Wi-Fi pripojenie druhého PC

Moderátori: psichac, Moderátori

kingjan
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 13 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 79

Wi-Fi pripojenie druhého PC

Príspevok od používateľa kingjan » 04 Apr 2014, 18:18

Som užívateľom služby MAGIO a router mám VIGOR 2700 VGST. Sú tam 4 výstupy LAN: dva výstupy zabezpečujú samotné MAGIO, tretí môj "hlavný" stolný PC a štvrtý výstup stolný PC v synovej izbe. Toto všetko je samozrejme prepojené príslušnými sieťovými káblami, funguje to bezchybne a aj rýchlosť a spoľahlivosť je slušná. Okrem toho z routra cez Wi-Fi pripájam občas podľa potreby notebook (so vstavaným Wi-Fi adaptérom). Keďže som v domácnosti dal dokopy ešte jeden stolný PC, chcel som vyskúšať či pôjde pripojiť k sieti pomocou USB Wi-Fi adaptéru. Kúpil som typ TENDA W311 MI. Nainštaloval som ovládač z priloženého CD, všetko prebehlo normálne, pripojenie sa mi zobrazí so silnou indikáciou signálu, ale stále je v stave že hľadá sieťovú adresu. Ten kľúč (to som si všimol až pri inštalácii) je n-kový a ak sa nemýlim tak VIGOR vysiela v norme b a norme g. Je to kompaktibilné, tieto normy? Nemôže to byť príčinou nemožnosti pripojiť sa na sieť? Porobil som kopu obrázkov z nastavení, podľa prípadných požiadaviek riešiteľov zverejním. Na tom novom stolnom PC mi v pripojení nikde neponúka možnosť hesla wi-fi siete ktorým je chránená, čo napr. v notebooku ponúka a tam to heslo je aktivované. Wi-Fi cez notebook naďalej funguje bezchybne. Poradí mi niekto?

P.S. V rámci čo najrýchlejšieho vyriešenia tohoto, pre mňa problému, zverejním túto požiadavku aj na niektorých iných portáloch, tak ma za to prosím neodsudzujte.
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wi-Fi pripojenie druhého PC

Príspevok od používateľa psichac » 04 Apr 2014, 18:39

ten kľúč je kompatibilný samozrejme aj s staršími normami b a g.
Ide o to že väčšinou na tých pribalených CD je aj nepotrebná utilita od výrobcu ktorá nahrádza klasický windows zero config. - tak sa to volá tuším. To je to že dole klikneš na lište vedla hodín na ikonku jedného monitora a tam sa pripájaš na wifi siete.
Treba nájsť v nastavení dodanej aplikácie, niekde v nastaveniach, možnosť prepnúť na automatickú konfiguráciu windows, alebo priamo nazvané "windows zero config". potom to pôjde ako na notebooku.

/takže, podľa manuálu by malo stačiť dole na lište kliknúť pravým na ikonku tej ich utility a zvoliť "use windows zero config...." a potom to pôjde štandardným spôsobom ako na notebooku.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

kingjan
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 13 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 79

Re: Wi-Fi pripojenie druhého PC

Príspevok od používateľa kingjan » 04 Apr 2014, 19:52

Inštaloval som to bez tej ich utility (pri inštalácii mi to dalo aj túto možnosť), považujem to za zbytočnosť, takže toto pripojenie som vytvoril od začiatku vo Windowse. Takto mi na lište ukáže pripojenie - ikonku, tá žltá bodka sa pohybuje zľava-doprava a naopak - pri priblížení kurzorom na ikonku mi oznamuje že hľadá sieťovú adresu.
Prílohy
HPCV14-2 01.JPG
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wi-Fi pripojenie druhého PC

Príspevok od používateľa psichac » 04 Apr 2014, 20:01

aha...hmm...a ako ti vyhľadá sieť? (aký signál a ako ju zobrazí, zabezpečená/nezabezpečená)
Ked tak pozrieť ešte v okne bezdrôtových pripojení, kliknúť na "zmeniť poradie uprednostňovaných sietí", tam v zozname kliknúť na tvoju sieť a odstrániť ju. A pripojiť sa nanovo.
MAC address filter na vigore nieje zapnutý?
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

kingjan
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 13 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 79

Re: Wi-Fi pripojenie druhého PC

Príspevok od používateľa kingjan » 04 Apr 2014, 21:15

Nie. MAC filter nie je zapnutý. V tom okne bezdrôtových pripojení ja nemám takú možnosť ako je "zmeniť poradie uprednostňovaných sietí". Sieť mi znázorní v maximálnej sile a vypíše že ide o zabezpečenú sieť (uvádza jej správne označenie tak, ako je pomenovaná v nastavení VIGORA). Vypíše tiež že na pripojenie sa k nej je potrebné mať sieťový kľúč. Čo to je sieťový kľúč? To heslo to nie je, pretože keď ho tam vložím, tak mi napíše že kľúč musí byť v inom móde. Kde by som mal hľadať ten sieťový kľúč v nastavení VIGORA?
0

kingjan
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 13 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 79

Re: Wi-Fi pripojenie druhého PC

Príspevok od používateľa kingjan » 04 Apr 2014, 21:32

To Rado: na inom fóre som sa dozvedel, že to bude tým že nemám na WXP nainštalovaný SP3, ktorý podporuje WPA2. Fakt je to, že v nastaveniach mám iba možnosť WPA a WPA2 nie - údajne je to práve na tom SP3. Neporadil by si mi ako na to doinštalovanie SP3 tak, aby som "nezmodral". Nechcem tu robiť z toho "Warez", takže ak by si mal chuť, môžeš aj cez mail:

kingjan@mail.t-com.sk
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wi-Fi pripojenie druhého PC

Príspevok od používateľa psichac » 04 Apr 2014, 22:40

aha, to ma nenapadlo :) ja to už skôr beriem automaticky že XP=SP3 :D
on sa dá voľne stiahnuť ten service pack a doinštalovať za jazdy pc ako bežná aktualizácia (aj keby si ich mal vypnuté)
ide len o to aký jazyk máš.
či origo angličtina a slovenský LIP
alebo origo čeština
http://tahaj.sme.sk/software/247
tam sú obe verzie. Alebo nájsť cez google MS stránku, neviem či je to ono, nechce mi to načítať : http://www.microsoft.com/en-us/download ... aspx?id=24
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
5ko
Power user
Power user
Príspevky: 10149
Dátum registrácie: 18 Feb 2010, 00:00
Vek: 68

Re: Wi-Fi pripojenie druhého PC

Príspevok od používateľa 5ko » 04 Apr 2014, 22:41

SP 3 mám napálený na CD aj so Slovak...,zastav sa ,ak si to ešte nevyriešil.
0
Lenivosť je matka pokroku.Lenivý človek rozmýšla,ako by si robotu uľahčil a tak niečo vynájde.
Ku každému čínskemu výrobku by mali pribaliť jedného číňana, aby som ho mohol nakopať do ....,ked sa to pokazí.

kingjan
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 13 Jan 2008, 00:00
Bydlisko: Banská Bystrica
Vek: 79

Re: Wi-Fi pripojenie druhého PC

Príspevok od používateľa kingjan » 05 Apr 2014, 08:24

Pripojenie je už funkčné. Problém bol v tom že môj OS s W XP mal len SP2, čo nepodporuje WPA2/PSK (určené nastavením routra a providerom) ale len WPA/PSK. Po nainštalovaní SP3 (mám Českú verziu OS) a nastavení WPA2/PSK všetko funguje bezchybne. Ďakujem všetkým za pomoc.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok