koncovky STP kábla

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
mirki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33

koncovky STP kábla

Príspevok od používateľa mirki » 31 Aug 2013, 18:10

Dobrý, potrebujem spojiť PC s routrom asi na vzdialenosť 15m. Kábel je vedený v stene v trubke. Použil som tienený STP kábel. A tak ma napadlo či mám dať na oba konce tienené koncovky alebo jeden tienený a jeden netienený. Lebo tak rozmýšľam že keď bude všetko tienené tak či sa nevytvorí nejaká zemná smyčka. Navyše PC a router sú pripojené na rôzne elektrické okruhy, samostatné hodiny. Takže potencial neutrálneho vodiča nebude rovnaký. či sa nebude vyrovnávať cez toto tienenie. Ďakujem :)
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: koncovky STP kábla

Príspevok od používateľa psichac » 31 Aug 2013, 21:06

tak my sme v robote vždy dávali tienené koncovky,stále sme tak robili.Ono skús sa pozreiť či aj PC/router má oplechovaný konektor (PC určite má, router môže/nemusí). A navyše ešte som nevidel router (v domácnosti,iked nejaký geek sa vždy nájde :D ) ktorý by bol napájaný 3žilovým vedením...
Každopádne, ja by som ho dal tienený

/tak ma napadlo že aj v baráku na chodbe je napr switch s 3pinom,kovový a v racku.všade FTP s tienenými koncovkami a u zákazníka v byte zásuvka, taktiež tienená. A neboli problémy...
Teda, jeden bol,u zákazníka odišiel TV (zdroj) a proste nejako sa dostalo napätie na tienenie scartu,tade do STB no a cesta vyššie popísaná, takže trochu uhorel kábel medzi zásuvkou a STB :D
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
mirki
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 323
Dátum registrácie: 08 Okt 2007, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 33

Re: koncovky STP kábla

Príspevok od používateľa mirki » 31 Aug 2013, 21:20

Správna pripomienka že sa mám pozrieť či sú konektory na Routri tienené a odpoveď znie že niesu, teraz ma napadlo že by fakt ani nemali byť kde pripojené, keďže je to normálny router dvojvodičovo pripojený k sieti. Takže ďakujem za postrčenie, kľudne tam môžem dať tienené koncovky :)
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: koncovky STP kábla

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 02 Sep 2013, 07:36

Tienene by mali byt len na jednom konci, v opacnom pripade, ako si napisal, by tam vznikla slucka. Nedaval by som koncovky na obe strany, nikdy nevies co tam o rok/dva pripojis, a v pripade problemov stravis zbytocne kopec casu hladanim problemu. Tienena sa zvykne davat blizsie k hlavnenu privodu (switch, router, koncovka v stene).
Riesil som problem s blikajucim lcd, a nakoniec to sposoboval tieneny kabel (na oboch koncoch boli tienene koncovky). Ked sa vymenil za normalny, tak problem zmizol.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Napísať odpoveď