt 2010, 00:00
Vek: 36

Re: problem s netom-disconecting

Príspevok od používateľa besttracker » 10 Aug 2012, 21:34

mne nieco obdobne robil antivirus ,konkretne nejaky ochrany stit,po case mi prestal ist ako keby net...ked som ho vypol islo vsetko v pohode,prestalo to ked som nanovo pridal vynimky,noci tam uz boli pridane,a uz to ide pol roka OK
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok