prepojenie dvoch wifi AP

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa pajky » 19 Apr 2013, 22:22

caute. mam neskutocny problem s prepojenim wifi AP cez ethernet. jedna sa o vigora 2700 ako hlavny a d-link 2641r.
skusal som kadeco. teraz som nastavil na oboch SSID to iste, aj hesla, adresa vigora 192.168.1.1, d-link 192.168.1.2 skudal som smerovat NAT na vigora, WDS.. ale ten d-link ho asi nepodporuje?

no a ono uz ked aj som bol pripojeny a vsetko sa tvarilo pri pripojeni cez d-link ze by malo ist /dhcp-dlink. dns,brana-vigor/ pisalo pristup na internet a stranky nenacitalo.

ma niekto ponatia ako by to slo?
popripade.. vigor musi ostat, tak zakupenie nejakeho ineho druheho AP? akeho? cez co sa to ma prepajat.. ??

dik
0

wwlado

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa wwlado » 19 Apr 2013, 22:39

WPA WEP nie vsetky rovnako podporuju. Mne sa stalo, nieco podobne, nakoniec som to riesil tak ako uz vzdy. Vypinam enkript a v Accsses control mam nastavenie iba tie MAC adresy, ktore pouzivam. Takze nikto iny mi do toho nemoze vstupit. A nemusim cakat, kym sa pri pripojeni sietovka "vybucka"

Co sa tyka IPciek, nieje to velmi stastny napad tomu druhemu priradovat 2. Skor by som mu dal aspon 100. Mozno, ze mas zapnuty PC, tak mozes mat tu istu adresu.

V AP (kliente) si nastavil BRANU aj DNSky na 192.168.1.1? Lebo to by vysvetlovalo, preco je pripojeny, len neide internet.

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 19 Apr 2013, 22:43

No počkaj, chceš ich prepojiť cez wifi? Akože jeden bude vysielať a druhý prijímať? V tom prípade ti to nepôjde. Sú do ADSL modemy a čo som pozeral sú použiteľné ako router alebo AP. Ak by si sa chcel jedným z nich pripojiť na ten druhý cez wifi, musel by mať aspoň jeden funkciu klient.
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa pajky » 19 Apr 2013, 23:28

este mozno ze by mohol byt problem s tym kryptovanim, snazil som sa dat tie iste, ale mozno som nedal. co som si bol isty ze su rovnake boli na dost nizkej urovni zabesp.

Ip adresi nam nastavene rozsahy.. do 10 sa neprideluje nic..je tam AP1,AP2,tlaciaren.. do 50 mam AP1 a od 50 AP2..
nevyznam sa v tom velmy, ale v tom vigorovy je nieco ze nastavenie IP pre NAT, a potom nastavenie IP pre rutovanie..
nastavenie DHCP..

v tom D-linku su dost orezane nastavenia

predtym mi to celkom aj slo sa z AP2 pripojit, potom sa cosi stalo a neslo to, ale to som myslel ze odpalilo switch v ceste medzi nimi, ale nejde mi to rozchodit

inak ako sa daju odpalit ethernet porty zariadeni? na NTB mi odysiel to siel kabel po zemi a jasne nozka stolicky rovno nan, tak som predpokladal skrat/pretazovanie trafa v porte/ smrt budenia....???

ten switch asi tiez chcipol, musim ho este odskusat..nemam cas teraz.. tam by mozno pripadala v uvahu burka, ale neviem ci to bolo presne v tedy..

a nie nie, ja ich chcem prepojit ethernet kablom.. AP1==>kabel==>AP2==>PC cez ETH/wifi
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa alidedko » 19 Apr 2013, 23:37

Ten d-link je do modu AP uplne ale uplne nevhodny. Tak ako snad vsetky DSL zariadenia od Trtkomu.
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 19 Apr 2013, 23:39

A nepripájaš náhodou druhý router cez WAN? Prepoj ich LAN-LAN, na jednom vypni DHCP a malo by to fungovať.
0

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa alidedko » 19 Apr 2013, 23:47

Jedna perlicka na zaver:
Skus si na tom d-linku zmenit jeho management IP alebo rovno celu podsiet v LAN. Na router sa uz bez resetu nedostanes, aj ked bude login OK. Bug, alebo poistka? :)

S tym vypnutym DHCP to niekedy ide, niekedy nie. To aby som ti radsej za pivo zohnal nejake ine AP, nie tieto calamady ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa pajky » 19 Apr 2013, 23:50

nie, je to LAN/LAN. myslis ze bude potom AP1 pridelovat IP aj AP2/klientom? v tom vigorovi nastavit dhcp ako?

http://avonet.cz/upload.cs/6/6d3eb0b4_1 ... 2700vg.pdf strana 39. hlavne co je ta 2.ip adresa a potom ako na toho releoveho agenta..
myslim ten obrazok
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa pajky » 19 Apr 2013, 23:53

skusal som na tom D-linku menit aj podsiet a nic. dostanes sa tam. cez telnet a uz ked sa s tym drbes tak rovno ako admin.. potrebujes zmenit rozsah adries pre login..
0

Ďuri12
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 677
Dátum registrácie: 10 Máj 2009, 00:00
Bydlisko: Novosad
Vek: 29

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa Ďuri12 » 19 Apr 2013, 23:54

Napríklad použi vigor ako hlavný naň napoj tej D-link. na vigore nechaj zapnuté DHCP, na D-linku ho vypni. IP-čky teoreticky môžeš nechať tak ako sú. ja mám v dome cez ten vigor takto zapojené ďalšie dva routre a neboli s tým žiadne problémy. Nič iné tam teoreticky netreba meniť.
0

Používateľov profilový obrázok
pajky
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 954
Dátum registrácie: 03 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: Cadca

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa pajky » 20 Apr 2013, 00:05

to som skusal uz davno snad ako prve :) ale skusim este :) musim si kupit nejaku knihu na toto lebo tieto nastavovacky ma oberaju o tmave vlasy :/

no dobre kupit nejaky original AP, ale aky, co je to za sluzbu, ktoru ja vlastne pozadujem?
0

OM4AJK
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 22 Apr 2010, 00:00
Bydlisko: Dubnica nad V8hom
Vek: 31
Kontaktovať používateľa:

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa OM4AJK » 23 Apr 2013, 09:39

Na D-Linku v nastaveniach WAN portu si nastav dynamické prideľovanie IP adresy, alebo Automatické DHCPčko .
Vo Vigore si do tabuľky zadaj na statické prideľovanie IPčky MAC adresu toho D-Linku a zadaj mu pevnú IP.
Keď pripojíš do D-Linku z WAN portu do LAN portu Vigora, načíta Ti automacitky IPčku z Vigora a net ti fičí spolahlivo . Max si zmeň masku podsiete a predvolenú bránu (prístupovú do rutra) aby sa ti nestalo, že keď pôjdeš do routrov, sa ti ozvú obidva a neprihlásiš sa.
Susedom so to vyriešil takto jednoducho a odvtedy 100 %. Nakoľko Vigor 2700 majú problémy aj so šifrovaním a ich Chipsetom (pri Wi-Fi sú niektoré modely veľmi pomalé).
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: prepojenie dvoch wifi AP

Príspevok od používateľa psichac » 23 Apr 2013, 09:47

šaak ale ten dlnik nema wan port je to adsl modem/router/wifi...
musi tam vypnut to DHCP,ja som robil toto iste ale s vigorom a slo to...dlink sa da hacknut,je na to navod na nete,da sa ziskat plny admin pristup...
prepoj to takto, z vigora hocktorreho LAN portu pripoj do dlinku do hocktoreho LAN portu,on bude len ako switch+AP a to chceš nie?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok