Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Moderátori: psichac, Moderátori

manko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 17:01
Vek: 33

Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa manko » 27 Sep 2013, 17:12

Zdravím :)

Už dosť dlho sa mi ťahá problém z internetom . Mám doma na balkóne AP (NanoStation2 2,4GHz)(Indoor/Outdoor Dual-Polarity 10dBi CPE) Z neho ide kábel do napájania a dalej do WiFi routra (Tenda Model-W311r+) a kúpenú väčšiu anténu . Máme vo v dome na hornom poschodí AP a router su prepojené 5m UTP káblom . Pokračujeme káblom v stene do spodnej obývačky cca 8m kábla do stolového PC + Môj notebook cez WiFi . Internet je podla poskytovateľa 4mb/512kb Aktuálne meranie : http://www.speedtest.net/my-result/2995447004

Problém z internetom je nasledovný .
Ráno internet ide v poriadku môžem hrať online hry behať po forach ťahať hudbu filmy . Okolo obeda začnú výpadky online hra ide sem tam disconnect niekedy 500 až 8000 ms ... Rýchlosť internetu je tiež zvláštna lebo niekedy doobeda alebo v noci ide aj 8mb aj keď má ísť 4mb . a cez deň to vyzerá tak že keď ľudia prídu z práce a deti zo školy tak ide takto : http://www.speedtest.net/my-result/2988680181

Problém pretrváva už skoro rok a poskytovateľ keď pošle technika ten príde len doobeda a v tedy vždy internet ide linky z merania som im už poslal kopu ale proste na to z prepáčením serú ..... Nevedel by mi niekto z vás skúsených poradiť čo skúsiť otestovať zmerať ? Lebo už fakt neviem mám tu len tohoto poskytovateľa Telekom tu má len Dial-up a ISDN .... DSL ani aDSL tu nieje :roll:

Za všetky rady veľmi pekne ďakujem


Ešte aby som doplnil aj na notebooku aj na PC je chyba rovnaká cez WiFi aj cez kábel .
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa psichac » 27 Sep 2013, 18:00

ok,pojdem postupne...uplne...
aby si vylučil chybu tvojej tendy,zapoj kábel z PoEčka (krabička čo napája NanoStation) priamo do PC/notebooku a pomera. To len tak pre istotu,zrejme bude výsledok rovnaký ale toto by presne vyžadoval provider (ked sa vyhovára...)
Neviem či máš prístup (aj user stačí) do NanoStationa,možno nie čo by bola škoda, ale ak by si mal, pozri aké máš hodnoty signálu.
A...sprav prosímťa traceroute na napr http://www.six.sk (štart>spustiť>cmd a enter.tam napíš traceroute http://www.six.sk)
prvá adresa je ešte tvoja tenda (tú nepotrebuješ teraz)
dalš ktoré sú pod nou nás zaujimajú...otvor si dalšie cmd okno a napíš tam ping -t IPadresa a enter...necha kludne cely den a ideálne otvoriť n počet okien podla toho koľko IP ti ukáže,stačí po prvú verejnú IPčku...

ked by si sa ti zdalo že WTF? čo to od teba chcem... tak stačí ked sem hodíš screenshot tacertu ,už ti napíšem presne čo treba.
toto vedie k utvrdeniu chyby na strane providera,konkretne na ich AP (bode).

/teda, ešte taká teória : nemusí byť prioritne chyba u providera...Nano je 2,4GHz čo sa divím že ti nedali 5GHz...neviem,či si na sídlisku alebo nejaká štvrť rodinná domová ale hlavne na sídlisku je 2,4GHz vo všeobecnosti zarušené,takže môže nastať stav že provider ma technologiu/trasu ok ale proste rušia ta okolité wifiny (ked dojdu ludza z práce a pozapínajú si fb/gmail na mobiloch cez wifi...)
Ale je to len teória!,a osobne neverím že by to takto zrušilo linku, to by museli všetky wifi v okolí byť na tvojom kanále :)
takže sa stále prikláňam k neschopnosti ISP.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

manko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 17:01
Vek: 33

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa manko » 27 Sep 2013, 22:47

Tak začnem z tým tracetom . Obrázok


Ping som pustil kolko toho mám odsledovať ? ping je všade od 12 do 60 a niekedy nabehne 100 až 300 na ostatne ip z tracetu .

Edit : Bývam v malej dedinke máme tu vysielač na kopci cca 2km vzduchom wifi je tu akurát tak od suseda od vedla a oproti čo majú domáce aj to uplne slabý signál iné wifi v okolí nemám . :? ešte to musim skusit hlavne zajtra ked bude padať :)

Zatial dakujem :)
0

manko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 17:01
Vek: 33

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa manko » 28 Sep 2013, 12:14

Dnes ako obvykle doobeda v pohode a teraz sa to začalo :(

Obrázok


Meranie aj bez tendy stále rovnaké a do nano station ako zistím či mám user prístup ? dáke iné prihlasovacie udaje ?
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa psichac » 28 Sep 2013, 13:28

no,tieto výsledky podľa mňa znamenajú len dve možnosti :
1; nano má zlý signál
2; zlá infraštruktúra ISP (alebo nejaka chyba proste.ale pravdepodobnejšie ako 1. možnosť)

čiže u teba to je asi takto : tvoja lokálna sieť za tendou je 192.168.0.1 a predňou je sieť vytvorená nanostationom 192.168.11.1. to vidíš aj podľa pingov (kábel je kábel)
A ďalej je sieť ISP, čiže médiom je wifi.to vidíš aj podla pingu.
Ked zadáš do prehliadača 192.169.11.1 vypýta si to od teba prihlasovacie údaje? Ak áno, skús user a user prípadne si pozri zmluvu či ti provider nedal nejaký prístup (my sme zvykli zmeniť heslo na číslo zmluvy ale každý to môže mať inak.)

Každopádne tento posledný obrázok pošli providerovy nech si skontroluje bod/spoje.
Toto nieje chyba u teba.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

manko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 17:01
Vek: 33

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa manko » 28 Sep 2013, 13:47

Ked dám 192.168.11.1 tak mi ide dáky Air OS login ale na škatuli od nanostation je ip 192.168.1.20 a tam mi píše spravca stranky UBNT prosim prihlaste sa (normalne login okno do routra . Ked si dám na ich stránke vytlačiť konfiguračný protokol tak tam mam sposob pripojenia PPPoe id siete nezadané meno : moje heslo : 8 znakov .
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa psichac » 28 Sep 2013, 14:00

aha....nooo AirOS je systém bežiaci na všetkých UBNT produktoch, teda aj NanoStatione.
ešte tieto dve veci :
1; pozri v tende akú IP adresu má na WAN porte (niekde v statuse by to mohlo byť)
2; to "Ked si dám na ich stránke vytlačiť ..." To na akéj stránke? stránka providera? ak áno, to sú len údaje potrebné k overeniu,tj. bez nich ti PPPoE server ISP nepridelí IP adresu.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

manko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 17:01
Vek: 33

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa manko » 28 Sep 2013, 14:03

WAN IP 192.168.11.37 . Konfiguračný protokol vytlačím na stránke providera www.dtnet.sk v sekcii zakaznicka zona .
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa psichac » 28 Sep 2013, 14:13

ale...DTnet :)
no,takže oprava mojho predošlého tvrdenia :
Tvoja lokálna sieť za tendou je 192.168.0.1 a predňou je vnútorná LAN sieť patriaca providerovy,(a až pred ňou je internet :D ) takže to nano čo máš je len stanica, tj. klient bez nat/routing. Preto ti ho nevyhodí v tracerte.
To ale podľa údajov z pingu znamená že trasa tvojeNano<>bod DTnetu by mala byť ok a problém je (aj tak stále) na infraštruktúre DTnetu.

192.168.1.20 je len IP priradená tvojmu nanu, kedže nerobí routing tak ho kvázi nevidíš.Ale na ping/prehliadač reaguje.
Skús zadať tú IP do prehliadača a skús user/user alebo ubnt/ubnt ale zrejme nepojde ani jedno :(
Ešte sa skús pre istotu pozrieť na vrch nana,sú tam ledky,napíš/odfoť ktoré svietia.

/keď tak uvažujem tak mi stále vychádza problém na ich strane.teda problém komunikácie bod s IP 192.168.11.1 s okolitým svetom (presnejšie ich bránou 46.228.208.1)
Ja teraz skúšam pingať tvoju IP z ktorej si napísal príspevok (teda IP cez ktorú vystupuješ na internete),môže to byť dokonca tak že daný bod má pridelenú ako WAN IP práve tú verejnú a teda všeci v jeho dosahu čo sa naň pripájajú idú von cez jednu IP (teda natko klasicke)
A výsledok je asi takýto : (pre info,ping na six 10-15ms)a od 14.26 ti asi vypadol net :D lebo akože ping 600ms....no way...
Prílohy
dtnet_wifi.JPG
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

manko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 17:01
Vek: 33

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa manko » 28 Sep 2013, 14:24

Tak do nanostation sa nedá dostať . Signál na nane ukazuje plný Obrázok
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa psichac » 28 Sep 2013, 14:30

tak tým pádom koniec.
chyba na ich strane.bohužial.
ešte môžeš skúsiť obehať susedov u ktorých by si videl antenu smerujúci na vysielač či to aj im robí...
ak hej - jasna vec
ak nie - požiadaj o vymenu nana ale môj názor podľa dostupných faktov asi poznáš.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

manko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 17:01
Vek: 33

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa manko » 28 Sep 2013, 14:34

No kamoš aj susedovci maju podobné problémy ako ja ale kašlu na to kedže bazoš a facebook si pozrú aj ked má 500ms ale ja ked chcem hrať online hru tak mám smolu .... Poznáš DTnet ? :mrgreen:
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa psichac » 28 Sep 2013, 14:39

napíš/choj do DTnetu s tým že nielen tebe (toto je podstatné) to tak ide.Prípadne napíš nejaký email a podpíšte sa pod neho všetci tí komu to robí.
A to už budú musieť riešiť a nie tak že pošlú technika k zákazníkovy (ked to ide) ked je jasné že majú problém oni na sajte.

Nemám síce od nich net ale v meste kde som vyrastal (a kde mám babku) majú rozvody (metalika/optika) a aj wifi a ked som vyberal babke net tak som aj rozmýšľal...ale nakoniec som jej dal iného "providera"...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

manko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 17:01
Vek: 33

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa manko » 28 Sep 2013, 14:46

Dobre veľmi pekne ti ďakujem posunul som sa o kus cesty ďalej za normálnym internetom :) Dúfam že už sa to pohne v pred lebo posledný rok je to katastrofa . Predtým som mal net za 30€ wifi 10/1 mb išiel super ale dáko sa pokazili tak som stiahol na 4mb za 13€ . Keby išiel ako má tak majú aj viac penazí odomna lae ked nieje zaujem no čo ti poviem :)
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa psichac » 28 Sep 2013, 14:58

no,tak ti poviem...od (môj osobný názor) 2,4GHz pásma s G štandardom a hlavne Point to MultiPoint je aj tých 10Mb super dobré na istý čas (preto aj 30e mesačne zrejme) a samozrejme nechce sa im as investovať (aj 2,4GHz Nko by stačilo,ked už) do novšieho HW.
Ved len si zober,ideálne 5GHz NanoStation (alebo iné UBNT) s AirMaxom,sektor (PtMP) dáš kľudne 100Mb/s. S týmto čo máš je na sektor max 25-30Mb/s,to je proste dané...
teraz týchto 25-30Mb/s zdieľa niekoľko ludí s rôznymi paušálmi (agregácia) a poviem ti že ked si mal tých 10Mb/s tak si tam buď bol sám/dvaja/traja alebo ťa ostatný n počeť ludí nemali v láske ked si niečo sťahoval :D
Lenže ak majú u teba takpovediac monopolné postavenie,môžu si to dovoliť...bohužiaľ.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

manko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 17:01
Vek: 33

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa manko » 28 Sep 2013, 16:30

No je to možné lebo prvé roky malo tento net v dedine možno 5 - 10 ludí teraz sa pripojila kopa ludí a robili aj pre dalšiu dedinu pokrytie takže je možné že im to nestíha ?
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa psichac » 28 Sep 2013, 17:02

môžu tam mať jednu všesmerku (viem,extrémny prípad ale nie nemožný) na celú dedinu.
ideálnejšie mať sektory, teda jedna anténa s vyžarovacím uhlom napr 180° na južnú časť, druhá taká istá na severnú časť. Niekde vzniknú miesta s prekrytím ale pointa je rozdeliť tok..lebo je rozdiel či máš 25Mb/s na celu dedinu alebo 50Mb/s na celu dedinu...samozrejme nemôžme sa baviť len o "cestách popri sebe" treba riešiť aj križovatku, teda uplnik. Ak je tam hrdlo len tých 25Mb/s tak bohužial dedine (v istých prípadoch) nepomôžu ani dva sektory.
je niekoľko možností...
mohli druhú dedinu napojiť od vás a teda HW u vás pre preťažovaný
mohol nastal problém na vašom vysielači (odchádzajúci HW, hnijúce káble, voda v koaxoch, "rozladený" uplink spoj...)
Neviem kde sa nachádzaš, či poblíž mesta/obce alebo nejaká oblasť mimo (lazy atď) takže uplink môžu mať riešený 5GHz rádiom (a alebo a/n) alebo iným freebandom, licencovaným spojom...
Eventuelne sa dá spraviť aj uplink na 2,4GHz ale to je riešenie spred 10tich rokov ktoré v dnešnej dobe nemá absolútne žiadne opodstatnenie...

/samozrejmé je že tieto (a podobné) informácie ti asi ISP nepovie kedže sú to väčšinou len podnikové info...max ak poznáš nejakého technika že by sa ti vyrozprával pri pive...

//ešte problém wifi...pokiaľ máš napr. AP s x klientmi a jeden z nich má horší signál,tak bude brzdiť celé AP (a teda aj zvyšných klientov).Nevýhoda technológie (tak ako aj obmedzenie na 25-30Mb/s pri 802.11g alebo halfduplex...)
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

manko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 17:01
Vek: 33

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa manko » 28 Sep 2013, 17:28

Ked sa kuknem dalekohladom tak vidím 1 okrúhlu a 3 podlhovasté asi antény .
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa psichac » 28 Sep 2013, 17:33

nechcem byť zlý ale to je akoby si kukol z okna dole a že " vidím auto" :D
ale mohlo by to byť :
Okrúhla uplink (okrúhla...hmm, nanobridge je okrúhly, JJ antény sú okrúhle...hoci čo)
podlhovasté sektorky (klasická anténa alebo komplet outdoor)

ked by si mal chuť na vychádzku tak môžeš pozrieť a pofotiť
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

manko
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 04 Máj 2013, 17:01
Vek: 33

Re: Wifi pripojenie /výpadky a spomalenia

Príspevok od používateľa manko » 28 Sep 2013, 17:42

No v podstate som sa kukol z okna :lol: Obrázok





A prechádzka by bola velmi dlhá :) dá sa tam dostať z druhej strany ...
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok