Nežiadúca reklama

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa kubo150 » 01 Feb 2013, 23:40

Ludia zdar, neviete, ako odstrániť nežiadúce reklamy, ktoré mi generuje PC na každej stránke a na každom prehliadači? Pri každej stránke mi to vygeneruje iba raz, potom keď zavrem a znovu otvorím list s tou istou stránkou, už ju neukáže. Zakaždým je to iná reklama, niečo ako aj na facebooku dáva, tie automaticky generované reklamy. Vyhadzue mi ju v lavom dolnom rohu prehliadača, viď obrázok.
Raz mi aj pri hľadaní google po kliknutí na tlačítko hladať vyhodilo požiadavku na overenie, či som človek, alebo robot. 2x som po sebe musel správne opísať kód. A zaujmavosťou je, že ten notebook využívam ako príležitostný wifi adhoc pre HTC a aj pre iné notebooky, a na nich mi to robí potom tiež. Keď som na tom notebooku mal avast, tak ten ma stále varoval, že zablokoval nejaký divný link z googlu, zakaždým iný, a už ma to štvalo, lebo som PC milionkrát kontroloval aj z externého systému a nič. Po odinštalovaní avastu mi ESET6 už nekváka, ale začalo mi tam hádzať tie reklamy, a pochopil som, že ten avast nekvákal nadarmo :lol: .
Neviem čím to je, a preto sa obraciam na Vás, či niekto niečo podobné neriešil, lebo nechce sa mi za tým tráviť hodiny času, kým to zistím, kde to je skryté.
Prílohy
reklama.PNG
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

delmadord
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 13:18
Bydlisko: Kežmarok okolie

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa delmadord » 02 Feb 2013, 01:26

ja celkom spokojne zijem na kombinacii chrome + adblock, skusal si to?
0

Používateľov profilový obrázok
acheruspd
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 959
Dátum registrácie: 05 Júl 2010, 00:00
Bydlisko: Prievidza
Vek: 29

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa acheruspd » 02 Feb 2013, 08:52

ten adblock je fakt výborná aplikácia ,blokuje vyskakovačky,bočné reklamy a možeš vyblokovať aj to čo si ten program nevšimol a stránky sa načítavajú okamžite
0
{:-) ak si elektrikár nerob za drobáky,podrážaš tým všetkých elektrikárov {:-)

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa kubo150 » 02 Feb 2013, 09:29

Ono je jedno, aký prehliadaš, robí to na firefoxe, chrome, explorer, opera, a blokovanie nieje riešenie. Ono to nerobilo, ale nabehla mi tam "slovenská polícia", tú som zmazal, ale popri tom tam nabehlo aj toto. Avast mi to blokoval, ale aj tak sa o to sprehliadače snažili stiahnuť. Ono to je asi niekde v systéme zadefinované, alebo čo, keďže ono to pridáva do stránok a keď ten NTB využijem ako most ethernet-WIFI, tak aj na ostatných zariadeniach je to súčasťou stránok. Ono to tam automaticky pridá. Mohol by som systém preinštalovať, ale ja chcem vedieť, ako funguje to pridávanie, resp čo to spôsobuje.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa remusator » 02 Feb 2013, 09:33

Pozri sa v tej opere na addony. Podla mňa tam máš nejaký "toolbar"...
Ono sa to stane, keď inštaluješ programy a si neopatrný. Veľa free programov (daemon, utorrent atď...) ti ponúka inštaláciu super smajlíkov zadarmo, prípadne happy toolbar atď, pričom je automaticky odškrtnuté že to chceš.

Alebo pozri do pridať/odstrániť programy, či tam nenájdeš niečo zaujímavé..
0

alidedko

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa alidedko » 02 Feb 2013, 10:05

Naposledy upravil/-a alidedko v 02 Feb 2013, 10:07, upravené celkom 1 krát.

delmadord
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 11 Nov 2012, 13:18
Bydlisko: Kežmarok okolie

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa delmadord » 02 Feb 2013, 10:06

ak to teda nejde s adblockom tak napis na viry.cz/forum, dobra komunita, radi pomozu.
0

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa jardo181 » 02 Feb 2013, 10:17

ze eset 6 :) eset je len programovy doplnok zaberajuci pamat a miesto na disku. Preco platit firme ktora ti to nevrati. Nainstaluj si nejaky bezplatny AVG, Avast.. a neklikaj na vsetko comu nerozumies (YES / ANO) .. tie vyskakovacie okna urcite niesu sposobene virom?
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa kubo150 » 02 Feb 2013, 13:05

Ludia, ja niesom hlúpi, ako ste vy múdri. Ja viem dávno že nemám inštalovať toolbary a iné blbosti, a sám riešim takéto problémy.
Ako môže niekto napísať, že pozri si nastavenia v Opere, alebo inštalované toolbary, keď som povedal, že to robí na každom prehliadači, a ešte to automaticky modifikuje stránky, ktoré cez ten počítač tečú do iného, proste automaticky to tam prídá. Aj notebook, z ktorého teraz píšem som mal zapojený na net cez ad-hoc wifinu z toho spomínaného notebooku, no teraz som pripojený priamo cez kábel a nič mi nevyskakuje. Všetko som napísal, ako to funguje, a niekto mi tu trepne takú kravinu od veci. To je čo za blbosť? je to niekde v systéme pridaná do niečoho nejaká funkcia, ktorá modifikuje stránky. Ako píšem to znovu, ale podaktorí asi nevedia čítať s porozumením.
jardo181 napísal:ze eset 6 :) eset je len programovy doplnok zaberajuci pamat a miesto na disku. Preco platit firme ktora ti to nevrati. Nainstaluj si nejaky bezplatny AVG, Avast.. a neklikaj na vsetko comu nerozumies (YES / ANO) .. tie vyskakovacie okna urcite niesu sposobene virom?
Eset je celkom dobrý antivírus, AVG je nepodarok, Avast je tiež dobrý. A ja týmto firmám neplatím.
remusator napísal:Pozri sa v tej opere na addony. Podla mňa tam máš nejaký "toolbar"...
Ono sa to stane, keď inštaluješ programy a si neopatrný. Veľa free programov (daemon, utorrent atď...) ti ponúka inštaláciu super smajlíkov zadarmo, prípadne happy toolbar atď, pričom je automaticky odškrtnuté že to chceš.

Alebo pozri do pridať/odstrániť programy, či tam nenájdeš niečo zaujímavé..
Toto je pre mňa taká novinka, ako pre teba, že včera znamená, že je to deň pred dnešným, povedal som, že ak sa ten počítač poučije ako sieťový most, tak to robí aj na ostatných zariadeniach pripojených cez ten spomínaný PC.

Vravím, avast vedel, že tie pridané reklamy majú niečo spoločné s inejakám mallware, ale žiaden antivírus ni v systéme chybu nenašiel.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
remusator
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 2245
Dátum registrácie: 28 Apr 2010, 00:00
Vek: 34

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa remusator » 02 Feb 2013, 19:03

Sa nepytaj, ked si tak mudry... :butthead:
Takze podla teba ten tvoj virus rozbali pakety v ktorych su schovate stranky, pribali tam reklamu, a preposle na tvoj mobil..
:lol: :lol: :lol:
0

Používateľov profilový obrázok
DjBass
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 14 Okt 2010, 00:00
Bydlisko: Košice

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa DjBass » 02 Feb 2013, 19:44

Skús prejsť systém programom Malwarebytes Anti-Malware...
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa kubo150 » 03 Feb 2013, 09:01

remusator napísal:Sa nepytaj, ked si tak mudry... :butthead:
Takze podla teba ten tvoj virus rozbali pakety v ktorych su schovate stranky, pribali tam reklamu, a preposle na tvoj mobil..
:lol: :lol: :lol:
Toto je sranda, neprečíta si poriadne čo som napísal, napíše teda absolútnu hlúposť, a namiesto priznania si chyby radšej zoberie karmu mne. Keď tak, tak nieje to môj PC, je to PC môjho otca a chodia tam bratia a čo tam robia ja neriešim, riešim až keď sa niečo pokašle.

Je neuveritelné, ako si hneď ludia domýšlajú. Ja som položil problém, dostatočne som ho opísal, aby si každý utvoril názor a predstavil si čo sa deje. Nikoho som sa nepýtal, čo nemám inštalovať a iné, a myslím si, že k dostatočnému pochopeniu problému nebude treba popisovať, koho je to PC, a iné "súkromné" informácie. Neviem, ale problém som popísal celkom presne, vyjadroval som sa presne. Asi ti uniká podstata fungovania webu, keď tu píšeš o paketoch. Ja som len napísal, že to robí na akomkolvek prehliadači, nemám doma wifinu, a brat má HTC, a sa mi sťažoval, že mu to robí aj na mobile, tak som si povedal, že je to asi nejaký neviem čo, no raz som sa aj ja potreboval pripojiť cez túto adhocku na net, a urobilo to aj mne, a potom na kábli alebo inej wifi nič, tak si už sám vyvoď, ako to funguje, resp čo to spôsobuje. Ten systém nejak tie reklamy pridáva do tých stránok, a ako to robí neviem, preto sa pýtam.

Naozaj prepáč, ale vôbec si mi nepomohol.

Vďaka ostatným, poskúšam a uvidím, niektoré vírusy sa dokážu tak skryť do systému, že ich potom nevidno, tak možno je to aj môj prípad.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa psichac » 03 Feb 2013, 09:29

neskúšal si v správcovi úloh pozrieť spustené procesy? či tam nieje niečo podozrivé....prípadne v esete nástroje a bud ťiež spustené procesy alebo sieťová aktivita.
inač ten divný link z googlu čo si písal uplne na začiatku, nebolo to niečo ako adsens.google alebo pagead.google ? lebo to sú práve jedny zo stránok na generovanie tej ich platenej reklamy...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa jardo181 » 04 Feb 2013, 22:21

noa k to robi aj bratovy a nemas vir tak jedine provider primiesava reklamu do html. Skus SSL(https://) stranky ci je tam problem tiez.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa psichac » 05 Feb 2013, 06:47

Ne ne,to mu nerobi provider...on ma konekt v poradku,pokial je pripojeny priamo na ethernet, nie cez wifi z notebooku tak je ok,pokial wifi z booku,je problem...
on musi vyriesit ten book,internet ma v poriadku
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa kubo150 » 19 Feb 2013, 19:28

Konečne niekto chápe :)

Tak po dlhšej dobe som sa zase venoval tomu, mám aj screen čo mi zase google vypísal.

Skúšal som aj AD-Avare, ten niečo našiel, a vyzeralo, že to už nevypisuje, no dal som zase avast, reštartoval PC a zasypal ma varovaniami.

Pridávam aj screen z avastu, a niektoré linky, ktoré to blokuje:

http://google.com/cse/cse.js?cx=0027881 ... iwiz5rcilk

toto je myslím presný link, a nasledujúce sú len kúsky...

http://www.google-analytics.com/ga.js.......
http://www.google.com/js/suez/track.js.....
http://www.google.com/cse/cse.js?cx.....

Teraz to už zakaždým pridáva tie reklamy, nie len pri prvej návšteve danej stránky.
Eset SS mi nedávno niečo našiel, nejaký driver vraj bol nakazený a nešlo ho zmazať, nevenoval som tomu pozornosť, a teraz už ho nedetekuje, a nepamätám sa, čo to bol zač, ale mal v názve nejaké čísla a celkovo bol nezmyselný, no už tam taký nieje.
Prílohy
Overenie od googlu
Overenie od googlu
avast
avast
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa kubo150 » 19 Feb 2013, 19:32

A toto mi vyhodilo pri odosielaní predošlej správy :D
Prílohy
odosl.png
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa kubo150 » 26 Feb 2013, 02:39

Tak poradí niekto čo skúsiť ďalej? Začína ma to ale vážne nasierať, oni si narobia nejaké ich idiotné reklamy, a potom ma budú testovať či niesom robot :roll: Neviem aký teploš by mal zapotreby pridávať na oči nejaké reklamy tretej strany niekomu inému, a ešte takým sofistikovaným spôsobom. Začína mi to trochu páchnuť, že to ide od samotného googlu. Tie reklamy sú od googlu, to je jasné, potvrdzuje sa to aj tým že ma chcú testovať na "robotovosť", a tie linky svedčia o všetkom, tak na kieho frasa by nejaký ferko vytváral takú utilitku, čo mi tie reklamy bude srať všade kam sa dá. Eset bude rozdávať notebooky, ale s takouto kravinou si nevie rady, ba dokonca ani nevie čo sa vlastne deje. Rozmýšlam napísať aj do googlu, a aj do esetu, poprípade niekde inde, kde budú ochotný, ja som ochotný spraviť čo sa dá.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa psichac » 26 Feb 2013, 07:28

aký máš router?pozri v ňom alebo v manuály či podporuje tzv URL/web filter. doňho si nahádž tie adresy a mal by ich blokovať.
Prípadne sa niečo tuším dalo nastaviť v systéme, niekde nejaký hosts ale neviem nič konkrétne,neskúšal som to.Ja čo mám asus WL-520Gu a nezobrazuje mi ich.V prehliadači potom mám Adblock+ .
Google ani eset ti bohužial nepomôžu,reklamy na internete sú ako diery na slovenských cestách = úplne bežné :D

prípadne ako krajné riešenie,najkrajnejšie, je format a reinštal systému.bohužial podla toho čo si písal ma žiaden "medzistupeň" už nenapadá :(
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

felix000
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28 Feb 2013, 22:04

Re: Nežiadúca reklama

Príspevok od používateľa felix000 » 28 Feb 2013, 22:05

ahoj prosimta podarilo sa ti to odstratit bez reinst winu ? dakujem za odpoved
0

Napísať odpoveď