WIN XP Update

Moderátori: psichac, Moderátori

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

WIN XP Update

Príspevok od používateľa kubo150 » 23 Dec 2013, 12:18

Ahoj, potreboval by som od dobrovolníkov zistiť, či Vám fungujú na WIN XP aktualizácie.

Neviem prečo, ale mne to akosi nechce fungovať, svchost sa snaží vyhladať aktualizácie, ale stále len pracuje a pracuje a vyťažuje CPU.

Potrebujem aby ste dobrovolníci nastavili hneď tú možnosť nad zakázaním, teda "Vyhladávať aktualizácie, ale sám zvolim ktoré sa stiahnu a nainštalujú" V podstate je jedno ktérá z 3 možností je nastavená, ale práve tá jedna nastavená možnosť po chvíli upozorní na dostupné aktualizácie, ostatné ich budú najskôr sťahovať.....

To že vyťažuje CPU je normálne, ale malo by to s vysokou pravdepodobnosťou po pár minútach skončiť a mala by vyskočiť bublina s dostupnými aktualizáciami, niekedy to dlhšie trvá, ale ak ich nájde, tak to prestane, ak ich nenájde, bude to ťahať CPU stále, a to už nieje normálne.

Tak isto nefunguje ani WEB windows update. Pri vyhladávaní zase začne len vyťažovať CPU ale hladanie akosi nechce skončiť. Robí mi to na viacerých PC, teda vlastne na všetkých s WINXP.

Takže, prosím Vás, ak sa Vám dá, pozrite mi to, buď pomocou nastavenia vyššie popísanom, alebo pomocou WEBu windows update, funguje to len cez internet explorer, stačí spustiť ovládací panel, a hneď v ľavo na boku bude možnosť kliknúť na Windows update, alebo proste do IE zadajte tento link:

update.microsoft.com.

Potom napíšte, či Vám našlo nejaké aktualizácie, alebo aspom skončilo vyhladávanie.

Vopred Vďaka.
0
Naposledy upravil/-a kubo150 v 23 Dec 2013, 12:26, upravené celkom 1 krát.
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

domiter1
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 04 Apr 2008, 00:00
Bydlisko: Ružomberok

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa domiter1 » 23 Dec 2013, 12:23

Áno tento problém je už dosť dlhšiu dobu. Aj tu sa o tom píše:
http://www.itnews.sk/spravy/produkty/20 ... windows-xp
Ja odvtedy používam autopatcher....
Môže pomôcť aktulizácia IE na verziu 8
0

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa kubo150 » 23 Dec 2013, 12:31

Ešte takto, aby som bol presný

Aktualizácie mi ešte minulý týždeň bežali v poriadku.

Vždy, ak používam, tak najnovšiu verziu Internet exploreru dostupnú pre operačný systém.

Mne nejde o vyťažovanie CPU, ale o to, že mi tie aktualizácie nenájde. Chcem týmto zistiť, že je chyba na strane MS, nie niekde u providera, alebo u mňa.

Pred včerom mi aktualizácie aj našlo, ale stiahlo ich tak na 50% a potom to zase zišlo na 0% a tak dookola. Jednalo sa o nejaké malé updaty dokopy asi 10MB. Potom som ten testovací PC formátol, znovu nainštaloval komplet systém, nainštaloval aktualizácie z môjho úložiska, a dal vyhladať tie najposlednejšie, no potom sa to už nepohlo. Tak som to skúšal aj na ostatných PC kde je win xp, a nefunguje to ani tam.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa miroja » 23 Dec 2013, 14:17

Nema podpora Win-XP koncit na Silvestra? Mozno s tym uz sekli o par dni skor.
0

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa jaromir » 23 Dec 2013, 15:19

0

Používateľov profilový obrázok
boraicho
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 12407
Dátum registrácie: 03 Feb 2007, 00:00
Bydlisko: Prešov
Vek: 35
Kontaktovať používateľa:

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa boraicho » 23 Dec 2013, 15:28

a ja nemam žiaden svchost a nič mi nevyťažuje a som v pohode :)
0
"Aj nevinne vyzerajúca súčiastka, môže byť príčinou nefunkčnosti zariadenia a tou kondenzator 100% je"
3D REBEL II + PLA + PETG
CNC 1810 na DPS

Používateľov profilový obrázok
jaromir
Power user
Power user
Príspevky: 4538
Dátum registrácie: 08 Júl 2011, 00:00
Vek: 40

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa jaromir » 23 Dec 2013, 15:39

Tak to ti gratulujem.
Ani ja na Linuxe taky problem nemam, ale snazim sa aspon trochu k veci :)
0

Sender
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 535
Dátum registrácie: 26 Máj 2008, 00:00

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa Sender » 23 Dec 2013, 16:04

Podpora na XP by měla skončit snad v dubnu.Mě to taky problémy nedělá,protože neaktualizuju.Postupem času jsem vychytal mouchy a dál nic neřeším protože vše funguje.
0

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa jardo181 » 23 Dec 2013, 22:50

Je to problem s checksum uz prebratich aktualizacii, ale MrkvoSoftu sa nechce moc do opravi a chcu takto par "vyvolenych" donutit na prechod na novy OS.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10148
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa 5ko » 23 Dec 2013, 23:14

Ja som začul také reči, že MS naschvál práve zahlcuje PC všemožnými aktualizáciami OS XP len preto ,aby sa stal nefunkčný,nakolko končí a chcú aby si museli všetci nakupiť nový OS.Tiež som si všimol, že v poslednej dobe sa išiel HD zblázniť a hrkotal po štarte aj pol hodinu.Nedávno dcera tiež v robote musela zavolať ITčkara, lebo jej spadli XP a nechcel ani naskočiť počítač.Až ked vypol aktualizácie,tak sa chytil.Neviem čo vedia stále na tom aktualizovať a doplňať...prečo stále musia vymýšlať kadejaké nové kodovania a dekodovania ,formáty dokumentov..... akoby nestačilo pár spolahlivých . :mrgreen:
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa kubo150 » 30 Dec 2013, 00:18

Mne nešlo o to, že mi PC ide pomaly, to nieje môj problém. Aktualizácie nepoužívam, používam ich len ak nainštalujem systém a potom ich zakážem. Ide o to, že som nainštaloval počítač, chcel som ho zaktualizovať a nešlo to. To bol môj problém. Ja mám takmer všetky updaty uložené u seba v úložisku. Ak nainštalujem tie, tak mi chýba asi len nejakých 10 aktualizácii dokopy 5MB aby som bol kompletný.

Vyzerá, že to nejde ani teraz, aj keď to skúšam len na virtualnom PC s XP. Asi to buď opravujú, alebo neviem čo zas robia....
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa jardo181 » 30 Dec 2013, 22:38

Sak som pisal, si majitelom uspesnej verzie XP ktora produkuje zly checksum pri preberani aktualizacii a tym sa zapoti na 100% na nejaky ten cas. MS to riesit nechce ale mozno ho ta kopa staznosti dotlaci k tomu aby do zahrobia dal pekne vyladeny system bez chybiciek krasi :)
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa psichac » 31 Dec 2013, 11:09

lenže tie úspešné verzie tvoria 99% ...a mne včera blbli aktualizácie aj na čerstvéj sedmičke s SP1 takže niečo asi robia oni...tiež mi začalo vyťažovať svchost.exe ale už pri inštalácií (resp. po BSOD s ntfs.sys :D a dokončení sťahovania) bol pokoj...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa jardo181 » 31 Dec 2013, 14:09

Sak uplne logický krok, nie? Wed tu mame win8 co nás po 7ke.. Ale aby sme neboli svine tak to nebude robit vsetkym. MS je natom zle, len sa to boja priznat.
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa kubo150 » 31 Dec 2013, 15:15

jardo181 napísal:Sak som pisal, si majitelom uspesnej verzie XP ktora produkuje zly checksum pri preberani aktualizacii a tym sa zapoti na 100% na nejaky ten cas. MS to riesit nechce ale mozno ho ta kopa staznosti dotlaci k tomu aby do zahrobia dal pekne vyladeny system bez chybiciek krasi :)

Ach, kurňa, ako to mám vysvetliť?

Mne aktualizácie fungovali vždy dobre, a to že mi chvílu (asi 2 min) pri zapnutí PC vyťažilo CPU kým našlo updaty, to mi vôbec nevadilo, a dokonca, kým som o tom vyťažovaní nečítal na nete, nevedel som, že to vyťažuje CPU, lebo som to nepostrádal, a to som mal aj staré mašiny.

Problém je iba TERAZ, TERAZ chápeš? Vždy mi to šlo dobre, Prvých pár krát kým sa našli updaty to na tých 2 min po zapnutí vyťažilo CPU, ale vždy jak sa tie updaty vyhladali a nainštalovali, od vtedy mi CPU vôbec nevyťažovalo, aj keď som mal updaty povolené.

Domnievam sa teda, že niečo na svojom update serveri zmenili, a teraz už netrvá čas do 2 min, ale keďže ich nevyhladá, tak ten CPU vyťažuje stále.

Keď som zakladal post, skúšal som to len na novo inštalovaných XP, no postupne som sa dostal aj k tým ktoré som inštaloval pol roka speť. Skúšal som to na systémoch, ktoré som nainštaloval predtým a boli predtým úspešne zupdatované, no teraz zrazu začali ťahať CPU.

Ide o to, že ja neinštalujem WIN klasickým spôsobom, a ani updaty, Inštalujem ho tak, aby sa postupom času vôbec nefragmentoval disk, a WIN update využívam len na to, aby som si pozrel, ktoré updaty sú nové, pridám ich do úložiska a inštalujem od tial.

Je to velmi špecialny spôsob inštalácie, ale PC potom beží naozaj rýchlo, a nevadí mu ani plný disk.... Akurád sem tam sa mi stane, že kôli tomu spôsobu inštalácie mi nechcelo vyhladať updaty, a teraz som si myslel, že mi kôli tomu nejdú updaty, ale nejdu všeobecne.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
jardo181
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 588
Dátum registrácie: 15 Sep 2012, 21:04
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: WIN XP Update

Príspevok od používateľa jardo181 » 31 Dec 2013, 20:53

Ved jasne, ja ta chapem, ale ked sa raz napojis na winupdate, nemusis ani updatovat ale prioritne aktualizacie sa vykonaju aj bez tvojho vedomia a niesu zobrazene ani v zozname. Spravil si aj tak, ze si instaloval updaty bez pripojenia na winUpdate?
0
IT bojovník
Ak by bol záujem tak: Ebay, DX, Aliexpress...

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok