Wi-Fi

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
dorko20
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 10 Mar 2008, 00:00
Bydlisko: Lipt.Mikulas
Vek: 36

Wi-Fi

Príspevok od používateľa dorko20 » 06 Júl 2008, 10:40

Caute vsetci. Mam taky problem. Mam net urobeny takto: v PC mam sietovu kartu, z nej ide klasika kábel na strechu do AP-čka a AP-čko je spojene so smerovou antenou, ktorá je na streche. Tá uz sa spája s wifi vysielačom.
Teraz si ale idem kupit mobil s wifi a preto mi vŕta v hlave, ci by sa nejak nedalo "pichnut" na to AP-čko a mal by som v mobile net. Lenze bude to urcite chránené cez WEPko, ktoré mi ale moj provider zrejme neposkytne. Moznost kupit vlastny router abo AP-čko mi nevonia, lebo to ide do penazi dost. Myslíte že by sa dalo nejak s providerom dohodnut?
0

Používateľov profilový obrázok
Kado
Power user
Power user
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 02 Sep 2007, 00:00
Bydlisko: PB
Vek: 40

Príspevok od používateľa Kado » 06 Júl 2008, 12:56

V tvojom pripade je to zrejme jasne, potrebujes zohnat dalsie APcko resp router. Provider ma urcite zaheslovanu siet+mozno povoluje len MAc adresy urcitych apeciek (napr. tvoje AP na streche). Doma to mam wifi zapojene podobne. antena+AP=kabel k PC (max 4pc)....a tiez rozmyslam, ze si spravim domacu wifi, kedze mam aj NB a chcem mat net aj inde (nie len v izbe kde je Apcko) napr. vonku na dvore a tak...Ja to spravim nasledovne: kupim nejake lacnejsie router za 1000,-..umiestnim ho na nejakom "dobrom mieste", nastavim zaheslovanie resp. povolenie len mojej MAC adr. na NB , nastavim spravny vykon a je to...
0
Návrh zapojení s jednočipovými mikropočítačmi, tvorba programového vybavenia pre mikropočítače
http://www.jk-elektronika.info/index.html

predaj !!
http://svetelektro.com/modules.php?name ... 54#p549154

neznamy

Príspevok od používateľa neznamy » 06 Júl 2008, 16:44

tebe staci acces point,lebo router ti cez wifi neprima signal,iba vysiela,mam Vigor 2600 co uz je poriadny stroj a ten to neviem...

Napísať odpoveď