Utorrent obmedzuje browser/net

Moderátori: psichac, Moderátori

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa urgot » 28 Nov 2014, 00:23

Nazdar, uz dlhsie mam problem, ale teraz som sa ho konecne prinutil riesit..o co ide:
Akonahle na niektorom pc ktory je pripojeni do siete zapnem utorrent, tak nemozem prezerat akekolvek webstranky, proste browser je nepouzitelny. Bud sa stranka nacitava dlho, alebo to vypise connecton timed out a podobne hlasky.
A nie, nerobi to preto, ze vytazujem linku, pretoze sa to deje aj ked sa nic nestahuje/neodosiela. Skusal som sa pohrat s nastaveniami, znizit pocet aktivnych pripojeni atd, bez vysledku. :pain:
Je nejaky sposob ktorym by sa dalo zistit preco sa to deje/kde je chyba? Signal prijimam vzduchom (nanostation, uz neviem model, pripadne zistim), odtial mam kablom pripojeny router, a nanho sa pripajaju vsetky zariadenia. Da sa to vysetrit nejakym nastrojom, napr wireshark, alebo nejaka utilitka v linuxe?
Resp by mi stacilo vediet ci je chyba v antene, alebo routri, alebo je len zle nakonfigurovany (je pravda ze je to stary router a takmer nic sa tam neda nastavit), ale preco to robi len v pripade torrentov? Ak stahujem nieco ine klasicky cez prehliadac tak vsetko ide v pohode.
Za vsetky rady/typi vopred dakujem
0

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa dxr » 28 Nov 2014, 05:40

vycerpany limit spojeni viac na fore ktore sa venuje sietam a pc tu je to okrajove.
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Nov 2014, 06:20

utorrent robi strasne vela pripojeni (podla nastaveni desiatky az stovky), bezny router to nemusi zvladat. Vela ludi si mysli, ze cim da vyssi pocet pripojeni na torrent, tym rychlejsie to pojde, ale pritom nastane presne tento jav. Ja si tam davam max. 10 -nehlti linku, ale ked mam dobry zdroj, tak ide max. rychlostou.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

anonymousCoward
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 12 Máj 2013, 11:09
Bydlisko: KE

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa anonymousCoward » 28 Nov 2014, 06:52

Hladaj Quality of Service (QoS) - mozno to vies nastavit priamo v routeri, mozno v uTorrente, alebo prinajhorsom mozes nakonfigurovat FW v Linuxe.
Najjedoduchsie ale asi bude znizit pocet pripojeni resp. limitovat bandwidth v uTorrente - podla ich fora take nastavenie existuje. Tym neziskas tvrdy limit t.j. video este stale moze sekat, ale mozno to bude stacit.
0
War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength.
There is no such thing as a well-adjusted slave.

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Nov 2014, 10:03

QoS u mna nemal nejaky vyznam, lacny router jednoducho nezvlada vela pripojeni, ja nemam problem pozerat youtube a popri tom mi zbytok linky vytazuje torrent - bez nejakeho sekania.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

anonymousCoward
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 150
Dátum registrácie: 12 Máj 2013, 11:09
Bydlisko: KE

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa anonymousCoward » 28 Nov 2014, 10:27

Mate pravdu, prehliadol som ze OP tvrdi ze s linkou problem nie je - takze najskor je problem v pocte spojeni, tak ako sa dvakrat pisalo vyssie.
QoS je sice principialne riesenie, ale ma zmysel len pri relativne pomalej linke. A je to trochu kanon na vrabce, a (pre niekoho) zaujimave cvicenie na dlhe zimne vecery.
0
War is peace. Freedom is slavery. Ignorance is strength.
There is no such thing as a well-adjusted slave.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa kubo150 » 28 Nov 2014, 11:24

Treba brať v uvahu, že utorrent nieje len klient, ale stáva sa aj serverom, zdrojom pre ostatných, aj keď sa nesťahuje, takže spojenia môžu byť... to je len tak na doplnenie/vysvetlenie
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa urgot » 28 Nov 2014, 11:40

praveze QoS router nema/nepodporuje da sa tam maximalne nastavit mac adress filter,ale to mi nepomoze
ale dik, skusim mrknut na tie pripojenia
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Nov 2014, 11:49

kubo: o to odosielanie ani velmi nejde, ale torrent vytvori strasne vela spojeni - aj neuspesnych, a soho routre zvladnu ledva 100 sucasnych spojeni, potom odmietaju dalsie a to su tie timeout, alebo skusaju ich este pretlacit a to vtedy dlho nacitava stranky.
Vela ludi je presvedcenych, ze cim viac pripojeni, tym rychlejsie sa to stiahne, ale opak je pravda.
Pre lepsiu predstavu: internet je dialnica, zrazu sa tam nahrnie 100 aut - upcha sa dialnica, a strasne spomali. Ale ak by tam islo len 10 aut, tak bez problemov a rychlo dojdu do ciela.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa kubo150 » 28 Nov 2014, 12:39

povedal že mu to robí aj keď nesťahuje, neviem o tom, že bez sťahovania vytvára utorrent download spojenia, či?
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa dxr » 28 Nov 2014, 12:44

este to moze byt problem za routrom u ISP ak je wifi robia -conntrak limit aby prave ludia co maju torrent
klientov nevysaturovali ich infrastrukturu. ako ti napisali nemusi to byt upload/download staci ze updatuje
a dopytuje sa na vela trackerov a zistuje stav peerov

Samotny internetovy prehliadac vytvara tiez pomerne vela otvorenych spojeni je to tym ze parallene stahuje
a cachuje objekty a nemusi cakat kym mu to posle webserver pojednom tym rychlejsie sa stranka nacitava.
a ked sa zidu tieto 2 programy ktore vycerpaju pocet spojeni ma to ten nezelany effekt plazi sa to nejde timeoutuje to
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Nov 2014, 13:09

pokial tam ma aktivne torrenty, aj ked maju aktualnu rychlost 0, tak samozrejme su tam spojenia. ved utorrent sa snazi vyhladat zdroje, odkial by mohol stahovat, aj tieto neuspesne pripojenia su pripojenia, ktore dokonca este viac zahltia - ked skonci pokus neuspesne, tak isty cas este "visi" na routri, ale utorrent uz robi novy pokus o pripojenie.

Do podrobnosti nechcem velmi zachadzat, siete su na nekonecnu debatu, ale nech si nastavi max. pocet pripojeni na 20 a uvidi, ci sa to zlepsi.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
kubo150
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3253
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Bydlisko: Pri Bytči
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa kubo150 » 28 Nov 2014, 14:01

To mi je jasné, ja som ale akosi automaticky počítal, že ak napíše že nesťahuje, tak že tam nemá ani len nestiahnuté torenty/čakajúce na vhodný zdroj.

Mimochodom, jeden kamarát mal raz s tým problémy u providera, odpojili ho, a otec mu kôli tomu volal do školy lebo to musel riešiť a bol nasratý. Proste ťahal torenty, spravilo to vela spojení a providerovi zblbla sieť a nevedel si dať s tým rady tak to poriešil tak, že zrušil zdroj problémov, odpojil kamoša.
0
Som ten ktorý to vykoná.
Moje slovo:
Neverím na náhody,
Náhoda je len jedným, alebo skupinou ľudí nepochopená realita

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 28 Nov 2014, 15:17

Pokial ma provider siet postavenu z lacnych zariadeni, tak to je bezne, ze mu lahne siet, ono vela pripojeni moze znamenat aj virus/botnet, preto provideri obcas odpajaju ludi, ktori maju pernamentne vela pripojeni.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa alidedko » 07 Dec 2014, 21:29

Z pohladu wifi ISP: ano, aj my mame zapnuty connection limiter :) Je to proste tym, utorrent je sracka, ktora zahlcuje linku ...
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa urgot » 15 Dec 2014, 20:22

@alidedko - kolko je nastaveny bezne limit pripojeny na 1 zakaznika? resp aku hodnotu by som tam mal nastavit?
inak dobre to chapem ze 1 pripojenie= pripojenie k jednemu cloveku/ip adrese odkial stahujem/kam posielam?
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6202
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 15 Dec 2014, 21:58

urgot: ja mam aktualne nastaveny transmission (Linux klient pre torrent): max. 10 na torrent, a max. 30 celkovo. Mne to uplne staci, taha mi to z najsilnejsich zdrojov a zaroven mi to nezahlti linku. Nemam problem surfovat popri stahovani. Ak su dobre zdroje tak mi stahuje 10Mbit/s - co je vlastne strop mojho pripojenia.

ano, 1 pripojenie je spojenie na cloveka, od ktoreho stahujes, alebo ktoremu to posielas, ale zaroven popri tom sa utorrent pokusa najst a pripojit sa k dalsich zdrojom, a toto tiez hlti linku.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

Re: Utorrent obmedzuje browser/net

Príspevok od používateľa urgot » 16 Dec 2014, 16:23

ok,dik
0

Napísať odpoveď