MediaTech MT4220 router a pripojenie na O2 internet

Moderátori: psichac, Moderátori

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

MediaTech MT4220 router a pripojenie na O2 internet

Príspevok od používateľa Victorio » 26 Feb 2015, 18:04

Kúpil som 3G/Wifi router (MediaTech MT4220), vyzerá ako USB kľúč.
Dal som do neho SIM kartu, ktorú normálne používam v PC bez Wifi cez iný "obyčajný" modem.
S týmto "obyčajným" modemom, ak chcem ísť na internet, v PC mám aplikáciu uCANConnect, kde zadávam PIN.
Ak dám túto kartu do 3G/Wifi modem/routeru, a nastavím ho ako Wifi, (má totiž dva režimy, dongle kedy sa ním pripojím normálne ku PC, alebo wifi router, kedy sa pripájam cez WIfi),
a chcem sa pripojiť s tabletom , tak ten Wifi nájde, aj sa zobrazí stránka O2 (inde ma nepustí) s oznamom, že mám zle nastavenú konfiguráciu "telefonu", v mojom pripade tabletu. Skúšal som aj nastavenie APN, ale toto neviem prečo sa nedá uložiť, dám save a neuloží sa.
Zadávam názov prístupového bodu O2 SK Internet
APN o2internet
MCC 231,
MNC 06
typ APN default. ak dám save, tak to nastavenie zmizne
teda neviem, čo robím zle ?
zhrniem takto : Wifi tablet nájde, teda router ako taký funguje len neviem prečo nastavenia APN nezoberie, a potom ešte mám trocha zmätok s heslami a PIN kódom, pri pripojení cez Wifi by odo mna tiez PIN malo pýtať ?



! Upravený názov témy pre lepšie vyhľadávanie.Snažte sa písať do názvu témy typ zariadenia.upravil: 28.2.2015 mirosne !
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: 3G/Wifi router a pripojenei na O2 internet

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Feb 2015, 19:01

no takto, ak ten router je taka sranda, kde pichnes 3g modem a on to siri dalej ako wifi, tak vsetky nastavenia ohladom siete sa robia na routri. Teda aj APN a pin.
z pohladu tabletu sa ty pripajas na wifi, z ktorej tablet dostane ip, masku... podobne ako ked sa niekde v kaviarni pripojis na free wifi.
to, ako sa ten router pripaja na net, uz tablet nevie (a je mu to jedno). Idealne daj model toho routra, pripadne nejake screenshoty nastaveni WAN.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Victorio
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 12 Mar 2014, 21:09
Bydlisko: Michalovce

Re: 3G/Wifi router a pripojenei na O2 internet

Príspevok od používateľa Victorio » 26 Feb 2015, 20:32

vyriešené,
už som to nastavil, presne tak , nastavenie som musel spraviť najprv na PC keď som modem pripojil na USB a nastavil všetko. admin meno, heslo, sieť atď.
mal som zle O2 nastavenia, lebo v množstve sieti bolo aj O2 ktoré som vybral ale pre .uk, keď som dal vyhľadať siete, tak našlo naše O2.sk
Na tablete dávam nastavené heslo pre wifi, nie PIN. PIN odo mna pyta akonahle pripojim modem do PC.
Nefunguje to síce tak ako som si myslel, že sa pripojím na internet na desktope cez USB a ostatne cez WIFI, ale buď jedno alebo druhe, teda do desktopu potrebujem ešte maly wifi prijimač, ten dokupim.

Neviem ešte ako sa to bude spravať, ak modem iba zapojim na napajanie, aj tak by to malo fungovať, len neviem čo s PINom,
druhy modem čo mám na Orange ten pri pripojeni nepyta pin, toto by malo chodiť bez problemu.
Možno zrušiť vyžadovanie PINu pre SIM kartu ?!, ak sa dá.
Práve pozerám, že v nastaveniach je voľba Disable PIN.
Potom stačí mať 3G/Wifi napr iba na nabíjačke alebo v porte hociktorého PC, a všetky pripájať cez Wifi, na 2 tablety to funguje super !.
Bezpečnosť je už iná vec :?:

Ak by niekto mal zaujem, stálo to 31€, v O2, orange mali samostatné Wifi routery trocha väčšie krabičky, ale 109€ !
0

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: 3G/Wifi router a pripojenei na O2 internet

Príspevok od používateľa psichac » 26 Feb 2015, 20:45

ono stačilo zbehnúť na bazoš, huawei flybox b260 (oná krabička v orange 109e) sa dá zohnať v cenách 15-25e...má to HSPA 7,2/5,6Mbps, jeden ethernet, vstavanú wifi a tiež analóg port RJ-11 (volania vrámci mobilného čísla)
a samozrejme PIN sa na simkarte dá vypnúť...bud ju dáš do mobilu a tam niekde v nastaveniach to vypneš, alebo by sa to malo dať aj v tom modeme. Ono moc nejde o bezpečnosť ale napr o pohodlie užívateľa. Ja si prehadzujem jednu simku medzi USB modemom a spomínaným huaweiom, zadávať pin by bolo zbytočné zdržanie ked si napr modem pripojím-odpojím aj 3x denne z notebooku...

a simku mám stále so sebou takže...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok