prehliadač obrázkov a faxov-,,vymazanie" ...?

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

prehliadač obrázkov a faxov-,,vymazanie" ...?

Príspevok od používateľa 5ko » 06 Okt 2012, 23:46

Všimol som si, že ked občas dostanem e mail,kde sú ako prílohy fotografie, a otvoria sa v- prehliadači obrázkov a faxov -, tak sa pri klikaní na šípky dolava a dooprava zobrazujú aj ,nepriložené",ale akoby skryto odoslané aj iné fotky,ktoré neboli súčasťou prílohy,ale sa nachádzali v nejakom priečinku.To iste sa deje aj ked ja odošlem mail s prílohou ako fotka,že s ňou odíde aj kopa dalších ,ktoré sú niekde zašité v počítači.A ide mi o to, že sa neviem dopátrať,akým spôsobom ,môžem tomuto javu zabrániť,prípadne ako ich všetky naraz vymazať, resp.,ako vymazať, či nastaviť prehliadač tak, aby to nerobil.Prípadne v čom je zašitý ten ,,prehliadač",ked ho neviem nájsť v programoch ani súčastiach windovsu.
Neviem , či som to dosť jasne napísal, lebo v tomto som trochu mimo, a nechcem si niečo v PC poprepínať , že to potom nebude fungovať ani tak. :wink:
Vďaka za rady vopred.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

skromny
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 685
Dátum registrácie: 16 Mar 2009, 00:00
Bydlisko: ...aj Bratislava

Re: prehliadač obrázkov a faxov-,,vymazanie" ...?

Príspevok od používateľa skromny » 06 Okt 2012, 23:59

Si si isty ze spolu s fotkou ktoru chces poslat odidu aj nejake dalsie? Osobne si nemyslim ze by to tak bolo, dany prehliadac len ukazuje vsetky obrazky ktore su v priecinku z ktoreho bol spusteny (kde bola ta fotka z ktorej sa spustil).

Ak ide o vstavany XPckovy "prehliadac", ten tusim pouziva na odkladanie tychto obrazkov docasny IE priecinok, skus (prepac, mam tu len anglicke XPcka, preklady si len tipujem)
  • - pusti Internet Explorer
    - chod do menu Tools --> Internet Options (nastroje --> moznosti internetu)
    - klikni na zalozke General (vseobecne)
    - pod polozkou Temporary Internet files klikni na Delete Files (docasne subory --> zmazat subory)
    - zakvacni kvacku Delete all offline content (vymazat offline obsah)
    - potvrd OK
Ak to nepojde - ake mas Windowsy? Predpokladam ze XP. Najskor sa spusta asi v priecinku "Dokumenty", popripade v jeho podpriecinku "Moje obrazky" - jeho umiestnenie zalezi od verzie Windowsov ktore mas, moze to byt napriklad "C:\Documents and Settings\5ko\My Documents\My Pictures" (treba len zmenit 5ko na meno pod akym si prihlaseny a v pripade ze mas CZ/SK system tak zmenit My Documents a My Pictures na Moje Dokumenty a Moje Obrazky (tusim sa to tak vola).

Ale ako som spominal - je to zrejme len "esteticky" problem, ak ho chces ale odstranit, skusil by som napriklad mat extra docasny priecinok kam by si si daval obrazky ktore chces poslat (si dostal) a nasledne ich odtial presuval do priecinku kde Ti uz nebudu vadit... cize ked z toho priecinku odosles fotku - a bude tam samojedina - nemal by mat dovod Ti ukazat nejake dalsie. malo by to ale mat na svedomi spustanie IE, cize horny postup by mal pomoct
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: prehliadač obrázkov a faxov-,,vymazanie" ...?

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Okt 2012, 00:16

W -XP,ale ked prezerám v PC všetky priečinky v mojich dokumentoch,downloudoch,obrázkoch,....nikde tie obrázky / zo stránok nie sú uložené a zrazu sa vynoria v tom prehliadači a viem isto že nie sú moje/napr.goglesatelitné mapy,ktoré som ja nepozeral,či všelijaké fragmenty z WEB stránok,rôzne čiarky ,rámiky ikony...takže to len prišlo odniekial s poštou.
Nemal som na mysli moje fotky,ale obrázky z WEBu.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
MIRDAS
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 14 Máj 2012, 12:20
Vek: 55

Re: prehliadač obrázkov a faxov-,,vymazanie" ...?

Príspevok od používateľa MIRDAS » 07 Okt 2012, 00:53

Pokud máš CCleaner, dej aby vymazal dočasné soubory, všechen bordel od prohlížečů a měl by být klid. Sám ty soubory budeš těžko hledat, protože některé adresáře jsou po instalaci windows skryté.
0

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10144
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: prehliadač obrázkov a faxov-,,vymazanie" ...?

Príspevok od používateľa 5ko » 07 Okt 2012, 01:04

Vďaka chlapi, aj som myslel, že to robia cookies,a podobné chujovinky,lebo ked som dal ich odstaňovanie, tak to zmizlo od tých mailov,len je zaujímavé, že to neboli len z môjho PC, ale aj z odosielatelovho PC.Vyskúšam si niečo poslať do práce a z práce domov a uvidím, čo tam bude.Skúsim nainštalovať ten Ccleener,ale problém bude asi správne vylúskať tú angličtinu,aby som si nevymazal náhodou aj plošák na MB :lol:

Skúsil som zaškrtnúť vymazanie hesiel ,tak ich vymazalo / heslá na svetelektro, som musel písať nanovo/
ale ked som nechal políčko volné, čiže asi - nevymazávať- tak ich vymazalo tak isto. :D no čo už , W je W. :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
Vojta
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1039
Dátum registrácie: 19 Nov 2011, 15:34
Bydlisko: Františkovy Lázně
Vek: 28
Kontaktovať používateľa:

Re: prehliadač obrázkov a faxov-,,vymazanie" ...?

Príspevok od používateľa Vojta » 26 Okt 2012, 11:18

5ko, CCleaner je přeložený do SK ;-) Stačí si to zvolit ve volbách ;-)
0
Můj profil na Google+
Pokud se vám doma válí nějaké 8mm videokazety, diskety ZIP, SATA HDD nebo PCIe GPU a nepotřebujete je, napište ;-)
Obrázok

Napísať odpoveď