Špehovanie cez webcam?

Moderátori: psichac, Moderátori

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

Špehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa urgot » 14 Nov 2015, 22:17

Zdravim, trosku teoretizovania
nie som nejaky fanatik konspiracii alebo paranojik, ale zaujima ma technicka otazka tejto veci

-povedzme webcamera na notebooku, fajn, mam tam ledku, ak by ma chcel niekto spehovat cez webku, a nadialku ju spustil, mala by sa ledka rozsvietit
Otazka- je mozne pouzivat webcameru, ktora ma tu ledku vstavanu tak, aby sa pri pouzivani nerozsvietila, resp mohol by to pripadny utocnik nejako softwarovo obijst? a co webcamery ktore tuto ledku nemaju? ako sa da uistit ze ma nejaky program na pozadi nefoti?

-povedzme ze to je mozne, prenos z webcamery/fotky by sa museli odosielat na nejaky server- to sa da ale skontrolovat v pripojeniach pocitaca
Otazka- je mozne, ze by utocnik mohol odosielat tieto data bez toho, aby sa ten prenos/pripojenie zobrazil v tychto pripojeniach? (resource manager->network)...-asi by bolo jednoduchsie to zamaskovat aby sa to javilo ako server antivirusu a pod, takze by sme videli ip adresu s kym pocitac komunikuje- je mozne tuto adresu nejako upravit, alebo presmerovat komunikaciu tak, ze pocitac by ukazoval ze komunikuje s ip-ckou windows serverov, ale sietova karta by odosielala data na server utocnika
pravdepodobne nie, ale povedzme nejako specialne upravenou sietovou kartou, alebo firmwerom ktora by toto pripojenie nejako zamlcala, upravila?

a nie, fakt nie som paranoidny, len ma to proste zaujima, a dlho nad tym badam, ci by to bolo technicky vobec mozne, za urcitych, aj ked nepravdepodobnych podmienok
dik! :D
0
Naposledy upravil/-a mirosne v 06 Dec 2015, 09:08, upravené celkom 1 krát.
Dôvod: Doplnenie interpunkcie v názve

pawlo
Pokročilý člen
Pokročilý člen
Príspevky: 666
Dátum registrácie: 28 Dec 2007, 00:00
Bydlisko: KE
Vek: 32
Kontaktovať používateľa:

Re: spehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa pawlo » 14 Nov 2015, 23:04

Pred pár dňami som o tom čítal článok: http://www.itnews.sk/spravy/bezpecnost/ ... ez-pocitac
0
VINTAGE nadšenec
,,Aj signál je len človek"

vlado5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 19 Júl 2011, 00:00
Bydlisko: Trenčín

Re: spehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa vlado5 » 15 Nov 2015, 07:10

Však nech sa pozrie, čo by s toho asi mal ??? V tejto súvislosti ma napadla jedna situácia, ktorá sa mi stala v bývalom zamestnaní:
Robili sme s kolegom niečo v rozvodoch na stupačkách a prišli sme ku kolegyni do kanclu. Tá po chvíli hovorí "Chlapci a čo to robíte? Kolega (vtipkár) trochu ironický hovorí: "Ale vieš, v šteniciach došli baterky, tak ich meníme (bolo to cca 5 rokov po nežnej). Čakali sme na reakciu a tá nás skoro zabila. Kolegyňa sa vynašla a hovorí: "Chlapci, a načo takú drahú techniku na mňa použivate, povedzte im, že keď sem prídu s magnetofónom, tak im to všetko, čo potrebujú počuť nadiktujem dobrovoľne. Takže vidíte, že na slovač si amík s jeho echelonom nepríde.
0

urgot
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 28 Nov 2014, 00:05

Re: spehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa urgot » 15 Nov 2015, 21:27

nejde o to co by z toho mal, zaujima ma technicka cast
0

pocitujlasku
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 6205
Dátum registrácie: 20 Júl 2007, 00:00
Vek: 41

Re: spehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa pocitujlasku » 16 Nov 2015, 07:51

Zalezi, ako je pripojena ta LEDka, bud sa ovlada SW, spolocne s dalsimi indikátormi (wifi, bt...), alebo je pripichnuta priamo na napajanie kamery - vtedy neurobis nic.
0
Jedním z největších projevů nedůvěry v Boha je hromosvod na kostele.

Používateľov profilový obrázok
RoboR5
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 305
Dátum registrácie: 22 Sep 2014, 23:48
Bydlisko: Prešov, SR

Re: spehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa RoboR5 » 06 Dec 2015, 04:31

Tak ako už bolo povedané, väčšinou je tá ledka napojená tak, že sa pri aktivácii kamery automaticky rozsvieti.

Presne kvôli takýmto prípadom mám rád svoj desktop a kameru od Logitechu s mechanickou a manuálnou záklopkou, tam môže prísť sebalepší hacker a nakameruje akurát tak čiernočiernu tmu.
Takú mechanickú krytku má aj zopár notebookov ale bohužiaľ je to skôr výnimka.

Inak si spomínam na jedného zákazníka ktorý chytil vírus pri pozeraní stránok pre dospelých, klasika váš prehliadač je uzamknutý, zaplaťte alebo pôjdete sedieť. Tak som to teda odvíril ale zarazila ma jedna skutočnosť, ten vírus si toho zákazníka cez kameru normálne odfotografoval a tú fotku som našiel v adresári Temp :!: Ďalej som už nepátral, jedna foto sebaukájajúceho mi na dlhú dobu stačila :mrgreen:
0
Existujú 3 druhy elektrikárov: neschopný, normálny a schopný všetkého. Ja som tak z každého trochu :D

Používateľov profilový obrázok
Jakub77
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 20 Apr 2015, 09:38
Bydlisko: Stredozem
Vek: 47

Re: Špehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa Jakub77 » 06 Dec 2015, 09:43

LED a Kamera sa síce spúštajú spolu ale to len preto lebo to je nastavené vo WIN.Ovládanie druhého Pc cez internet"TeamViewer" nieje vôbec problém ale na to potrebuješ aby osoba ktorej chceš Pc ovládať prijala určitý súbor.Ak máš v poriadku antivírus,firewall nemáš sa čoho báť.Tak že neprímať cudzie súbory a hlavne menej stránok 18+
0
Airsoft STRED

alidedko
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3963
Dátum registrácie: 04 Feb 2013, 22:04
Bydlisko: U alibabky v Poprade
Vek: 32

Re: Špehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa alidedko » 06 Dec 2015, 10:39

Antivirus, firewall a teamviewer ... V dnesnej dobe? :lol:

Dnes, ked si uz kazdy dobrovolne stiahne exac, spusti ho, nainstaluje a vsetko mu povoli (lebo sa to tvari ako instalacka flash playera napr.), ti nieco ako antivirus nepomoze ... :)
0
Motto: Nikto nie je tak velky, aby sa nevosiel do truhly.

mato3000
Power user
Power user
Príspevky: 9767
Dátum registrácie: 04 Jan 2009, 00:00
Bydlisko: BA

Re: Špehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa mato3000 » 06 Dec 2015, 10:58

a stiahne aj pre to, že mu to ponúkli zadara si zabudol :crying:
0

Puskin
Stály člen
Stály člen
Príspevky: 335
Dátum registrácie: 21 Nov 2007, 00:00
Bydlisko: KNM
Kontaktovať používateľa:

Re: Špehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa Puskin » 06 Dec 2015, 11:12

je možné zistiť bez rozobratia notebooku či je LED ku kamere pripojená tak, že sa rozsvecuje spolu s napájaním kamery, alebo je to robené pomocou SW
0

Používateľov profilový obrázok
Jakub77
Nový člen
Nový člen
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 20 Apr 2015, 09:38
Bydlisko: Stredozem
Vek: 47

Re: Špehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa Jakub77 » 06 Dec 2015, 11:19

Led a kamera nie je spolu zapojená to že sa spustia spolu o to sa stará software kamery.
0
Airsoft STRED

Používateľov profilový obrázok
Harchom23
Zaslúžilý člen
Zaslúžilý člen
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 14 Jan 2014, 19:51
Bydlisko: Martin

Re: Špehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa Harchom23 » 06 Dec 2015, 12:18

ak sa bojíš, prelep kameru izolačkou a buď v pohode :D
0

Používateľov profilový obrázok
xmilos
Ultimate člen
Ultimate člen
Príspevky: 3671
Dátum registrácie: 04 Máj 2011, 00:00
Bydlisko: Povazie

Re: Špehovanie cez webcam?

Príspevok od používateľa xmilos » 06 Dec 2015, 13:37

Yo izolacku pouzivam uz naky rok.
0

Napísať odpoveď
  • Podobné témy
    Odpovedí
    Zobrazení
    Posledný príspevok