Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Moderátori: psichac, Moderátori

Sajmon
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04 Máj 2015, 20:34

Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa Sajmon » 26 Máj 2015, 07:48

Zdravim, Potrebujem pripojit TV Samsung UE40EH5300 do siete cez Wi-Fi. Vyrobca udava ze potrebujem bezdrotovy LAN adapter Samsung WIS09ABGNX alebo WIS12ABGNX. Problem je ale v tom,ze ho uz obchody nepredavaju.Chcem sa spytat ci mate niekto skusenosti ako to mozem vyriesit pomocou nejakeho ineho WI-FILAN adaptera.Dakujem
0

alois

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa alois » 26 Máj 2015, 08:09

S iným WiFi donglom to nevyriešiš. TV ich nepodporuje.
Dongel neviem ako v SK či už nie je v predaji, ale v AT v obchode som ho pred nedávnom videl. Môžem sa ti na budúci týždeň pozrieť.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa dxr » 26 Máj 2015, 08:12

The Samsung WIS09ABGN is actually just a (very expensive) Ralink RT2850-based 802.11 adapter,
very similar to the LinkSys WUSB600N v2, and can use either of those drivers
skusit zohnat nieco stym chipsetom idealne z eshopu ak by to neslo tak je moznost to vratit.
treba skusit rovnaky cip ak to nemaju zamknute na nejake ID tak je sanca...
A ked pozeram tak to ma LAN port nechapem preco tam neprasknes ETH kabel ludia by mali pochopit ze kabel
je kabel a stabilitu kabla ziadne radio nema.Ak je zasuvka tak tam nieje problem dostat aj ethernet po 220V!

Alebo proste klasika ebay pozret je tam tohooooooooo dost

A nepripojeny LG/SAMSUNG televizor na internet je asi najlepsia volba nikdy nevies co to posiela DOMOV
alebo ETH-WIFI router/bridge ked potrebujes tahat veci od suseda za stenou :-D
0
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Máj 2015, 08:37

dxr: Nie kazdy moze tahat kable, alebo vyuzit powerline.
Ked vyberie nieco s tym chipsetom, tak ma dost velku sancu, ze to pojde. Webkameru sestra tiez nema origo, ale prva, ktoru nasla doma a chytila sa v pohode - takze na vendor id asi nemaju locknute, ale maju asi len obmedzeny zoznam ovladacov na hw.
Pripadne dalsia moznost, existuju take wifi-ethernet krabicky napajane cez usb, ktore chytaju wifi a posielaju na ethernet.

S tym nepripojenym na net, narazas na to hlasove odpocuvanie a odosielanie zoznamu suborov z usb disku a kedy sa ktory kanal pozeral?
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
dxr
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3968
Dátum registrácie: 05 Aug 2013, 20:21
Bydlisko: V strede nicoho
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa dxr » 26 Máj 2015, 08:55

nema moznost powerline :-D? Ak nieje zapusteny ako krb v stene tak tam powerline je mozny vzdy.
Minimalne cast od telky po router od zasuvky pod inu zasuvku aj krizom cez fazy to ide aj 2x hodiny.
Mam otestovanu technologiu ktoru s cipom CONEXTANT. nehovoriac ze 1mbit cez 11poschodi po 40r kabloch
do pivnice size nestabilne ale islo to.

Tu krabicku ETH/WIFI som tam dal ale nie ako obrazok ale linku 11$

Narazam na to ze smart znamena ze ma silu na to zby zbieral alebo cpal reklamu do videii a podobne pikosky
treba popozerat ci tento model ma tiez tieto funkcie ako rozoznavanie poctu ludi v miestnosti/tvari
co clovek pozera ako casto pozera ci ma vyplneny google/youtube ucet a kopa dalsieho ziadna paranoia
proste toto su fakty odosielanie keyword retazcov alebo nedajboze take tie veci ako je hlasovy assistent
zalezi od modelu co vsetko je enabled. Ale su ludia ktorym toto nevadi takze kludne vyuzivajte kupene funkcie :)

A to ci je locked to zariadenie zistit preto som mu napisal aky je tam cipset aby vedel co hladat a ako
pomerne lacno skusat (eshop)
0
Naposledy upravil/-a dxr v 26 Máj 2015, 08:58, upravené celkom 1 krát.
Mahátma Ghándí: „Nejdřív tě budou ignorovat. Pak se ti budou smát. Pak proti tobě budou bojovat. Potom zvítězíš.“
čo viac dodať som taký a možeš to skúsiť vyhrať aj tak to vzdáš.. Obrázok
Arduino is popular becouse allow complex task with minimum investment

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa psichac » 26 Máj 2015, 08:58

stačí len zablokovať internet pre dané zariadenie (IP) a hotovo. Po LANke nech si to behá kde chce.
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
miroja
Power user
Power user
Príspevky: 2574
Dátum registrácie: 01 Feb 2010, 00:00
Bydlisko: stredny Liptov
Vek: 61

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa miroja » 26 Máj 2015, 09:32

Ale to uz potom telku degradujete zo smrad, na polosmrad ;( telka, na ktorej moze mat fesbuuk bez fesbuuuku ;-) take cosi ...
0
Naposledy upravil/-a miroja v 26 Máj 2015, 09:36, upravené celkom 1 krát.

Používateľov profilový obrázok
psichac
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 5097
Dátum registrácie: 27 Okt 2009, 00:00
Bydlisko: Bratislava
Vek: 30
Kontaktovať používateľa:

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa psichac » 26 Máj 2015, 09:34

facebook v telke DOMA je úplna zbytočnosť...

/ale integrovať facebook do hajzelpapiera...to ešte nikto nevymyslel! nehoráznosť...
0
zaujimáš sa o DVB-T alebo DXing všeobecne? klikni sem a dozvieš sa viac
-->FTP server<--||diskusia k FTP serveru||zase tie tvoje komentare...
Inak som Rado ;)

Používateľov profilový obrázok
vosa
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 103
Dátum registrácie: 24 Okt 2012, 09:34
Bydlisko: Bratislava

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa vosa » 26 Máj 2015, 09:38

Zhodou nahod mam tu istu telku a tiez som tam chcel strcit wifi. Kupil som nieco s Ralinkom a skusil som mu zmenit pid a vid. Musis na to ale zapnut STA funkcie pred skompilovanim. Skoncil som bez uspechu, lebo zohnat zdrojaky je na tak stare modely problem. Ked som ich aj zohnal, tak pre spojazdnenie tych funkcii to chcelo zase nieco nezohnatelne...
Cestou by bolo rootnutie toho televizora a pridat mu tam modul. Hadam sa na nete najde binarka pre ten kernel.
Ale celkovo je to aj tak prilis vela roboty a radsej si kup wifi router, co vie robit klienta a chod cez ethernet...
0

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa mato3000 » 26 Máj 2015, 09:39

najlepšie sú aj tak upgrady FW telky cez net, každým ďalším mám pocit, že ten TV reaguje pomalšia a pomalšie. Bežne sa mi zasekne a musím ho vypnúť.

inak sa divím ľuďom čo si kupujú TV s kamerou hore, ja ju síce mám ale je našťastie externá a tak je kábel vytiahnutý :D . Ludia si to kúpia a potom sa sťažuú na USA ako ich tie klobásy sledujú :thumbup:
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6203
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 26 Máj 2015, 10:15

dxr: preto ja zufalo hladam zobrazovadlo, nic ine, len obrovsky monitor za rozumnu cenu. Na zvuk mam domace kino, na telku bude satelit, na filmy premyslam raspeberry s NAS. Zbytocne mi k tomu bude telka s reproduktormi, tunerom, internetom... Nechapem, preco pchaju milion veci do telky.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

alois

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa alois » 27 Máj 2015, 05:09

Takú istú otázku môžem postaviť o telefóne, lebo chcem telefonovať a nie hrať hry, či robiť grafické úpravy obrázkov.
Celková globalizácia vo všetkom.

Samsung si blokol a spároval iba určité výrobky, takže hlavne pri vyžších modeloch to nie je až také jednoduché. Kúpsi, prepál/prepíš si...to bežný človek nevie a v tom je tá podstata hry. A ten čo to vie, to zo zárukou neurobí a tiež to niečo stojí.

Sajmon vraví:"potrebujem LAN adapter Samsung WIS09ABGNX"...
Alois vraví:"mám doma WIS09ABGN , nie na nete s poštovným! http://www.ebay.co.uk/bhp/samsung-wis09abgn-wifi

Ostáva na Sajmonovi urobiť Emailom či cez ss ponuku...

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa alidedko » 27 Máj 2015, 08:42

mato3000 napísal:najlepšie sú aj tak upgrady FW telky cez net, každým ďalším mám pocit, že ten TV reaguje pomalšia a pomalšie
Začalo to Windowsom, pokračuje Androidom, končí pri telkách ... Všetky kok*tsky navrhnuté systémy sa updatom spomaľujú.

Vždy to opakujem dookola, snáď mi to nikto nemá za zlé :D

alois: :D
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

Sajmon
Okoloidúci
Okoloidúci
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 04 Máj 2015, 20:34

Re: Wifi pripojenie na TV Samsung UE40EH5300

Príspevok od používateľa Sajmon » 28 Máj 2015, 07:14

Dakujem, pani za odpovede.Potreboval som to vyriesit pre starsieho kolegu, ktory si nedal vysvetlit ze mu to je zbytocne. Uz to ale zohnal v najku mali vystaveny posledny kus, tak je spokojny. Ja mam doma tiez taky typ tv a pripojil som ho kablom. Nie je to nic moc, take nudzove ked sa mi nechce pustat pocitac, ale skoro vobec to nepouzivam. Maximalne sa da na tom pozriet nejaka posta, ak sa pusti nejake väčšie video tak to obcas zamrzne, alebo ak naotvaram viac okien. oproti PC je aj ovladanie neohrabane aj ked si pripojim klavesnicu a mys. bez klavesnice je to uplne onicom.To je asi len na tie platene sluzby videopozicovne a detske hry. O tej "priatelsko-demokratickej" spijonazi ani nehovorim. Za chvilu nas budu cipovat ako psov. O to asi ide aby sme sa od mobilov, tv a pc nevedeli odlepit a USA mohli pokojne po svete sirit demokraciu ako v Iraku, Afganistane,Syrii v minulosti na Kube, Paname, Japonsku atď. ale to uz je ina tema. Nastastie tento TV este kameru nema. Na notebokoch mam pre istotu webky prelepene.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok